Zagęszczanie rzęs Warszawa - fakty i mity

rzęsy

 

Duże miasto to miejsce, w którym jesteśmy w ciągłym biegu. Rano cenne są każde minuty, dlatego szukamy sposobów na zaoszczędzenie choć kwadransa każdego dnia. Jednym z takich rozwiązań jest wachlarz rzęs, który sprawia, że spojrzenie nabiera głębi, a my czujemy się atrakcyjniejsze. Coraz częściej na ulicy można zauważyć, że przedłużanie rzęs w Warszawie stało się bardzo powszechne i większość z nas bez tego zabiegu nie wyobraża sobie swojej codzienności.

Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając się na przedłużanie rzęs do warszawskich salonów i studiów kosmetycznych? Co jest prawdą, a co mitem? W poniższym artykule przedstawione zostaną wszystkie prawdy i mity na temat tej jakże popularnej usługi kosmetycznej. 

Czy zagęszczanie rzęs niszczy naturalne włoski?

Najczęstszym pytaniem, które pojawia się przed decyzją o przedłużeniu rzęs jest to, czy moje naturalne rzęsy się nie osłabią i nie zniszczą? 
Otóż obalamy ten mit i mówimy – że nie zniszczą się i nie osłabią,  o ile zostaną wykonane w prawidłowy sposób na dobrych jakościowo produktach oraz przez doświadczoną stylistkę. Ponadto, aby nie uszkodzić rzęs, należy o nie odpowiednio dbać w domu.
Ale po kolei. Na trwałość stylizacji, jej odpowiedni wygląd oraz oddziaływanie na rzęsy naturalne ma wpływ wiele czynników. Należą do nich między innymi:

  • grubość rzęsy pojedynczej/ kępki, 
  • długość doklejanych rzęs 
  • ilość kleju który znajduje się na zakończeniu kępki bądź „łodydze” rzęsy syntetycznej (w metodzie 1:1). 

Jeżeli stylistka dobierze odpowiednią długość, grubość i użyje odpowiednią ilość kleju, możemy być pewne, że nasze naturalne rzęsy nie uszkodzą się. Innymi słowy bardzo istotne są proporcje sztucznej rzęsy do naszych naturalnych rzęs.
Dodatkowo, jeżeli chcemy cieszyć się stylizacją jak najdłużej, powinnyśmy odpowiednio dbać o przedłużone rzęsy. Po pierwsze nie trzeć ich, po drugie myć specjalistycznymi produktami rekomendowanymi przez stylistkę, a po trzecie unikać sauny, solarium oraz basenów. 

Ile trwa zabieg zagęszczania rzęs w Warszawie?    

Teraz czas na fakt. Wiele z nas obawia się, że zabieg zagęszczania rzęs będzie trwał nieskończoność. Owszem, zabieg trwa długo, ale nie na tyle, aby nie dać rady spokojnie poleżeć pod ciepłym kocykiem. Na czas zakładania rzęs ma wpływ kilka czynników. Pierwszym z nich jest doświadczenie stylistki. Im dłuższy staż stylistki w wykonywaniu zabiegów przedłużania rzęs, tym sprawniej założona stylizacja. W Warszawie zagęszczanie rzęs zajmuje średnio około 2 godzin. W zależności od rodzaju wybranej przez nas stylizacji czas może się wydłużyć. Rzęsy objętościowe wymagają większego nakładu pracy i precyzji, przez co czas może się troszkę wydłużyć. Kolejnym ważnym aspektem jest ilość naszych naturalnych rzęs.  Im jest ich więcej, tym czas może być dłuższy, ponieważ w najlepszych warszawskich salonach przedłużających i zagęszczających rzęsy stylistka nie pominie żadnej pojedynczej rzęski. 

Czy rzęsy doklejone spowodują, że moje naturalne wypadną? 

MIT! Rzęsy, podobnie jak włosy na głowie, mają określoną długość utrzymania się w mieszku włosowym. Jeżeli zauważymy, że na poduszce czy w łazience są rzęsy sztuczne, a do nich przylegają nasze naturalne, nie wpadajmy w panikę, ponieważ taka jest już kolej rzeczy - rzęsy naturalne także w końcu wypadną. Wiadomo, że w sytuacji, kiedy nie nosimy stylizacji wydaje nam się, że w ciągu miesiąca wypadła nam jedna, góra trzy rzęsy. MIT! Wypadło ich tak samo wiele, jak wtedy, gdy mamy do nich doczepione rzęsy sztuczne, jednak wypadanie nie było aż tak widoczne jak po zabiegu zagęszczania rzęs.
Nic nie trwa wiecznie… Dlatego faktem jest to, że zabieg przedłużania rzęs jest dla osób, które są w stanie poświęcić te kilka godzin w ciągu miesiąca na wizytę w salonie kosmetycznym. Rzęsy sztuczne, tak jak zostało to opisane wyżej, w pewnym momencie odpadną wraz z naszymi naturalnymi, a na ich miejscu pojawią się nowe i to właśnie do tych nowych rzęs należy wkleić uzupełnienie stylizacji. Wiadomo, że najlepiej wygląda pełny wachlarz rzęs bez żadnych ubytków, dlatego trzeba być gotowym na to, że co 3 tygodnie należy odwiedzić salon w celu uzupełnienia stylizacji. 

Osoby, które noszą okulary, nie mogą korzystać z zabiegu zagęszczania rzęs

Mit! Jeśli tylko trafimy na odpowiednią stylistkę, nie będzie dla niej problemem wyklejenie odpowiednio dobranych rzęs względem odległości między okiem a okularami. Po odpowiednim  założeniu rzęs będziemy mogły cieszyć się  pięknym i wyrazistym spojrzeniem, tak samo długo, jak osoby które na co dzień nie noszą okularów. 

Przedłużane rzęsy wyglądają sztucznie

Na koniec ostatnie obalenie mitu, którym jest stwierdzenie, że przedłużane rzęsy wyglądają sztucznie. Owszem jest ryzyko, że przedłużone rzęsy będą wyglądały sztucznie, gdy wykonujemy je w przypadkowych miejscach bądź same w domu doklejamy paski zakupione w drogeriach. Jeżeli jednak trafimy do salonu, w którym pracuje odpowiednio wyszkolona kadra, możemy być pewne, że zabieg ten spowoduje upiększenie naszego wyglądu, a nie jego zepsucie. Odpowiednia długość, grubość, metoda, a także rodzaj ułożenia rzęs sprawią, że spojrzenie będzie wyraziste, a my będziemy się czuły świetnie. 

autor: Katarzyna Słomińska