Jak dobrać makijaż ślubny?

makijaż ślubny

 

Makijaż ślubny to jedna z ważniejszych kwestii podczas planowania tej szczególnej uroczystości. To taka "wisienka na torcie" w przygotowaniach, w szczególności, że każda panna młoda w tym dniu chce czuć się wyjątkowo, chce błyszczeć w tłumie. Jednak na jaki makijaż się zdecydować? Na co postawić by nie przyćmił on urody panny młodej? A więc jak dobrać makijaż ślubny? 

Na jaki makijaż ślubny najczęściej decydują się panny młode?

Większość kobiet w Warszawie stawia na makijaż ślubny z akcentem na ciemne oko i mocne konturowanie twarzy w połączeniu z rozświetleniem. Prawdą jest, że taki makijaż wygląda niczym z czerwonego dywanu jednak musimy pamiętać, by był on dobrany do typu urody, bukietu kwiatów, oświetlenia i stylu uroczystości. Warto w tym celu wybrać profesjonalistę, osobę, która po pierwszym spojrzeniu na pannę młodą będzie wiedziała, co robić. Nie można zapomnieć również o makijażu próbnym, który może zaoszczędzić stresu i niezadowolenia w dniu ślubu.

Makijaż ślubny a typy urody

Wyróżniamy cztery typy urody kobiet - wiosna, lato, jesień, zima, które charakteryzują się odrębnymi kolorami włosów, skóry oraz oczu. 

Wiosna to kobieta o naturalnych blond włosach wpadających w odcienie złota. Wiosnami bywają również kobiety o delikatnie ciemniejszych blondach. Kolor oczu w przypadku wiosny to najczęściej zieleń, przy którym może występować domieszka brązu. Cera natomiast jest pełna blasku, w kolorze kości słoniowej, na której mogą, choć nie muszą, występować piegi. Są to kobiety o delikatnej urodzie, dlatego najczęściej wybierany wśród panien młodych w Warszawie makijaż ślubny ekstremalnie ciemnego oka mógłby wyglądać karykaturalnie. Osoby o takiej urodzie powinny unikać czerni w postaci cieni. Natomiast świetnie sprawdzą się kolory ziemi, morele oraz odcienie szarości. Na ustach powinny przeważać odcienie koralu, po ciepły róż, a w niektórych przypadkach można również sięgnąć po głęboką czerwień. 

Lato to kobieta o porcelanowej, chłodnej cerze. Słowiańska uroda świetnie się tu wpisuje. Oczy najczęściej są niebieskie, a włosy to chłodny blond i brąz. W przypadku lata najlepiej decydować się na chłodne kolory przy wyborze cieni, ciepłe odcienie mogą tworzyć jedynie drobny akcent. Na ustach również powinniśmy trzymać się zimnych tonów. Ze względu na fakt, że przy tym typie urody pojawiają się bardzo często naturalne rumieńce, nie możemy przesadzić z różem na policzkach.

Jesień to zazwyczaj kobieta o brązowych włosach i zielonych bądź brązowych oczach. W przypadku jesieni jest dość prosto, ponieważ pasuje tu większość kolorów. Jednak powinniśmy skupić się na kolorach ziemi, pomarańczach oraz złocie. Na ustach również dobrze wygląda większość kolorów, jednak najlepiej zdecydować się na odcienie brązu oraz czerwieni. Jedyne z czym musimy uważać, to róż na policzki. W tym przypadku znakomicie wyglądają  morela, brąz, pomarańcz.

Zima to mocny typ urody, z ciemnymi, a niejednokrotnie kruczoczarnymi włosami. Jeżeli chodzi o oczy w tym typie urody są one nieokreślone. Mogą występować brązy, niebieskości oraz zielenie. Cera zimy jest porcelanowa, bywa również mleczna. Wybierając makijaż powinnyśmy stawiać na cienie w odcieniach różu, śliwki, szarości i granatu. Jeżeli chodzi o usta dobrze wyglądają fiolety oraz róże. 

Makijaż ślubny a styl uroczystości weselnej

Większość par młodych decyduje się obecnie na dany temat uroczystości weselnej. Coraz częściej jest modny motyw vintage, glamour, boho. Wybierając konkretny styl uroczystości powinnyśmy zadbać, by makijaż również był idealnie dobrany do dekoracji, jaką mamy na sali weselnej. Decydując się na lekki styl boho, nie możemy wybrać mocnego makijażu glamour, ponieważ mogłoby to wyglądać niespójnie.

Makijaż w stylu vintage znakomicie podkreśla urodę, jest uwodzicielski i niezwykle kobiecy. Charakteryzuje się on uwydatnieniem głębi oczu za pomocą czarnej kredki bądź eyelinera i podkreśleniem ust najczęściej odcieniami czerwieni. To makijaż niczym Marilyn Monroe i Audrey Hepburn.

Makijaż w stylu glamour daje szeroki zakres możliwości. Kolor, mat, perła - każda z tych opcji świetnie się sprawdzi. Styl glamour to to, co najczęściej przyszłe panny młode wybierają w Warszawie. Konturowanie twarzy i mocne odważne cieniowanie oka z wyrazistym kolorem szminki – oto,czym charakteryzuje się ten styl. 

Makijaż w stylu boho cechuje się delikatnością i naturalnością. Idealnie sprawdzi się tu mocne rozświetlenie twarzy, delikatne konturowanie z zaznaczeniem rumieńców za pomocą różu. Na oczach powinny znaleźć się kolory ziemi, różu oraz wrzosu. W tym wypadku nie powinnyśmy skupiać się na mocnym cieniowaniu oka. Wręcz jest to niewskazane. Na ustach znakomicie wyglądają delikatne odcienie różu w postaci szminek i błyszczyków. 

autor: Karolina Kaczmarczyk