Trendy w makijażu 2019

makijaż mokotów

Wiosna już niebawem zagości nie tylko za oknem, ale również w naszych garderobach, fryzurach i makijażach. Z tego powodu warto już dziś przyjrzeć się światowym trendom w makijażu. Stylistki w studio Bodybar na Mokotowie uważnie śledzą kulisy najważniejszych pokazów, podczas których zostały odkryte trendy makijażu 2019.

Make up no make up

Najważniejszym i wiodącym trendem  w makijażu niezmiennie pozostaje make up no make up. Czym jest zatem make up no make up? Towarzyszył nam już w sezonie 2018. Jest to bardzo naturalny makijaż , którego prawie nie widać. 
Podstawą tego makijażu jest oczywiście aksamitna cera oraz hit poprzedniego i tego sezonu, czyli niezmienny glow - rozświetlone policzki. Z tego powodu warto już teraz zainwestować w sesję zabiegów nawilżająco - odżywczych na twarz oraz wyposażyć się w kremowe rozświetlacze. 
W make up no make up należy również pamiętać o pięknie podkreślonych i naturalnych brwiach. Z tego powodu na pewno warto zainwestować w profesjonalną stylizacje brwi z wykorzystaniem odżywczego botoxu do brwi.
W tym sezonie makeup no makeup jest nad wyraz delikatny i subtelny. W porównaniu do 2018, wizażyści nie proponują nawet maskar czy błyszczyków. Najpopularniejsze będą zatem żelowe produkty oraz zabiegi, takie jak lifting czy laminacja brwi i rzęs, które odżywią włoski oraz pozwolą utrzymać zamierzony efekt na dłużej.

Koralowy kolor sezonu

W sezonie wiosna-lato 2019 nie może również zabraknąć koloru sezonu, który został ogłoszony przez  Instytut Pantone. W 2019 roku został nim kolor Coral Living, czyli odcień pomarańczowego koralowca. W trendach makijażu znajdujemy jednak jego modyfikacje, gdyż zdecydowany prym w 2019 roku wiedzie róż.
A zatem najmodniejszy makijaż tego sezonu jest bardzo naturalny i ma odcień delikatnego pastelowego różu. W takim makijażu możesz bez problemu użyć tylko jednego produktu: różu w kremie. Stylistki Bodybar na Mokotowie, wykonując takie makijaże , nakładają róż na powieki- wymiennie z pudrowym cieniem oraz kości policzkowe. Usta zaś pokrywają różowym połyskującym błyszczykiem.

Metaliczny połysk na oku

Ostatnim trendem, jaki królował na wybiegach, były metaliczne, niebieskie powieki.  Jest to makijaż inspirowany latami osiemdziesiątymi . Do tego typu powiek sprawdzą się oczywiście mocno wytuszowane rzęsy i delikatnie podkreślone usta.