depilacja męska

Intymna depilacja u mężczyzn

Mężczyźni coraz częściej decydują się na depilację nie tylko twarzy. Kiedyś wzorem męskości było mocne owłosienie ciała, dzisiaj się od tego kanonu odchodzi. Mężczyźni decydują się na depilację ciała nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Depilacja zwiększa komfort i likwiduje dolegliwości związane np. z potem. Estetyka miejsc intymnych staje się dla Panów coraz ważniejsza. 

Mieszanie światów, czyli kobiecy zabieg wykonywany u mężczyzn

Niegdyś depilacja miejsc intymnych była zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Dzisiaj świat depilacji powiększa się o grono mężczyzn. Depilacja intymna przestaje być tematem tabu oraz zabiegiem przeznaczonym wyłącznie dla płci pięknej. Mężczyźni stopniowo podejmują decyzję o usunięciu owłosienia. Często zaczynają od twarzy, nosa, uszu później przymierzają się do klatki piersiowej, pleców, ostatnim krokiem - dla większości najtrudniejszym, jest właśnie depilacja intymna - boyzylian. U kobiet depilację bikini można wykonać na wiele sposób. Brazylijską, francuską, klasyczną - u mężczyzn zawęża się to do depilacji:

  • samych pachwin,
  • pośladków z odbytem,
  • BOYZYLIAN (penis, jądra, okolice odbytu, pachwiny).

Czy depilacja jest dla mężczyzn bezpieczna? TAK! Szczególnie mężczyźni aktywni fizycznie powinni o niej pomyśleć ze względu na wyższy komfort higieny. Dzięki depilacji skórę łatwiej umyć i zminimalizować zanieczyszczenia oraz bakterie, mogące się pojawiać na niewydepilowanej skórze. 

Męska depilacja - w domu czy w salonie?

Różnica jest wielka. W domu mężczyźni najczęściej sięgają po maszynki jednorazowe bądź te elektryczne. Ich zaletą jest to, że można pozbyć się owłosienia szybko, bezboleśnie i SAMEMU. Wadą natomiast, że efekt gładkiej skóry jest bardzo krótkotrwały. Depilacja maszynką usuwa włoski tylko z wierzchu, przez co po kilku dniach na skórze pojawiają się już nowe. W salonach oferowane są najczęściej dwa rodzaje depilacji – woskiem i laserowa. 

Dlaczego warto przełamać się i udać do specjalisty?

Przede wszystkim – długotrwałe efekty. Profesjonalnie wykonana depilacja woskiem zapewnia efekty na 3-4 tygodnie bez obaw o pojawiające się nieatrakcyjne, czarne kropki. Golenie maszynką należy często powtarzać, a depilację woskiem wystarczy powtarzać co 3-4 tygodnie. Druga kwestia - miejsca. Samemu ciężko jest dokonać głębokiej depilacji. Miejsca intymne usytuowane są w mało dostępnych dla nas samych miejscach. Dlatego kosmetologowi łatwiej dotrzeć do okolic intymnych klienta. Kolejna sprawa - przy depilacji woskiem, włosy usuwane są wraz z cebulkami, dlatego przy kolejnych wizytach możemy zauważyć ogólne zmniejszenie owłosienia. 

Pożegnaj owłosienie w naszym salonie

W naszym studio oferujemy depilacje woskiem Lycon - najskuteczniejszym woskiem przeznaczonym dla skóry wrażliwej. Depilację okolic intymnych wykonujemy woskiem twardym (HOT WAX), dzięki któremu staramy się jak najbardziej zredukować uczucie bólu. Wosk Lycon jest bezpieczny i przyjazny dla skóry, ponieważ powstaje z naturalnych żywic, wosku pszczelego oraz miki. Jak wygląda depilacja mężczyzn? KLIKNIJ TUTAJ.

Decyzyjność - wybór należy do Ciebie

Mężczyzno, herosie, pamiętaj, że kwestia depilacji miejsc intymnych jest indywidualna. To powinna być Twoja świadoma i przemyślana decyzja. Wiemy, że na początku może kierować Tobą strach, ale wiemy też, że jesteś twardzielem i nie z takimi rzeczami sobie radziłeś. Jeśli zdecydujesz się rozpocząć swoją przygodę z woskiem, pamiętaj o regularności. Wtedy będziesz się cieszyć najlepszymi efektami, a o delikatnym bólu zapomnisz. W naszym salonie depilację wykonujemy profesjonalnie, z dokładnością i zapewniając klientowi jak największy komfort.