Medycyna estetyczna

Stając się coraz starsi, stajemy się również bogatsi w doświadczenia i bardziej pewni siebie. Jest jednak coś, co możemy tracić: to młodzieńczy wygląd naszej skóry. Wtedy to, co widać na zewnątrz, może nie odpowiadać pełnej wigoru osobie, którą nadal czujesz się w swoim wnętrzu. 

W Bodybar postanowiliśmy zadbać o urodę naszych Klietów kompleksowo, dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę o premiumbar- czyli zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, są wykonywane ambulatoryjnie, dzięki czemu umożliwiają wizualną zmianę bez użycia skalpela. Poprzez mało inwazyjne metody, można bezpiecznie, a za razem skutecznie wyeliminować / poprawić wszelkie niedoskonałości i defekty twarzy, unikając przy tym długotrwałej rekonwalescencji.

W Bodybar współpracujemy z doświadczonym lekarzem medycyny, który wykonuje zabiegi na najwyżej klasy preparatach- Juvederm® dbając o to, aby efekt uzyskany po zabiegu był perfekcyjny i naturalny.

Juvéderm® to gama preparatów wypełniających, które delikatnie usuwają oznaki starzenia lub subtelnie poprawiają to, czym obdarzyła Cię natura. W gamie produktów Juvéderm® znajdują się preparaty na każdy obszar twarzy. Przeprowadzony po konsultacji z lekarzem zabieg z użyciem preparatów Juvéderm® może wydobyć z Ciebie to, co najpiękniejsze, dając bardzo naturalnie wyglądające rezultaty. 

Twoja twarz jest jednym z Twoich najcenniejszych zasobów. Decyduje o tym, jak jesteś postrzegana i jak wyrażasz samą siebie. Nawet najdrobniejszy szczegół świadczy o wyjątkowości Twojej osobowości.

Skonsultuj się z lekarzem w Bodybar  i dowiedz się, w jaki sposób dzięki zabiegom z użyciem preparatów Juvéderm® możesz uzyskać naturalny wygląd, który pokochasz.

Preparaty Juvederm- dlaczego miliony ludzi na całym świecie wybiera zabiegi z użyciem preparatów Juvederm?

 

medycyna estetyczna bodybar Miliony ludzi na całym świecie wybrały zabiegi z   użyciem preparatów Juvéderm® dla   poprawy wyglądu   swojej twarzy. Produkty Juvederm   zostały   zastosowane w ponad 16 milionach   zabiegów na   całym świecie; liczba ta rośnie każdego dnia. Dzięki  innowacyjnej technologii firma Allergan- międzynarodowa firma z branży farmacutycznej, która ponad 35 lat temu stała się pionierem w zakresie rozwoju zabiegów medycyny estetycznej,  opracowała żel o wyjątkowo delikatnej konsystencji. Dzięki temu Juvéderm® łatwo podaje się do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd i dotyk. Zastrzyki Juvéderm® są minimalnie inwazyjnymi zabiegami estetycznymi, charakteryzują się krótkim okresem regeneracji po zabiegu i jedynie na krótko przerywają codzienne czynności. Udowodniono, że efekty zabiegów utrzymują się nawet przez rok.

Jak starzeje się skóra?

Młoda skóra jest nieustannie nawilżana od wewnątrz przez kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to naturalny cukier, który wchłania wodę i utrzymuje skórę w stanie nawilżenia, nadając jej młodzieńczy wygląd. W miarę starzenia nasza skóra traci kwas hialuronowy, co prowadzi do jej wysuszenia i zmniejszenia objętości. Pojawiają się zmarszczki i fałdy. W procesie starzenia się biorą również udział inne czynniki - na przykład siła grawitacji ściąga skórę ku dołowi, przez co staje się ona pofałdowana i obwisła. Kwas hialuronowy można oczywiście znaleźć w wielu produktach nawilżających, jednak tylko produkty wypełniające zawierające kwas hialuronowy są w stanie uzupełnić zasoby tego kwasu w głębokich warstwach skóry

Jak działają produkty Juvéderm® ?

