Kompendium wiedzy na temat makijażu wieczorowego

makijaż wieczorowy Warszawa

 

Często zastanawiamy się nad tym, czy makijaż wieczorowy wykonać samodzielnie w domu, czy wybrać się do profesjonalnej wizażystki. Warszawa to miasto, w którym bez żadnego problemu umówimy się na makijaż wieczorowy. Jednak, zanim to zrobimy, powinnyśmy znać obowiązujące trendy, jak również być świadomym własnych potrzeb.

W dzisiejszym artykule zapytamy naszą ekspertkę, wizażystkę w Bodybar, co jest najważniejsze w wyborze, a następnie wykonaniu perfekcyjnego makijażu wieczorowego.

Co jest podstawą makijażu wieczorowego oraz co wpływa na jego trwałość?

Podstawą makijażu wieczorowego, a tak naprawdę każdego makijażu jest zadbana cera. Cera jest dla makijażu, można powiedzieć, “płótnem”. Czym lepiej zadbana, tym makijaż będzie wyglądał ładniej oraz utrzymywał się dłużej. Warto w tym celu raz w tygodniu nałożyć maskę, dobraną indywidualnie do potrzeb skóry oraz pamiętać, by stosować krem rano i wieczorem. Na trwałość makijażu wpływa również użycie bazy. Na rynku jest ich dostępnych wiele. Od zielonych, przeznaczonych do cer naczyniowych, po matujące, rozświetlające oraz wstępnie kryjące. Na powierzchni każdej skóry znajdziemy mniejsze lub większe zmarszczki oraz pory. Dlatego też głównym zadaniem bazy jest wyrównanie struktury skóry, nadanie jej aksamitnej gładkości.

Jak jednak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, kiedy skóra jest problemowa?

Jeśli mamy na myśli skórę problemową, czego podstawą jest duża ilość bruzd i zmarszczek głównie kobiet w wielu 50+, najlepszym wyjściem będzie użycie bazy i lekkiego podkładu o średnim kryciu. Wstępnie mogłoby się wydawać, że najlepszy byłby mocno kryjący podkład, jednak niestety najczęściej zdarza się, że tego typu podkłady mocno osadzają się na fałdkach skórnych. Drugą z kolei problemową skórą może być cera z mocnymi zasinieniami wokół oczu. W tym przypadku idealnie sprawdzi się mocno kryjący korektor dedykowany właśnie tym okolicom. Trzeba jednak pamiętać, by zwrócić uwagę na jego formułę. Okolicom oczu przeznaczone są korektory o delikatnej płynnej formule ze względu na szczególną delikatność skóry. Trzecią z kolei cerą, należącą do problematycznych, jest cera przebarwieniami. Najlepiej sprawdzą się tutaj kryjące fluidy. Do cer problemowych zalicza się również skórę z wykwitami. Z taką cerą najlepiej poradzić sobie za pomocą wstępnie delikatnie kryjącej bazy oraz mocno kryjącego korektora, stosowanego punktowo na zmiany.

Jak dobrać paletę kolorów do wyglądu?

Wyróżniamy cztery typy urody kobiet - wiosna, lato, jesień, zima, które charakteryzują się odrębnymi kolorami włosów, skóry oraz oczu.

Wiosna to kobieta o naturalnych blond włosach wpadających w odcienie złota, oraz ciemniejszych blondach. Kolor oczu w przypadku wiosny to najczęściej zieleń, czasem z domieszką brązu. Cera jest pełna blasku, w kolorze kości słoniowej, na której mogą występować piegi. W przypadku tego typu urody świetnie sprawdzą się kolory ziemi, morele oraz odcienie szarości. Na ustach powinny przeważać odcienie koralu, różu oraz czerwieni.

Lato to kobieta o porcelanowej, chłodnej cerze. Słowiańska uroda świetnie się tu wpisuje. Oczy najczęściej są niebieskie, a włosy to chłodny blond i brąz. W przypadku lata najlepiej decydować się na chłodne kolory przy wyborze cieni, ciepłe odcienie mogą tworzyć jedynie drobny akcent. Na ustach również powinniśmy trzymać się zimnych tonów. Ze względu na fakt, że przy tym typie urody pojawiają się bardzo często naturalne rumieńce, nie możemy przesadzić z różem na policzkach.

Jesień to zazwyczaj kobieta o brązowych włosach i zielonych bądź brązowych oczach. W przypadku jesieni jest dość prosto, ponieważ pasuje tu większość kolorów. Jednak powinniśmy skupić się na kolorach ziemi, pomarańczach oraz złocie. Na ustach również dobrze wygląda większość kolorów, jednak najlepiej zdecydować się na odcienie brązu oraz czerwieni. Jedyne z czym musimy uważać, to róż na policzki. W tym przypadku znakomicie wyglądają morela, brąz, pomarańcz.

Zima to mocny typ urody, z ciemnymi, a niejednokrotnie kruczoczarnymi włosami. Jeżeli chodzi o oczy w tym typie urody, są one nieokreślone. Mogą występować brązy, niebieskości oraz zielenie. Cera zimy jest porcelanowa, bywa również mleczna. Wybierając makijaż powinnyśmy stawiać na cienie w odcieniach różu, śliwki, szarości i granatu. Jeżeli chodzi o usta, dobrze wyglądają fiolety oraz róże.

Jaki rodzaj makijażu wieczorowego jest obecnie najbardziej trendy?

By stworzyć modny makijaż w obecnym sezonie zima 2018, powinnyśmy zdecydować się na metaliczne powieki, kolorowe cienie z efektem przydymienia, kreski na linii wodnej. Na ustach w tym sezonie królują czerwień oraz cieliste pomadki. Modnym wykończeniem makijażu jest użycie rozświetlacza na czubek nosa, łuk kupidyna oraz kości jarzmowe.

Jak zdecydować: oko czy usta?

W przypadku takiego dylematu jest złota zasada. Decydując się na wyraziste usta, należy wykonać subtelniejsze oko, natomiast wybierając mocno zaakcentowane oko, powinniśmy usta pozostawić w naturalnej kolorystyce. Natomiast zbliżający się Sylwester to okazja, przy której można odstąpić od tej zasady.