Depilacja bikini

depilacja bikini

 

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia należy do jednych z podstawowych etapów codziennej pielęgnacji. Teraz, w okresie letnim, depilacja bikini daje nam wiele komfortu. Wyjazdy na wakacje to idealny czas, by zadbać o tę sferę. Jest to bardzo zauważalne w studiach kosmetycznych w Warszawie. Do najczęściej wybieranych metod depilacji przez kobiety oraz mężczyzn zaliczamy maszynkę, wosk, depilatory, pastę cukrową oraz depilację laserową. Na który rodzaj depilacji się zdecydować? O tym w dalszej części.

Depilacja bikini tradycyjną maszynką

Każda z metod depilacji dostępnych na polskim rynku ma swoich zwolenników i przeciwników. 
Depilacja okolicy bikini maszynką ma wady, jak i zalety. To bardzo szybka oraz wygodna metoda usuwania owłosienia. Przed każdym spontanicznym wyjściem można po nią sięgnąć bez większego planowania. Ma jednak kilka minusów. Okolica bikini to bardzo wrażliwe miejsce, wymagające wyjątkowej pielęgnacji. Depilacja przy użyciu maszynki powoduje częste podrażnienie okolic intymnych. Ponadto każde użycie maszynki skutkuje wzmocnieniem włosów. Jest to spowodowane ucięciem włosa na wysokości skóry. Metoda ta niesie również za sobą ryzyko zacięcia, co przez dłuższy czas sprawia dyskomfort. Trzeba też pamiętać, że usuwanie owłosienia maszynką jest mało higieniczna. W tym przypadku zdecydowanie lepiej jest postawić na korzystanie z produktów jednorazowych.

Depilacja bikini przy pomocy depilatora lub pasty cukrowej

Depilacji bikini przy użyciu depilatorów doświadczyła większość z osób. Choć depilator wyrywa prawie wszystkie włosy z cebulkami, lepiej sprawdza się do większych powierzchni. Do okolic intymnych potrzebna jest niezwykła precyzja. Niepraktyczna głowica w depilatorze uniemożliwia dokładne dostosowanie się do takich miejsc jak bikini. 
Pasta cukrowa to również bardzo częsta metoda wykorzystywana w domu oraz studiach kosmetycznych w Warszawie przez panie oraz panów. Ogromnym plusem tego rodzaju depilacji bikini jest pozbycie się włosów razem z cebulką. Dzięki temu faktycznie możemy cieszyć się długotrwałym efektem. Metoda ta nie ma jednak nic wspólnego z higieną. Cały zabieg wykonuje się jednym plastrem pasty.

Laserowa depilacja bikini

Depilacja laserowa jest coraz popularniejszą w Warszawie metodą usuwania włosów z okolic intymnych. Po kilku zabiegach pozbywamy się włosów na kilka lat, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z kosztami. Wykonanie serii zabiegów, skutkujących zadowalającym efektem kosztuje w granicach tysiąca złotych. Rozważając tę metodą depilacji, trzeba zwrócić uwagę na kilka bezwzględnych przeciwwskazań. Należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią, 
  • choroby skóry (nawet takie jak bielactwo), 
  • opalenizna, 
  • stosowanie antybiotyków oraz ziół światłouczulających, 
  • rozrusznik serca. 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że metoda ta jest najskuteczniejsza w przypadku ciemnych włosów. Włosy jasne są trudniejsze do usunięcia. 

Depilacja bikini woskiem

Ostatnią już opisywaną metodą jest usuwanie włosów przy użyciu wosku. Według mnie to najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa opcja spośród wymienionych. To właśnie na tę formę depilacji bikini najczęściej decydują się mężczyźni i kobiety w Warszawie. W obecnych czasach woski dostępne na polskim rynku charakteryzują się naturalnym i w pełni bezpiecznym składem. Metoda ta pozwala cieszyć się efektem gładkiej skóry około trzech tygodni. Ponad to każdy włos jest wyrwany z cebulką. Z każdą kolejną depilacją przy użyciu wosku włosy stają się cieńsze oraz przerzedzone. Marką numer jeden na polskim rynku jest Lycon. To właśnie na niej pracujemy w naszym studio na warszawskim Mokotowie. Woski Lycon charakteryzują się naturalnym składem, w którym znajdziemy takie składniki, jak żywica, wosk pszczeli oraz olejki aromaterapeutyczne. Dzięki temu zawdzięczamy mu regenerująco-odżywcze właściwości. Ponadto wosk chwyta już dwumilimetrowe włosy. W gamie produktów firmy Lycon możemy otrzymać woski twarde tzw. Hot Wax, miękkie tzw. Strip Wax oraz kosmetyki do pielęgnacji przed i po zabiegu. Wszystkie dostępne opcjebikini: klasyczne, francuskie, brazylijskie oraz boyzylian wykonuje się przy użyciu wosku twardego, czyli bezpaskowego. 

 

autor: Karolina Kaczmarczyk