masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską – nowość w Bodybar

Idealna sylwetka, pozbawiona cellulitu czy rozstępów, to cel, do którego dąży wiele kobiet. W Bodybar chcemy pomóc Wam w zrealizowaniu marzeń o doskonałym ciele. Właśnie dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o kolejny zabieg, który wesprze Cię w walce o piękną skórę. Masaż bańską chińską to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, borykających się z cellulitem i chcących poprawić wygląd sylwetki. Dowiedz się więcej na temat wykorzystania bański chińskiej oraz przebiegu masażu. 

Masaż bańką chińską – na czym to polega?

Bańska chińska od lat używana jest jako wsparcie w leczeniu wielu schorzeń. Okazuje się jednak, że masaż, wykonany właśnie tą metodą, może również pozytywnie wpłynąć na wygląd sylwetki. Z tego odkrycia chętnie korzystają panie, chcące skutecznie pozbyć się cellulitu. Masaż bańką chińską to zabieg, który może mieć także właściwości relaksacyjne. Rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie specjalista przystawia bańkę do wybranego obszaru na ciele i ją przyciska. W ten sposób powstaje podciśnienie, a bańska przysysa się do skóry i  wykonywany jest masaż. Zabieg może trwać od 30 minut do godziny. Wszystko zależy od partii ciała, którą poddajemy masażowi. 

Kto powinien poddać się tej metodzie?

Po masaż bańką chińską powinny sięgnąć osoby, borykające się z cellulitem. Zabieg ten pozwala zredukować tzw. pomarańczową skórkę w każdym jej stadium. Oprócz tego masaż:

  • poprawia ukrwienie, 
  • przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, 
  • zmniejsza bóle kręgosłupa,
  • poprawia przemianę materii, 
  • zmniejsza napięcie mięśniowe. 

Masaż bańską chińską można porównać do drenażu limfatycznego. Właśnie z tego powodu tak pozytywnie wpływa on na krążenie krwi oraz przemianę materii. Dodatkowo pozwala na widoczną redukcję cellulitu, a także zmniejsza obrzęki. Jeśli Twoim głównym celem jest usunięcie pomarańczowej skórki, pamiętaj też o odpowiedniej diecie, która wspomoże ten proces. 

Jak często wykonywać masaż bańką chińską?

Częstotliwość zabiegu zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli jednak zależy Ci na widocznych efektach, zaleca się wykonywanie masażu w seriach po 10-15 zabiegów nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Po takiej kuracji warto zdecydować się na pojedynczy zabieg raz w tygodniu w celu utrwalenia rezultatów. Kwestię tę warto jednak ustalić ze specjalistą, wykonującym masaż.

Przeciwwskazania do zabiegu

Masaż bańką chińską to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, jednak nie każdy może mu się poddać. Z tej metody powinny zrezygnować osoby, cierpiące na choroby nowotworowe oraz zakaźne, a także hemofilię, kobiety w ciąży i w okresie menstruacji, osoby borykające się z gorączką, posiadacze cery naczynkowej oraz osoby po 80 roku życia. Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista zapyta Cię o ewentualne dolegliwości, aby wykluczyć powyższe czynniki.

Masaż bańką chińską może być doskonałym sposobem na poprawę stanu skóry i wyglądu sylwetki. Aby przeczytać więcej na temat masażu bańką chińską w Bodybar oraz uzupełnienie masażu treningami EMS kliknij tutaj.

Już dziś zapisz się na zabieg – ciesz się efektami, jakie daje masaż bańką chińską w Bodybar. Zapraszamy!