Juvéderm® to gama preparatów wypełniających do twarzy zawierających kwas hialuronowy; każda postać łagodnego żelu została opracowana z myślą o określonym, wyjątkowym problemie.

Lekarz wstrzykuje żel przy użyciu ultracienkiej igły. Żel wypełnia linie i zmarszczki, a także subtelnie zwiększa objętość skóry. Zawarty w żelu kwas hialuronowy wiąże wodę. W zależności od rodzaju zabiegu i użytego produktu rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy.

Preparaty Juvéderm® zawierają również w swoim składzie lidokainę (wyłączając Juvederm HYDRATE), będącą środkiem znieczulającym, dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy.

Zabiegi z użyciem preparatów Juvederm ® poprawiają wygląd twarzy na trzy sposoby:

  • Rewitalizacja

Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® zmniejszają lub wygładzają linie, zmarszczki i fałdy skóry, nadając jej świeższy i bardziej promienny wygląd. Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® wygładzają pionowe zmarszczki gładzizny czoła, fałdy nosowo-wargowe oraz drobne zmarszczki wokół oczu.

  • Lifting

Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® przywracają utraconą objętość policzków i podbródka, zapewniając delikatny efekt liftingujący. Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® uzupełniają utraconą objętość skóry, pozwalając na odtworzenie młodzieńczej krzywizny policzków, a także na ich podniesienie i ujędrnienie

  • Korekta konturów

Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® subtelnie korygują kontury ust i rysy twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej dostępne w Bodybar

medycyna estetyczna  bodybarKWAS HIALURONOWY- WYPEŁNIACZ

W Bodybar wykonujemy następujące zabiegi z wykorzystaniem żeli wypełniających do twarzy Juvéderm® :

wypełnianie zmarszczek

wypełnianie bruzd nosowy-wargowych

modelowanie kształtu twarzyh

uwydatnianie policzków

powiększanie i ujędrnianie ust

Lekarz medycyny  współpracujący z Bodybar- Agnieszka Sikora,  przyjrzy się z bliska Twojej twarzy i omówi trapiące Cię problemy. Następnie zarekomenduje właściwy plan rozwiązania tych problemów z zastosowaniem produktów z gamy Juvéderm®, stosowanych pojedynczo lub w połączeniu. 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na lidokainę, przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy zwiększa krwawienie w trakcie zabiegu (po konsultacji należy przerwać jego stosowanie na kilka dni przed zabiegiem), skłonności do bliznowców, trądzik, opryszczka, leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja (w niedługim okresie czasu), choroby skórne wywołane przez paciorkowce, choroby alergiczne, choroby o podłożu autoimmunologicznym (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, choroba Gravesa-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, itp.), bielactwo lub łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, choroba nowotworowa, porfiria, epilepsja, ciąża i okres karmienia piersią

 

medycyna estetyczna Volite bodybar

KWAS HIALURONOWY- ŻEL DO POPRAWY  JAKOŚCI SKÓRY- JUVEDERM VOLITE

Jedyny w swoim rodzaju, innowacyjny produkt do poprawy jakości skóry. Zabieg z wykorzystaniem Juvéderm® VOLITE to mało inwazyjny zabieg do iniekcji przeznaczony do poprawy nawilżenia, elastyczności oraz usunięcia drobnych zmarszczek w 3 obszarach: twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. Efekt utrzymuje się nawet do dziewięciu miesięcy już po jednej sesji (dane z badań własnych Allergan INT/0653/2016. luty 2017 r.). Produkt Juvéderm® VOLITE, z zastosowaniem opatentowanej technologii VYCROSS®, sprawia, że skóra staje się gładsza (brak drobnych zmarszczek), bardziej nawilżona i elastyczna. 

