Salony manicure w Warszawie

salon manicure Warszawa

Ze względu na brak czasu oraz obowiązki domowe kobiety w większości odchodzą od samodzielnej stylizacji paznokci. Dziś korzystanie z profesjonalnych salonów manicure to chleb powszedni w szczególności w Warszawie. Każdy poszukuje idealnego miejsca oraz osoby, stylistki, z którą będzie można nawiązać dobrą relację. A więc jeśli znajdziemy już takie miejsce, na co warto zwracać uwagę, by poznać, że mamy do czynienia z profesjonalistami?

Przede wszystkim higiena

Biorąc pod uwagę, że każdy z nas zdrowie stawia na pierwszym miejscu, czystość i sterylność w salonie manicure to pierwszorzędna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Autoklaw to sprzęt, który powinien znajdować się w każdym salonie manicure. Dlaczego? Służy on do sterylizacji metalowych narzędzi takich jak m.in. frezy, obcinaczki, cążki, kopytka. Niesterylny sprzęt niesie za sobą ryzyko zakażenia m.in. grzybicą, wirusem HIV, wirusem HBV, HCV oraz gronkowcem. Dzięki parze wodnej pod odpowiednim ciśnieniem autoklaw eliminuje wszystkie formy mikroorganizmów, zarówno przetrwalnikowe, wegetatywne, jak i  zarodnikowe, dzięki czemu sprzęt staje się jałowy. Do takiego procesu służą przeznaczone do tego torebki, które trzeba szczelnie zamknąć, żeby sterylizacja przyniosła zamierzony skutek. Torebka ta powinna być rozpakowana dopiero w naszej obecności. Po czym więc poznać, że sprzęt jest sterylny? Nic prostszego. Na każdej torebce znajduje się pasek. Przed włożeniem do autoklawu jest różowy, natomiast po pełnym procesie sterylizacji zmienia kolor na szary. Widząc szary prostokąt, mamy pewność, że używany w salonie manicure sprzęt jest bezpieczny. Jeśli natomiast coś wzbudzi nasze podejrzenia, nie ma nic złego w tym, by poprosić stylistkę o pokazanie nam torebki z wysterylizowanymi narzędziami. Kolejną kwestią są jednorazowe pilniki i bloczki polerskie. Profesjonalny salon manicure w Warszawie dba o to, by każda klientka po zabiegu zabrała ze sobą do domu pakiet składający się właśnie z tych dwóch rzeczy. Mamy przy tym stuprocentową pewność, że nie zostały one użyte kilkukrotnie. Przy każdym stanowisku powinien znajdować się płyn do dezynfekcji skóry, którego użyciem stylistka rozpocznie manicure.

Jakość produktów oferowanych przez salon manicure

Pod każdą nazwą firmy, której produkty oferuje wybrany przez nas salon manicure, kryje się jakość. Profesjonalne produkty  do stylizacji paznokci to niemniej ważna kwestia. W końcu płacimy za jakość usługi. Każdy dobry salon, pozycjonujący się    na pewnym poziomie pracuje na dobrych, znanych firmach. Jeżeli znajdziemy na półce salonu manicure marki typu  "no name", warto przed przystąpieniem do pracy poprosić stylistkę o zapoznanie nas z ideą danej firmy. Bardzo ważne jest również, aby gama produktów do stylizacji była zróżnicowana, by do każdej klientki podejść indywidualnie i dobrać dla jej paznokci odpowiednio dedykowane produkty.

Profesjonalna kadra

Kolejna na równi istotna kwestia. Profesjonalistami można nazwać jedynie osoby, które ukończyły certyfikowane szkolenia ze stylizacji paznokci oraz szkoły na kierunkach związanych z dziedziną beauty. Każda godna zaufanie stylistka powinna bez trudności odpowiedzieć na zadane przez nas pytania dotyczące nie tylko wykonywanej stylizacji, ale również technik pracy. Powinna również dobrze zdiagnozować stan naszych paznokci, dobrać odpowiednie techniki pielęgnacji oraz rozpoznać podstawowe choroby dłoni, w tym paznokci. Oczywiście wiedza jest najważniejsza, ale nie tylko na tym kończy się kwestia profesjonalizmu. Praca z ludźmi wymaga dopasowania się do różnych charakterów i osobowości. Trzeba znaleźć wspólny język z każdym. Osoba taka powinna posiadać wysoką kulturę osobistą, musi wzbudzać zaufanie oraz być dobrym słuchaczem. Profesjonalna stylistka nie może również dać po sobie poznać, że ma gorszy dzień. Powinna być zawsze uśmiechnięta i uprzejma.

Wygląd salonu manicure i panująca w nim atmosfera

Każdy z nas, udając się do salonu manicure, chce czuć się zaopiekowany w schludnym, ładnym otoczeniu i miłej atmosferze.  Spędzając czas w salonie manicure odrywamy się od codziennych problemów i obowiązków. Powinno być to miejsce relaksu. Dlatego też takie gabinety powinny oferować nam przyjemną muzykę, uśmiechniętą kadrę, możliwość napicia się dobrej kawy, herbaty, a coraz częściej prosecco oraz szansę na zapoznanie się z najnowszymi numerami czasopism.

 

autor: Karolina Kaczmarczyk