Zagęszczanie rzęs info

Zagęszczanie rzęs info

Zagęszczenie rzęs w Warszawie jest w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Nie tylko dlatego, że noszenie rzęs stało się modne, ale przede wszystkim dlatego, że jest to wyjątkowy komfort i oszczędność czasu dla kobiet, które je noszą.

Długość i grubość rzęs

Zanim zdecydujesz się na pierwsze zagęszczanie rzęs musisz wiedzieć, że rzęsy używane w salonach  różnią się od siebie długością,  szerokością czy materiałem, z którego są wytwarzane. Przy zabiegu zagęszczania używa się rzęs o długości od 6 do 17 mm. Te, które są dłuższe niż 13 czy 14 mm nazywane są teatralnym efektem stosowanym przy wyjątkowych okazjach. Rzęsy także mają różne grubości. Do metody 1:1 najczęściej stosuje się rzęsy o grubości 0,15, a do rzęs objętościowych 0,03-0,05 mm. Odpowiednio dobrana grubość rzęsy jest gwarancją na to, że nasze naturalne rzęsy nie będą nadmiernie obciążone, a w momencie, kiedy zdecydujemy się na ich zdjęcie, nasze naturalne nadal będą wyglądały dobrze. Cyferki, rodzaje oraz metody wydają się często czarną magią, jednak pamiętajmy, że w salonach w Warszawie, w których wykonywane jest zagęszczanie rzęs, pracują wykwalifikowane stylistki, które dzięki wiedzy, zdobytej na szkoleniach, z całą pewnością zaproponują nam aplikację rzęs, z której będziesz zadowolona i jednocześnie zabieg nie wpłynie niekorzystnie na naturalne rzęsy.

Zagęszczanie rzęs – przebieg zabiegu

Zagęszczenie rzęs jest zabiegiem, który zazwyczaj trwa od 2 do 3 godzin. Wszystko zależy od metody, na jaką się zdecydujemy, a także od doświadczenie stylistki, zajmującej się naszymi rzęsami. Niektórzy twierdzą, że zabieg zagęszczania rzęs może negatywnie wpłynąć na wzrok. Jest wręcz niemożliwe, żeby stylizacja uszkodziła nasz wzrok. Czasami faktycznie zdarza się, że podczas zabiegu zagęszczania rzęs nasze oczy łzawią lub pieką, jednak najczęściej spowodowane jest to tym, że płatek/taśma są ułożone troszkę za wysoko lub nasze oko ma tendencję do niedomykania się, przez co opary z kleju mogą działać drażniąco na spojówkę. Jeżeli podczas zabiegu zagęszczania rzęs odczuwany jest dyskomfort, należy o tym poinformować stylistkę, ponieważ jest ona w stanie przesunąć płatek lub domknąć oko na tyle, że zabieg stanie się idealnym momentem odpoczynku i relaksu.

Pielęgnacja rzęs po zagęszczaniu

Warto również zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację rzęs. Rzęsy zagęszczone nie lubią wody, ale tylko przez pierwsze 48 godzin od momentu ich założenia. Potem jest wręcz wskazane ich dokładne mycie. Można stosować zarówno specjalistyczne płyny do czyszczenia rzęs jak i np. delikatny szampon w piance do mycia dzieci. Po zabiegu każdy dobry salon zajmujący się zagęszczeniem rzęs w Warszawie przekazuje Klientce jednorazową szczoteczkę do czesania rzęs. Należy jednak pamiętać, że rzęsy nie lubią ciągłego czesania. Wystarczy to robić tylko wtedy, gdy rzęsy nie układają się poprawnie lub jedna kępka się przekręciła.
Rzęsy należy również uzupełniać w odpowiednich odstępach czasu. W zależności od naszego naturalnego cyklu wzrostu i wymiany rzęs, powinno się to robić w okresie od 2 do 4 tygodni od założenia. Z reguły sama możesz dostrzec w którym momencie jest już czas na uzupełnienie stylizacji.


 Autor: Katarzyna Słomińska