Produkt Juvéderm® VOLITE (zawierający kwas hialuronowy) jest wstrzykiwany do skóry właściwej (warstwy skóry znajdującej się pod naskórkiem). W trakcie szczegółowej konsultacji lekarz specjalista medycyny estetycznej omówi i ustali ilość produktu niezbędną do uzyskania rezultatów pożądanych przez pacjentkę.

medycyna estetyczna bodybarTOKSYNA BOTULINOWA- USUWANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

Zabieg ten pozwala, na jakiś czas zahamować proces uwalniania acetylocholiny – substancji odpowiedzialnej za skurcz mięśni twarzy, a co za tym idzie za tworzenie się głębokich zmarszczek. Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni, dzięki czemu następuje proces redukcji zmarszczek.

Toksyna botulinowa jest podawana w formie nakłuć jako miejscowy czynnik paraliżujący i działa jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta. Ból podczas zabiegu jest niewielki, dlatego nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Efekt jest widoczny już po sześciu godzinach od iniekcji i utrzymuje się około sześć miesięcy. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Wykonywane zabiegi z użyciem toksyny botulinowej:

Usuwanie zmarszczek pionowych gładziny czoła

Usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła

Usuwanie zmarszczek zewnętrznych kącików oczu „kurze łapki”

Usuwanie zmarszczek palacza


Przeciwskazania

zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie), ciąża, okres laktacji, stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna

wybielanie zębów bodybarWYBIELANIE ZĘBÓW Z WYKORZYSTANIEM LAMPY BEYOND

Metoda BEYOND to specjalistyczna metoda wybielania zębów. Metoda wybielania zębów lampą BEYOND polega na dokładnym utlenieniu przebarwień pojawiających się na zębach przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Metoda jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Aby znacząco poprawić estetykę swojego uśmiechu wystarczy tylko jedna wizyta bowiem wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym trwa około 30 – 60 minut. Efekt jest zatem natychmiastowy. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wcześniejszą wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego, polegającego np. na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego lub skorygowaniu nieszczelnych wypełnień zębów. Renomowany system BEYOND, jest w stanie poprawić kolor zębów od 5 do 12 punktów w skali Vita. Jego efekty są o 30 procent lepsze niż przy skorzystaniu z innych metod wybielania.

W Bodybar współpracujemy z doświadczonym lekarzem medycyny- Agnieszką Sikorą

Pierwszym krokiem w kierunku poddania się zabiegowi z użyciem preparatów Juvéderm® jest znalezienie wykwalifikowanego lekarza, któremu możesz zaufać.

Lekarz medycyny- Agnieszka Sikora, która współpracuje z Bodybar przeszła szereg specjalistycznych  szkoleń dotyczących profesjonalnego podawania żeli Juvéderm®. 

  • Pierwszym etapem procesu jest konsultacja wstępna, podczas której lekarz zapoznaje się z problemem pacjenta
  • W kolejnym kroku lekarz  ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do oczekiwań pacjenta oraz potrzeb jego twarzy.
  • Nastepnie lekarz wykonuje zabieg
  • Na koniec lekarz konsultuje z pacjentem zalecenia i umawia kolejną wizytę kontrolną lub wyznacza termin następnego zabiegu

