Jak przedłużyć trwałość makijażu - makijaż ślubny

makijaż ślubny Warszawa

Ślub i wesele to uroczystości, podczas których make up wystawiony jest na wiele prób. Łzy, pocałunki, pot i kurz – to wszystko przyczynia się do zmniejszenia trwałości makijażu ślubnego. Tego dnia szczególnie zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie. Doświadczone stylistki z Bodybar wiedzą, co zrobić, by wykonany makijaż dłużej utrzymał się w idealnej formie. Poznaj wskazówki profesjonalistów!

Trwałość makijażu zależy od typu cery

Bez względu na to, czy jesteś gościem na ślubie, czy też odgrywasz podczas uroczystości pierwsze skrzypce – makijaż ślubny musi utrzymywać się idealnie. Niestety – nie oszukamy natury. Typ cery ma ogromny wpływ na trwałość makijażu. Jeśli jesteś posiadaczką cery suchej lub normalnej, znalazłaś się w gronie szczęśliwców. To właśnie na takiej twarzy ślubny makijaż utrzyma się dłużej. Osoby o cerze mieszanej oraz tłustej muszą pogodzić się z faktem, że trwałość ich make upu może być nieco mniejsza. Wpływa na to nadprodukcja sebum, które powoduje natłuszczenie i nieestetyczne błyszczenie się skóry. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja cery pomoże Ci zmniejszyć ten problem, jednak makijaż ślubny nie utrzyma się na twarzy bez dodatkowych poprawek. 

Przygotowanie twarzy do makijażu ślubnego


Przygotowanie skóry jest w kluczowe w przypadku makijażu ślubnego. Twarz musi prezentować się nieskazitelnie. Odpowiednia pielęgnacja, dobrana do typu cery, pozwoli na przedłużenie trwałości make upu. Nasze stylistki zdradziły, że przed aplikacją kosmetyków kolorowych, należy nałożyć na skórę odpowiedni krem nawilżający i poczekać do całkowitego wchłonięcia się kosmetyku. Następnie na twarz aplikowana jest baza pod makijaż. Rodzaj primera zależy od typu cery – może być on rozświetlający, matujący, korygujący. Baza również powinna dokładnie wchłonąć się, zanim przystąpimy do nakładania podkładu. 
Kolejnym etapem w przygotowaniu twarzy do makijażu ślubnego jest właśnie nałożenie podkładu, dobranego zarówno do koloru, jak i potrzeb naszej cery. W przypadku skóry suchej dobrze sprawdzi się kosmetyk nawilżający i rozświetlający, do tłustej lub mieszanej lepiej użyć tego matującego. Podkład nakładamy odpowiednim pędzlem albo gąbeczką, wklepując go w skórę, nie rozcierając. Dzięki temu dłużej utrzyma się on na twarzy. Następnie musimy zatuszować wszelkie niedoskonałości. Na cienie pod oczami nakładamy płynny korektor, zaś przebarwienia czy wypryski tuszujemy produktem w kremie. Tak przygotowaną twarz należy dokładnie zabezpieczyć sypkim pudrem. Dobrze sprawdzą się produkty transparentne.

makijaz ślubny Warszawa


Oczy w makijażu ślubnym

Oczy są niezwykle istotne w makijażu ślubnym i kobietom zależy na tym, by cienie oraz tusz do rzęs również były odpowiednio utrwalone. W tym celu na powieki należy nałożyć odpowiednią bazę, która pomoże w utrzymaniu kosmetyków na miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest użycie kremowych cieni. Dzięki nim unikniemy nieestetycznego oprószenia oka. Możemy także skorzystać z wodoodpornej mascary – rozwiąże ona problem rozmazanego makijażu podczas chwil wzruszenia. Jeśli chcesz podkreślić spojrzenie sztucznymi rzęsami, najlepiej zgłoś się do profesjonalistów. Samodzielne doklejanie kępek czy rzęs na pasku może skończyć się widocznymi niedociągnięciami.

Ostatnie muśnięcie – fixer

Fixer do makijażu to produkt, zyskujący coraz większą popularność. Choć nie zalecamy używania go na co dzień, dobrze sprawdzi się do utrwalenia makijażu ślubnego. Fixer to kosmetyk, którego zadaniem jest maksymalne utrwalenie wszystkich warstw make upu. Jeśli nałożymy go z umiarem, możemy spodziewać się, że nasz makijaż wytrwa do końca imprezy w nienaruszonym stanie.
Jak widać, makijaż ślubny rządzi się swoimi prawami, a żeby go utrwalić, należy pamiętać o kilku szczegółach, które nie są obce profesjonalnym stylistom. Jeśli chcesz, aby Twój make up był naprawdę trwały i profesjonalny, skorzystaj z usług wizażystek Bodybar i zapomnij o ciągłym poprawianiu makijażu w dniu ślubu!