Co powinnaś wiedzieć o liftingu rzęs?

lifting rzęs Warszawa

 


Marzysz o długich, podkręconych i lśniących rzęsach, które podkreślą Twoje spojrzenie i jednocześnie nie uznajesz sztucznego przedłużania rzęs? 
Lifting rzęs to zabieg, który podbił serca Klientek salonów kosmetycznych w Warszawie nie tylko. Lifting rzęs to nieinwazyjny, szybki i przede wszystkim bezpieczny zabieg podkręcenia Twoich naturalnych rzęs. Na czym polega? Jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania? Wszystko to w niniejszym artykule.

Na czym polega zabieg liftingu rzęs?

Aby osiągnąć zamierzony efekt,  stylistka musi wykonać szereg określonych czynności. Cały zabieg trwa około 1 godziny, podczas której twoje oczy będą przez cały czas zamknięte, a Ty będziesz mogła spokojnie się zrelaksować. W Studio Bodybar w Warszawie stylistki informują Klientki o kolejnych krokach zabiegu, tak by przez cały czas wiedziały, co dokładnie jest wykonywane. Takie podejście znacznie zwiększa komfort zabiegu.


KROK PIERWSZY: PRZYGOTOWANIE

Na początek należy odtłuścić rzęsy i nałożyć na skórę pod oczami płatek, który zabezpieczy nam dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi

KROK DRUGI: DOBRANIE ODPOWIEDNIEGO WAŁECZKA 

W kolejnym kroku stylistka powinna dobrać odpowiedni rozmiar specjalnego sylikonowego wałeczka, na którym będą się opierały rzęsy podczas ich podkręcenia. Wielkość wałeczka jest dopierana do wielkości oka, a konkretnie górnej powieki oka.
Następnie stylistka przymocowuje sylikonowy wałeczek przy pomocy specjalnego kleju do powieki oka. Jest to niezmiernie delikatna procedura, podczas której nie odczujesz żadnego dyskomfortu. Nie należy się również obawiać o to, iż klej nie będzie się chciał odkleić. Preparaty nakładane w kolejnych krokach będą go stopniowo uwalniać, aż do całkowitego odklejenia.

KROK TRZECI- PRZYKLEJENIE RZĘS DO FORMY I POKRYCIE ICH SPECJALNYM PREPARATEM

W trzecim kroku stylistka przykleja rzęsy do wałeczka, nakręcając na niego górne rzęsy, a następnie pokrywa je specjalnym preparatem, umożliwiającym podkręcenie rzęs zgodnie z kształtem wałeczka. W studio Bodybar w Warszawie każdy zabieg liftingu rzęs jest automatycznie uzupełniany o laminację, która dodatkowo odżywia i wzmacnia rzęsy. Preparaty stosowane przez stylistki w Studnio Bodybar w Warszawie do liftingu i laminowania rzęs są opracowane przez światowego lidera w pielęgnacji brwi i rzęs - markę Ellebana.

KROK CZWARTY- ODKLEJENIE RZĘS OD WAŁECZKA ORAZ ZDJĘCIE WAŁECZKA

Po odklejeniu rzęs od wałeczka i delikatnemu zdjęciu wałeczka z powieki będziesz mogła podziwiać swoje piękne, długie, podkręcone i odżywione rzęsy aż do 8 tygodni!

Jak powinnam pielęgnować rzęsy po zabiegu liftingu?

Ważnym jest, aby po wykonaniu liftingu rzęs nie moczyć ich do 24 h. Dotyczy to również kąpieli z dużą ilością pary, sauny, basenu, mycia włosów, nakładania preparatów, takich jak kosmetyki kolorowe czy serum pod oczy. Nie należy również bawić się rzęsami ani ich pocierać.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu liftingu?

Poniżej przedstawiamy listę przeciwwskazań do wykonania zabiegu liftingu rzęs:

  • choroby alergiczne oczu,
  • jęczmień na powiece,
  • infekcje oczu tj. zapalenie spojówek, liszaj, opryszczka,
  • chemioterapia,
  • choroba skóry, uraz skóry, skaleczenia, otarcia, oparzenia i obrzęki w okolicy oka,
  • niedawno przeprowadzane operacje w okolicy oczu,
  • zapalenie rogówki,
  • nadwrażliwość oczu,
  • każda choroba powodująca drgawki, drżenie lub nieprawidłowe ruchy.

 Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, ale należy je przed zabiegiem zdjąć.

Metamorfozy wykonane przez stylistki Bodybar