medycyna estetyczna bodybarSpecjalista protetyki stomatologicznej i stomatologii  estetycznej   z 24 letnim stażem pracy. Przez wiele  lat   pracowała na   Wojskowej Akademii Medycznej, gdzie zrobiła   dwie   specjalizacje. Następnie pracowała na Wojskowej   Akademii   Technicznej. Aktualnie współwłaścicielka kliniki   stomatologicznej  AS&AS Dental Clinic.
Jej pasją zawsze była stomatologia estetyczna, protetyka i   implantologia, ale w celu uzyskania idealnego połączenia   pięknego uśmiechu, kształtnych ust oraz gładkiej twarzy   zdecydowała się na rozwój w kierunku medycyny   estetycznej. Od samego początku zaczęła pracować na  najlepszych   preparatach i uczyła się od liderów w tej  dziedzinie. Postawiła   na najlepsze produkty na rynku   (Juvederm) dostarczane przez   firmę farmaceutyczną   Allergan, która przez 35 lat stała sie   pionierem w zakresie   zabiegów medycyny estetycznej.   Produkty te są wytwarzane z wykorzystaniem   najnowocześniejszych technologii, maja najwyższy profil   bezpieczeństwa i zapewniają naturalnie wyglądające rezultaty.  

FAQ

Czego należy się spodziewać przed zabiegiem?

Lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmowę mającą na celu dokładne poznanie Twoich potrzeb i obszarów, które chciałabyś zmienić. Wyjaśni Ci wszystkie dostępne opcje, aby upewnić się, że zabieg z użyciem preparatów Juvederm® całkowicie spełni Twoje oczekiwania. Co należy robić po zabiegu?

Lekarz udzieli Ci zaleceń na temat opieki pozabiegowej. Możesz zostać poproszona o niestosowanie makijażu przez okres maksymalnie 12 godzin. Możesz również zostać poproszona o unikanie promieniowania słonecznego oraz przebywania w saunach i łaźniach parowych przez okres maksymalnie 2 tygodni. Niektórzy pacjenci odczuwają niewielką, przejściową tkliwość, obrzęk lub zasinienie wokół miejsc zastrzyków. 
 


Jak długi może być okres regeneracji?


Ponieważ zabieg z użyciem preparatów Juvéderm® jest zabiegiem niechirurgicznym, wymaga bardzo krótkiego czasu regeneracji. Możesz przekonać się, że ludzie będą komentować Twój świeży, promienny wygląd, nie doszukując się specjalnych przyczyn, dlaczego wyglądasz lepiej. To znak, że efekt końcowy jest bardzo subtelny, a Ty wyglądasz pięknie i naturalnie. O wiele łatwiej jest promieniować naturalną, wewnętrzną pewnością siebie i błyszczeć w każdym apekcie życia, kiedy wiesz, że wyglądasz świetnie
 

#premiumbar (Medycyna estetyczna)

Toksyna botulinowa - usuwanie zmarszczek mimicznych następujących oklolic :

 
zmarszczki poprzeczne czoła  800 zł
zmarszczki pionowe miedzy brwiami tzw. lwia bruzda 800 zł
zmarszczki wokół zewnetrznego kąta oka tzw. kurze łapki 800 zł
2 okolice jednocześnie ( np. kurze łapki i lwia bruzda ) 1300  zł
3 okolice jednocześnie ( całe czoło i kurze łapki )     1600 zł

Kwas hialuronowy - wypełniacz:

 
modelowanie i powiększanie ust - Juvederm  Ultra Smile 0,55 ml     850  zł
modelowanie i powiększanie ust - Juvederm  Volbella 1ml  1200 zł
wypełnianie bruzd nosowo- wargowych - Juvederm ( Volift , Volbella )  
                              1 ampułka 850   zł
                              2 ampułki 1200 zł
wypełnianie i modelowanie policzków - Juvederm ( Voluma , Volift )  
                              1 ampulka  1350 zł
                              2 ampułki 2400 zł
Kwas hialuronowy - Juvederm - Volite - żel do poprawy jakości skóry , stosowany w 3 obszarach:
twarz, szyja i  dekolt, dłonie
 
                             1  ampułka  1000 zł
                             2  ampułki 1900 zł
Wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy Beyond:  
dwa łuki zębowe  1000 zł

Konsultacja lekarza medycyny estetycznej*                    
* konsultacja bezpłatna w przypadku decyzji o realizacji zabiegu

200 zł
Wizyta kontrolna po zabiegach bezpłatnie