Depilacja woskiem

W Bodybar wykonujemy precyzyjną depilację całego ciała, wykorzystując wosk najwyższej klasy- australijski Lycon. Lycon, który został założony w 1978 r. jest  liderem na rynku wosków do depilacji. Jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz spa. W Bodybar oferujemy naszym Klientom depilację zarówno woskami twardymi Hot Wax jak również miękkimi Strip Wax.

DepilacjaDlaczego depilacja woskiem Lycon?

System depilacji Lycon to perfekcyjna gładkość, ekskluzywność oraz relaksujące działanie na zmysły.
Z systemem Lycon nie musisz się już martwić o podrażnioną czy zaczerwienioną skórę po zabiegu, nawet gdy wykonujesz depilację okolic wrażliwych, takich jak twarz, pachy czy bikini. Dlaczego? Ponieważ do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. Unikalny sposób wykonywania zabiegu, szeroka gama uzupełniających go produktów oraz pobudzająca zmysły aromaterapia są istotnym dopełnieniem proponowanego przez nas systemu depilacji. Dzięki doskonałej jakości produktów oraz uczciwości zawodowej marka Lycon cieszy się niezrównanym uznaniem na całym świecie. Stosując depilację Lycon za każdym razem osiągasz efekt całkowitej gładkości skóry, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm. Lycon to nowe podejście do depilacji. To doskonale opracowany system, tak aby zabieg był w najwyższym stopniu skuteczny i jak najmniej bolesny.

Jak wybrać wosk dla siebie?
 

body barBezbolesna depilacja HOTWAX

Metoda depilacji woskami twardymi uważana jest przez większość klientów i kosmetologów za najlepszą metodę depilacji delikatnych części ciała, takich jak twarz, pachy czy bikini. Depilację woskami twardymi charakteryzuje wysoka precyzja. Możliwość kładzenia wosku w jedno miejsce, więcej niż raz gwarantuje perfekcyjnie gładką i wypielęgnowaną skórę. Wosk twardy nie wymaga użycia pasków do depilacji, dodatkowo skutecznie osłabia cebulki włosów i powoduje że z każdą kolejną depilacją jest ich mniej. Woski Lycon charakteryzuje zawartość naturalnych składników do których należą żywica, wosk pszczeli oraz mika. To one sprawiają że depilacja woskiem twardym to czysta przyjemność.

body barStandardowa depilacja STRIP WAX

Strip Wax to depilacja woskiem miękkim z użyciem pasków do depilacji. Woski strip wax są przeznaczone do usuwania włosków o długości 2 mm. Stosuje się je głównie do depilacji dużych partii ciała: nóg, rąk i pleców.

męska depilacja intymna

 Męska depilacja intymna- boyzylian

  Mężczyźni coraz częściej decydują się na depilację okolic intymnych, głównie z uwagi na kwestie estetyczne oraz  ze względów higienicznych.Depilacja boyzylian polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych z możliwością częściowego pozostawienia na życzenie Klienta. Wosk używany podczas zabiegu boyzylian, to specjalnym wosk twardy (tzw. HOT WAX) przeznaczony do depilacji okolic wrażliwych, tak by jak najbardziej zredukować bolesność zabiegu i cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Czytaj więcej na temat męskiej depilacji intymnej.

 

#waxbar Depilacja woskiem

 CENY Z KARTĄ BODYBAR

 CENY REGULARNE        

 CENY Z KARTĄ BODYBAR

 CENY REGULARNE

         

  Tequila Sunrise  

(Strip Wax Lycon ®)

Margarita

(Hot Wax Lycon ®)

Nogi

Nogi   (całe) 119 zł

129 zł

- -
Łydki / Uda 59 zł

69 zł

-

-

Wosk nogi całe męskie

139 zł 149 zł    
Stopy 15 zł

25 zł

- -

Ręce

   
Ręce (całe) 79 zł

89 zł

- -
Przedramiona / Ramiona 59 zł

69 zł

- -
Dłonie 15 zł

25 zł

- -
Pachy -

-

49 zł 59 zł

Bikini i okolice

Bikini klasyczne - - 69 zł

79 zł

Bikini francuskie - - 119 zł

129 zł

Bikini brazylijskie - - 139 zł

149 zł

Boyzylian (depilacja intymna męska)

    280 zł 290 zł
Pośladki 79 zł 89 zł -

-

Twarz

Łuk brwiowy - - 29 zł

39 zł

Wąsik / Broda / Baki - - 29 zł

39 zł

Nos - - 19 zł

29 zł

Pozostałe

Plecy 129 zł

139 zł

199 zł 209 zł
Kark 39 zł

49 zł

49 zł 59 zł
Tors 79 zł

89 zł

159 zł 169 zł


 

Fakty i mity na temat depilacji woskiem

Wosk, jako metodę usuwania zbędnego owłosienia, można polecić każdemu bez względu na wiek i płeć.

