Złote zasady domowej pielęgnacji paznokci

paznokcie Mokotów

Każdej z nas marzy się, aby nasza skóra, włosy i paznokcie były zdrowe, mocne i lśniące. W Studio Bodybar na Mokotowie Klientki często pytają o to, w jaki sposób dbać o suche, zniszczone i niekiedy rozdwajające się paznokcie. Pomimo tego, że najchętniej za każdym razem robiłybyśmy manicure hybrydowy, bardzo często stylistki w Bodybar na Mokotowie doradzają Klientkom przerwę w tym rodzaju stylizacji paznokci. W trakcie takiej przerwy powinnyśmy zadbać o kondycję naszych dłoni i paznokci. W niniejszym artykule przeczytacie o złotych zasadach domowej pielęgnacji paznokci, dzięki którym będziecie mogły cieszyć się mocną i zdrową płytką.

OLEJOWANIE

Wcieranie w paznokcie olejków roślinnych świetnie wpłynie na ich kondycję. Olejki takie, jak kokosowy czy rycynowy, odżywią i nabłyszczą paznokcie. Wcierając codziennie olejki w paznokcie i skórę wokół nich  przyczynimy się do ich odżywienia i nabłyszczenia oraz poprawimy jakość skórek, które docelowo staną się mniej widoczne. Jeżeli jednak poszukujesz profesjonalnych produktów do olejowania paznokci, to w Studio Bodybar na Mokotowie są dostępne kosmetyki takie jak Phenomen Oil, który zawiera w swym składzie olejek jojoba, olej ze słodkich migdałów, olej ryżowy i witaminę E. Pielęgnacja paznokci przy użyciu Phenomen Oil jest nie tylko bardzo skuteczna, ale także przyjemna, gdyż olejek ma rewelacyjny migdałowy zapach.
Kluczem do sukcesu jest jednak regularność. Najlepiej, aby tego rodzaju zabieg stosować codziennie wieczorem, a jeżeli masz taką możliwość, to nawet częściej.

MASECZKI

Maski nie są zarezerwowane jedynie do twarzy czy włosów. Możemy je stosować również do pielęgnacji naszych paznokci. Najlepszym rodzajem domowej maseczki na paznokcie jest mix oliwy z oliwek z sokiem z cytryny. Tego typu zabieg nawilża i rozjaśnia kolor naszej płytki. Warto zatem o nim pomyśleć szczególnie w sytuacji, gdy pod ciemny kolor lakieru nie została nałożona odpowiednia baza i po jego zmyciu mamy przebarwienia na płytce.

ODŻYWKI

Jeżeli robimy sobie przerwę od hybrydy czy nawet od regularnego malowania paznokci kolorem, warto pomyśleć o nakładaniu odpowiedniej odżywki. Należy jednak pamiętać, że po pierwsze odżywka powinna być odpowiednio dobrana do paznokcia i tego, jakie ma w danym momencie potrzeby, a po drugie musimy zwrócić uwagę na to, by nie przeciągać odżywki (nie trzymać jej zbyt długo lub co gorsza zdejmować manualnie).
Rozróżniamy cztery główne rodzaje odżywek w zależności od kondycji paznokcia: 

  • odżywka do paznokci łamliwych,
  • odżywka do paznokci rozdwajających się,
  • odżywka do paznokci suchych,
  • odżywka do paznokci zniszczonych (chropowatych).

Jeżeli zdecydujesz się na wizytę w Studio Bodybar na Mokotowie, nasze stylistki dokonają profesjonalnej analizy płytki paznokcia i pomogą wybrać odpowiednią odżywkę.

DIETA

Tak samo jak w przypadku kondycji skóry i włosów, dieta jest niezwykle ważnym elementem kondycji paznokci. Powinna być bogata w białko, żelazo, cynk, wapń.  W Twojej diecie nie może zabraknąć witaminy A, B2 i C. Powinniśmy na co dzień dbać o to, aby jeść posiłki dobrze zbilansowane i pełnowartościowe. Upewnij się zatem, że często jesz łososia, makrelę i sardynki, jaja, a także orzechy i nasiona. Pamiętaj również o warzywach i owocach.