Jak dbać o sztuczne rzęsy?

przedłużanie rzęs

 

Od pewnego czasu przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs stało się niezwykle popularne. Lato to idealny czas na zagęszczanie rzęs. Wiele z nas wybiera się na długo wyczekiwany urlop, podczas którego tradycyjna maskara może nie zdać egzaminu. Warto także zdecydować się na zabieg przedłużania wówczas, gdy po prostu nie masz ochoty na codzienny makijaż, a mimo to pragniesz zachować wyraziste spojrzenie i piękny wygląd. Obecnie już większość kobiet zdecydowało się na przedłużenie, zagęszczenie rzęs. Jest to bardzo zauważalne w studiach kosmetycznych w Warszawie. Niektóre panie poddają się zabiegowi jednorazowo, żeby podkreślić swoją urodę podczas jakiś wyjątkowych okoliczności, inne natomiast stylizację rzęs uzupełniają regularnie, ponieważ czują się  pewniej z bardziej wyrazistym spojrzeniem  bądź po prostu chcą zaoszczędzić czas podczas porannych codziennych czynności. Trzeba jednak pamiętać o kilku złotych zasadach, których powinnyśmy przestrzegać po aplikacji sztucznych rzęs, by jak najdłużej zachować świeży wygląd stylizacji. Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki i ciesz się zagęszczonymi rzęsami na dłużej!

Zasada nr 1: Unikaj wody 

Najważniejszą zasadą jest kategoryczne niemoczenie rzęs do 24 godzin po aplikacji. Niewskazane są  kąpiele w wannie lub pod prysznicem, kiedy woda jest na tyle gorąca, że powstaje nam w łazience „łaźnia parową”. Nie można w tym czasie korzystać również z basenu oraz sauny. Unikaj kontaktu z wodą również przez kolejną dobę.

Zasada nr 2: Pamiętaj o myciu rzęs

Bardzo ważne jest mycie rzęs. W ciągu dnia osadzają się na nich drobnoustroje, zanieczyszczenia ze środowiska, sebum. Do oczyszczania rzęs najlepiej sprawdzą się specjalistyczne szampony. W Warszawie powinny być dostępne niemalże w  każdym salonie oferującym usługę przedłużania i zagęszczania rzęs. Jeżeli natomiast w naszej okolicy są one niedostępne, warto postawić na płyn do higieny intymnej lub piankę do mycia twarzy, które również świetnie sprawdzą się w czyszczeniu rzęs. Bardzo ważne jest jednak, by nie były to produkty na bazie olejów. Tłuste substancje powodują osłabienie wiązania kleju. 
przedłużanie rzęs

Zasada nr 3: Nie skub i nie maluj rzęs

Nie należy skubać rzęs. Z doświadczenia wiem, że niektóre kobiety wykonują tę czynność podczas stresu. Skutkiem tego może być mechaniczne wyrwanie rzęsy sztucznej wraz z naturalną. Ponadto skubanie rzęs spowoduje, że efekt świeżej stylizacji będzie się krócej utrzymywał. Kolejnym błąd, często popełniany przez klientki to tuszowanie sztucznych rzęs. Przedłużone i zagęszczone rzęsy doskonale wyglądają bez dodatkowego używania maskary. Ponadto demakijaż tak umalowanych rzęs może osłabić działanie kleju, czego efektem będzie błyskawiczne odpadanie doklejonych kępek.

 

 

 

 

 

Zasada nr 4: Regularnie czesz rzęsy

Przed każdym wyjściem czeszemy rzęsy rotacyjnym ruchem szczoteczki od góry ich linii. Szczoteczki w studiach kosmetycznych powinny być jednorazowe. Powinniśmy po zabiegu dostać taką szczoteczkę od naszej stylistki. 

Zasada nr 5: Nie używaj kosmetyków olejowych w okolicy rzęs

Stosując olejowe kremy dedykowane okolicy oczu należy omijać linię rzęs. Niektóre panie przecierają kremem powieki wraz z rzęsami. Tak jak wcześniej wspomniałam, produkty na bazie oleju osłabiają wiązanie kleju.Zmywanie makijażu należy wykonywać przy pomocy płynu micelarnego. Nie są wskazane żadne mleczka oraz płyny dwufazowe ze względu na fazę olejową. 

Zasada nr 6: Staraj się spać na plecach

Wskazanym jest by podczas noszenia rzęs spać na plecach. Jest to jednak bardzo trudne dla wielu osób. Może więc zdarzyć się tak, że w zewnętrznym kąciku oka znajdującego się po stronie, na której najczęściej śpimy mogą szybciej wypadać sztuczne rzęsy przez otarcia. 

Zasada nr 7: Monitoruj stan naturalnych rzęs

Przy każdej kolejnej wizycie u swojej stylistki należy zapytać ją o stan naszych naturalnych rzęs. W dobrych, profesjonalnych studiach w Warszawie stylistki same zwracają na to uwagę, informując klientkę. Wskazane jest zrobienie około miesięcznej przerwy w noszeniu rzęs średnio po 5-6 uzupełnieniu, chyba że stylistka zauważy coś niepokojącego wcześniej. W tym czasie w celu wzmocnienia rzęs można stosować oleje mineralne. Bardzo dobrze sprawdza się olej rycynowy. Nie jestem jednak zwolenniczką „odżywek do rzęs”. Ze względu na niektóre substancje, często występujące w tego rodzaju produktach, powodują one efekt odwrotny do zamierzonego bądź krótkotrwały. 

 

autor: Karolina Kaczmarczyk