Masaż bańką chińską

masaż bańką chińską

 

Technika masażu bańką chińską została zaczerpnięta z medycyny ludowej. Masaż oparty jest o starożytną recepturę chińską i stosowany w celu uśmierzania bólu mięśniowego. Aktualnie bańki chińskie wykorzystywane są głównie do  masażu leczniczo-relaksacyjnego. 

Zabieg antycellulitowy:

Masaż bańką chińską wykorzystuje się w walce z cellulitem. Poprzez zassanie i przeciąganie bańki po ciele, masaż wpływa pobudzająco na mikrokrążenie, a co za tym idzie pomaga w rozbijaniu tkanki tłuszczowej oraz przyczynia się do ujędrniania skóry.

Zmniejszenie napięcia mięśniowego:

Ponadto, masaż bańką chińską zmniejsza napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych.  
Bańka chińska stosowana jest zatem nie tylko w celu redukcji cellulitu, ale również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych i problemów z powięziami. Zmniejszenie napięcia mięśniowego powoduje, że bezpośrednio po masażu poczujesz isę odprężona i zrelaksowana.

Na czym polega masaż bańką chińską?

Masaż bańską chińską wykonywany jest za pomocą gumowej chińskiej bańki.
Dodatkowo, do masażu używana jest oliwka, która ma za zadanie nadać poślizg bańce, dzięki czemu przesuwanie bańki po skórze jest znacznie łatwiejsze.
Podczas masażu bańską chińską wytwarza się podciśnienie, które zasysa skórę, mięśnie i komórki tłuszczowe, pobudzając do pracy układ limfatyczny, co skutkuje ujędrnieniem skóry na brzuchu, udach i pośladkach. Wytworzone podciśnienie pobudza także mikrokrążenie uruchamiając proces lipolizy.

Jak często wykonywać masaż aby zobaczyć pierwsze efekty?

Dla uzyskania najlepszych efektów,  należy wykonywać masaż  2 razy w tygodniu, przez kolejne 5 − 6 tygodni. Pierwsze efekty będą widoczne po ok. 10 sesjach. Po wykonanym masażu  skóra może być lekko obolała i napuchnięta. 
Należy również pamiętać, że do pełnego pokonania cellulitu należy dodatkowo regularnie ćwiczyć, stoswać zdrową dietę oraz pić dużo wody.  Trening EMS w Bodybar może stanowić znakomite uzupełnienie walki z cellulitem oraz dbaniem o zachowanie nienagannej sylwetki.

Podsumowując, masaż bańką wykonuje się w celu likwidacji:

  • bólów kręgosłupa,
  • dolegliwości mięśniowych,
  • cellulitu,
  • zmniejszenia widoczności rozstępów,
  • toksyn z organizmu.