Depilacja bikini woskiem - najczęstsze pytania

depilacja bikini Warszawa

W Warszawie depilacja bikini jest dostępna w większości salonów kosmetycznych jednak zanim się na nią zdecydujemy, powinnyśmy dokładnie wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czego oczekiwać.

Zanim wybierzemy się na depilację bikini, powinnyśmy w pierwszej kolejności zweryfikować, na jakich woskach pracuje dany salon. Najlepiej wybierać studia/salony w Warszawie, gdzie depilacja  bikini jest wykonywana na woskach twardych i najlepiej na tych o naturalnym składzie. Woski, które bazują na żywicy i wosku pszczelim, nie podrażniają skóry, a depilacja uznawana jest za prawie bezbolesną.

Wiele salonów w Warszawie depilację bikini wykonuje na woskach twardych, ponieważ są one uważane za najlepszą metodę usuwania nadmiernego owłosienia z delikatnych części ciała, jakimi są m.in okolice intymne. Depilację woskiem twardym charakteryzuje wysoka precyzja, którą można osiągnąć m.in dzięki możliwości  kładzenia wosku w jedno miejsce więcej niż jeden raz. Wosk twardy skutecznie osłabia cebulki włosów, dzięki czemu przy regularnej depilacji bikini woskiem można cieszyć się gładką skórą nawet przez 3-4 tygodnie. 

depilacja bikini Warszawa bodybar

W jaki sposób przygotować się do depilacji bikini?

Przed zabiegiem depilacji bikini powinnaś zadbać o następujące kwestie:

  1. dzień przed depilacją wykonaj peeling depilowanej strefy, tak aby depilacja przebiegła w wysokim komforcie,
  2. na komfort całego zabiegu wpłynie długość włosa, dlatego przed depilacją upewnij się, aby włosy nie były depilowane przez około półtorej do  dwóch  tygodni,  ponieważ wtedy mamy pewność usunięcia wszystkich włosków. Ważne jest jednak, aby włoski nie były zbyt długie. Jeżeli tak się stanie, wówczas przed depilacją kosmetyczka skróci je trymerem bądź podetnie nożyczkami.

 Po takim przygotowaniu się do depilacji mamy pewność,  że wszystko przebiegnie miło i bezboleśnie.

Jak zachowa się skóra po depilacji bikini? Czy nie będzie obolała i czy włoski nie będą wrastały?

Po pierwszej depilacji bikini może utrzymywać się lekka tkliwość depilowanej strefy, ponieważ, w przeciwieństwie do depilacji maszynką, usuwamy włos wraz z cebulką, przez co naruszamy także mieszek włosowy ,w którym  cebulka się znajduje. Tkliwość miejsc powinna ustąpić tego samego bądź kolejnego dnia. Przy każdej kolejnej depilacji uczucie to jest coraz mniej odczuwalne lub występuje tylko bezpośrednio po zabiegu. 

A co z wrastaniem włosków?

W przeciwieństwie do depilacji depilatorem, włoski usunięte woskiem nie wrastają, a, co więcej, regularnie wykonywana depilacja bikini całkowicie eliminuje ten problem. Przy odrastaniu włosów skóra nie jest podrażniona, a także nie pojawia się uciążliwe swędzenie, przez co depilacja bikini woskiem jest zdecydowanie bardziej komfortową metodą niż depilacja depilatorem czy maszynką. 

Aby depilacja bikini stała się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, którą jest zakaz używania maszynki do golenia. Użycie maszynki pomiędzy depilacjami może spowodować, że włoski będą odrastać bardzo nieregularnie i mogą stać się trudniejsze do usunięcia. Przy regularnie wykonywanej depilacji bikini woskiem można oczekiwać widocznego przerzedzenia się włosów, a także ich osłabienia. Dodatkowo każda depilacja wykonywana w równych odstępach czasu sprawi, że kolejna staje się bardziej komfortowa. 

autor: Katarzyna Słomińska