To prawda. Depilację woskiem można stosować nawet u bardzo młodych klientek i klientów. Odradziłabym jednak depilację osobom cierpiącym na cukrzycę oraz klientkom z żylakami i wrażliwymi naczyniami krwionośnymi. Depilacja woskiem nie jest również wskazana, gdy klientka lub klient przyjmuje leki lub używa preparatów, które powodują, że warstwa rogowa naskórka jest cienka i uwrażliwiona.


Depilacja woskiem jest lepsza od golenia, ponieważ efekt gładkich nóg pozostaje na dłużej.

Prawdą jest, że efekt gładkich nóg pozostaje na dłużej w wypadku depilacji woskiem. Podczas depilacji woskiem włos usuwamy wraz z cebulką, dlatego włosy odrastają po 3–8 tygodniach. Podczas golenia natomiast włos ucinany jest tuż nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka. Jednak dla niektórych klientek ze względu na kondycję skóry (uczulenie, podrażnienie skóry) golenie włosów może okazać się jedyną opcją usunięcia niechcianych włosków.


Przed depilacją woskiem można zażyć środki przeciwbólowe w celu uśmierzenia bólu.

Niekoniecznie. Wrażliwość na ból jest kwestią indywidualną. Klientki i klienci różnie reagują na środki przeciwbólowe. Niektórzy odczuwają depilację woskiem jako zabieg bardzo bolesny, twierdząc, że tabletka pomaga im w uśmierzeniu bólu. Osoby, które regularnie depilują się woskiem, z każdym zabiegiem odczuwają mniejszy dyskomfort.


Przed depilacją woskiem należy wykonać peeling.

Prawda – jeżeli peeling zostanie wykonany 2–3 dni przed zabiegiem, to usunięcie martwej części warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom. Zabieg może okazać się bardziej efektywny.


Wszystkie woski pracują tak samo.

Nieprawda. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje wosków znacznie różniące się od siebie strukturą i działaniem. Woski miękkie/strip wax świetnie sprawdzają się na dużych powierzchni ciała, takich jak nogi, ręce. Woski twarde/hot wax zalecane są natomiast do wrażliwych okolic, takich jak pachy czy okolice bikini. Dostępne są również woski mineralne, które nie zawierają kalafonii. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na żywicę sosny.


Po zabiegu depilacji woskiem nie można się opalać.

Prawda. Po depilacji woskiem nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Do momentu zniknięcia zaczerwienienia nie poleca się także wizyt na basenie oraz ćwiczeń gimnastycznych


Depilacja woskiem może powodować wrastające włosy.

Prawda, wrastające włosy mogą pojawić się przy każdej metodzie depilacji: goleniu, kremach depilacyjnych, woskach, paście cukrowej. Na szczęście na rynku dostępne są produkty eliminujące lub minimalizujące wrastanie włosów. Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Regularna aplikacja daje rewelacyjne efekty.


Depilacji woskiem nie można wykonywać podczas ciąży.

 

Nieprawda. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji woskiem, w tym depilacji brazylijskiej. Jeśli ciężarna klientka regularnie depiluje się w trakcie ciąży, depilacja tuż przed porodem nie będzie bolesna. Odradzałabym jednak wykonanie depilacji brazylijskiej klientce w 9 miesiącu ciąży, która nigdy wcześniej nie poddawała się zabiegowi depilacji woskiem.

 


Po depilacji woskiem skóra jest bardzo wrażliwa i bolesna.

 

Nieprawda. Jeżeli zabieg depilacji woskiem jest wykonany profesjonalnie z użyciem odpowiedniego rodzaju wosku do danej części ciała (wosk twardy/hot wax – na wrażliwych okolicach, wosk miękki/strip wax – na dużych częściach ciała), nie odczuwa się dużego dyskomfortu. Dopuszczalne (choć rzadko się zdarzające) jest zaczerwienienie utrzymujące się maksymalnie 2 dni.

 


źródło:
Magdalena Jachowicz-Bednarska
Master Trener Lycon