Depilacja nóg

Gładkie nogi na lato, czyli wszystko o depilacji nóg

W znanej piosence śpiewamy: „Chcę oglądać Twoje nogi, nogi, nogi…” - taka sytuacja ma miejsce szczególnie latem, kiedy wkładamy krótkie spodenki i spódniczki. Marzymy o gładkich nogach, którymi będziemy mogły cieszyć się przez całe lato i nie tylko. Najczęściej jednak, z powodu szybkiego trybu życia, sięgamy po standardowe golenie maszynką, które jest najszybszą i najtańszą opcją. Ale czy na tyle skuteczną, że nie warto interesować się innymi możliwościami? Sprawdźmy to!

Pierwsze golenie nóg


W okresie dojrzewania, kiedy zauważamy pierwsze włoski na skórze, wpadamy w panikę. Jako pierwsze, najszybsze rozwiązanie do głowy przychodzi nam depilacja maszynką do golenia. Do tego typu depilacji nie jest nam dużo potrzebne, prócz maszynki, kremu/żelu/pianki i wody. Warto jednak pamiętać, że taka depilacja usuwa włoski tylko z wierzchu, dlatego na następny dzień możemy zauważyć już czarne kropeczki, wybijających się na nowo włosków. Jest to metoda szybka, ale jednocześnie wymaga co dwu-, trzydniowej powtarzalności. 


Chcąc uzyskać znacznie dłuższe efekty, warto zapoznać się z innymi metodami jakimi są np. depilacja nóg woskiem lub depilacja laserowa. 


Możliwość wyboru


Depilację można wykonać na wiele sposobów. Jeśli wybieramy najszybszy sposób, jakim jest depilacja maszynką możemy wybrać zarówno krem, żel, jak i piankę do golenia. Wszystkie kosmetyki dostępne są w drogeriach. Od Twoich preferencji zależy co wybierzesz, najważniejsze, by nie wykonywać depilacji na sucho. Kosmetyki do golenia nawilżają i nawadniają skórę, chroniąc ją przed podrażnieniami. A także zapewniają uczucie ukojenia i odświeżenia. Jeśli decydujesz się na depilację nóg woskiem w salonie kosmetycznym zapoznaj się z kilkoma wskazówkami:
1.    Depilację nóg można wykonać zarówno woskiem jak i pastą cukrową. Warto zdecydować się na woski wysokiej jakości, np. australijski Lycon. Do jego produkcji używa się naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Dzięki temu depilacja tym woskiem zapewnia odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. 
2.    Włoski na nogach najlepiej usuwać za pomocą wosku miękkiego STRIP WAX, który przeznaczony jest do większych obszarów. Włoski powinny mieć przynajmniej 1,5 mm. 
3.    Po depilacji woskiem przez kilka dni (do momentu zniknięcia zaczerwienienia) zrezygnuj z gorących kąpieli, sauny, basenu oraz opalania.
Zastanawiając się jak depilować nogi, by uzyskać najtrwalsze efekty, warto sięgnąć po radę kosmetologa. Depilację woskiem można wykonać samemu, ale wymaga ona dużej wprawy i umiejętności. Zalecamy, aby wykonywać ją u specjalisty, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych podrażnień oraz usunąć wszystkie włoski. Co jeszcze jest ważne? Depilacja woskiem usuwa włoski nawet na 3-4 tygodnie. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do maszynki, która usuwa włosy tylko z wierzchu, wosk usuwa włoski razem z ich cebulkami. 


Depilacja laserowa nóg


Depilacja laserowa to najtrwalsza metoda usuwania owłosienia. Laser Light Sheer dostępny w naszym salonie usuwa trwale aż 98% owłosienia. Dlaczego tak jest? Laser nie tylko usuwa włoski z cebulkami, ale także niszczy je doszczętnie, powodując ich zanik. Depilacja laserowa nóg sprawi, że po kilku seriach będziesz mogła cieszyć się gładką skórą na długie lata. Zabiegi te najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Nie jest to najtańsza metoda, ale na pewno jest najskuteczniejsza. W naszym salonie za jeden zabieg depilacji laserowej nóg zapłacisz 400 zł. Za pakiet 4 zabiegów, po którym w większości przypadków uzyskuje się efekt końcowy zapłacisz 1600 zł. 


Golenie nóg u mężczyzn


Wszystko zależy od naszych preferencji. Pamiętajcie, żeby nie robić nic wbrew własnej woli. Panowanie, jeśli odczuwacie potrzebę depilacji nóg, nic nie stoi na przeszkodzie. Zarówno możecie skorzystać z golenia maszynką, jak i depilacji laserowej czy woskiem. 

W naszym salonie na Mokotowie cenimy sobie najwyższą jakość i zadowolenie klienta. Chcemy, żebyście zawsze czuli się u nas komfortowo.