Przedłużanie rzęs na 1 noc - czy warto?

rzęsy Warszawa

 

Studniówka, podobnie jak ślub, okrągłe rocznice czy inne wyjątkowe i niepowtarzalne dni, ma miejsce tylko raz w życiu. W tym dniu, poza samym celebrowaniem czasu pozostałego do zdawania egzaminu dorosłości, zwyczajowo odbywają się także bale studniówkowe, na których każdy z uczniów chce wyglądać wyjątkowo i olśniewająco. O tyle, o ile panowie nie mają zbyt dużo zmartwień związanych z tym dniem, tak my, kobiety, musimy ciągle pilnować tego, aby nasza fryzura przez całą noc pozostawała nienaganna, makijaż kapitalny, a tusz na rzęsach bez cieni pod oczami. Wszystkie doskonale wiemy, jak kapryśny potrafi być ten kosmetyk. Nawet najlepszy produkt z wyższej półki może nam płatać figle przy intensywnej całonocnej zabawie. Aby ominąć problemy jakimi są odbijanie się tuszu, rozmazywanie, kruszenie i ciągłe jego poprawki warto się zdecydować na przedłużenie/ zagęszczenie rzęs. 


Rzęsy w warszawskich salonach i studiach kosmetycznych przedłużane są metodą permanentną, a także metodą krótkotrwałą - tak zwaną na jedną noc. Odbywa się ona w taki sposób, że kosmetyczka podczas makijażu zagęszcza rzęsy za pomocą wklejania kępek czy rzęs na pasku. Wszystko zależy od tego, jaki będzie makijaż oka, a także od tego na jakimi efekcie nam zależy. 
Jeżeli jednak zdecydujemy się na założenie rzęs metodą bardziej trwałą (usługa przedłużenie rzęs 1:1, 2/3 D, Light Volume, Max Volume), musimy liczyć się z tym, że będziemy potrzebować od 2,5 do 3 godzin. Jeżeli rzęsy zakładamy pierwszy raz, możemy mieć lekko podrażnione oko przez pierwsze 2 dni. Dlatego więc na zabieg przedłużania rzęs należy udać się odpowiednio wcześnie.

Przedłużanie rzęs – dlaczego warto?

Dlaczego więc warto zdecydować się na przedłużenie rzęs na jedną noc?

1. KOMFORT - tak jak wspomniałam wcześniej: przedłużenie/ zagęszczenie rzęs na jedną noc, w przeciwieństwie do przedłużenia rzęs metodą permanentną, jest bezinwazyjną i szybką formą podbicia spojrzenia, nadania mu głębokości oraz utrzymania efektu otwartego oka. W przedłużeniu rzęs na jedną noc stosuje się zazwyczaj dwie metody – doklejenie paska rzęs do powieki, tuż przy linii rzęs naturalnych, lub doklejenie pojedynczych kępek. 
O tyle, o ile rzęsy na pasku, doklejone do wcześniej odpowiednio przygotowanej powieki, odkleimy nawet tego samego dnia, wykonując demakijaż po zabawie,

o tyle rzęsy doklejone w kępkach czasami mogą utrzymywać się nawet do 3-4 dni. Klej stosowany do wklejania kępek jest bezpieczny, nie podrażnia naszego oka, a samo zagęszczenie trwa maksymalnie 10/15 mint. Dla porównania przy zabiegu przedłużenia i zagęszczenia rzęs metodą permanentną potrzebujemy nawet 2,5-3 godziny w zależności od wybranej metody, ale w zamian otrzymujemy to, że nawet przy demakijażu czy mocniejszym przetarciu oka nasze “sztuczne” rzęsy nie odpadną tak, jak mogą to zrobić w przypadku rzęs doczepionych jako uzupełnienie makijażu.

2. EFEKTY WIZUALNE - oko które jest “udekorowane” sztucznymi rzęsami wygląda na większe, bardziej otwarte, a także spojrzenie zyskuje zalotny charakter.

Z perfekcyjnie ułożonymi i nie posklejanymi ciągłym tuszowaniem rzęsami, olśnienie partnera, znajomych ze szkoły, a może i nawet nauczycieli gwarantowane!     W dodatku pomyśl o tym, jak świetnie będziesz wyglądać na zdjęciach i jak miło zrobi się za 20 lat, kiedy ponownie na nie zerkniesz i przypomnisz sobie, jak wtedy świetnie się bawiłaś z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu dotyczącego własnego makijażu!

3. CZAS - decydując się na przedłużenie rzęs na bal studniówkowy ,sama określasz czy interesuje Cię metoda, którą będziesz cieszyła się kilka dni, czy może zależy Ci na trwalszej, która na Twoich rzęsach będzie wyglądać bardzo dobrze przez najbliższe trzy tygodnie. Sama więc pomyśl, ile czasu zaoszczędzisz nie tuszując rzęs rano, przed randką czy wyjściem na zakupy. A przecież przygotowań do matury jest tak wiele, więc liczy się każda minuta, która przybliża Cię do wymarzonego kierunku studiów.