depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA

Coraz większa liczba kobiet i mężczyzn decyduje się na permanetnte usunięcie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Dzięki depilacji laserowej unikamy podrażnień, jakie może powodować depilacja maszynką, a także wrastających włosów, które mogą wystąpić po depilacji woskiem. Depilacja laserowa pozwala trwale usunąć owłosienie z naszego ciała. 

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom wprowadziliśmy w Bodybar depilacje laserową. Pracujemy na laserze diodowym Light Sheer Desire. 

Laser LightSheer, stworzony przez znaną i cenioną na całym świecie markę Lumenis jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z rodziny laserów LightSheer®, uchodzących za najskuteczniejsze urządzenia do fotodepilacji. Zabieg przy użyciu laser LightSheer DESIRE™ jest nawet o 75% szybszy niż w innych dostępnych urządzeniach na rynku. Dzięki zastosowaniu dwóch głowic, możliwe jest precyzyjne depilowanie zarówno większych, jak i trudno dostępnych powierzchni ciała.
Bezpieczeństwo stosowania lasera zostało potwierdzone respektowanym na całym świecie certyfikatem amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej oraz dermatologii.

Jak działa depilacja laserowa?

Laser działa na mieszki włosowe niszcząc je bezpowrotnie. Light Sheer wyróżnia się certyfikatem FDA, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny oraz daje gwarancję szybkich i skutecznych efektów. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Wtedy owłosienie zmniejsza się o 30%, a reszta włosków osłabia się i rozjaśnia. Przy skończonej serii (4- 6 zabiegów) owłosienie zmniejsza się aż o 98%. Zabiegi należy wykonywać w odstępach 4-6 tygodniowych. 

Kluczem do skutecznego pozbycia się niechcianych włosków jest oczywiście systematyczność.
Tylko dzięki niej uzyskamy  szybsze i trwalsze efekty. Depilacja laserowa wykonywana w stałych seriach przynosi ogromne rezultaty. Pamiętajmy, że życie włosa uzależnione jest od jego cyklicznego wzrostu. Co to oznacza? Faza wzrostu włosa składa się z 3 części- anagenu, katagenu i telogenu. 

 • ANAGEN- faza wzrostu włosa, w której włos trwale połączony jest z mieszkiem włosowym. W fazie anagenu znajduje się 80-85% włosów. Faza trwa 4- 8 tygodni. Depilację wykonujemy TYLKO w tej fazie wzrostu.
 • KATAGEN- faza przejściowa włosa. W wyniku oderwania się mieszków włosowych, włosy obumierają. Katagen zawiera 0,5- 1 % włosów. Faza trwa ok. 14- 21dni.
 • TELOGEN- faza spoczynku mieszka włosowego. W tej fazie włoski nie rosną, czekają na sygnał reaktywacji cyklu. Telogen zawiera 10- 20% włosów, a jego faza trwa od 2- 4 miesięcy. 

Depilację wykonujemy wyłącznie w fazie anagenu, ponieważ w pozostałych dwóch fazach nie przynosi ona efektów. W fazie wzrostu pozbywamy się około 20% włosków. Powtarzając depilację w fazie anagenu szybciej i skuteczniej pozbędziemy się niechcianego owłosienia. 

Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserowa Light Sheer?

Dla każdego, kto chce trwale pozbyć się owłosienia. 
Ciemne i grube włoski są najłatwiejsze do usunięcia. Przy włoskach jasnych i delikatnych potrzebna będzie większa ilość zabiegów.

O czym musimy pamiętać decydując się na depilację laserową?

Najważniejsze jest przygotowanie. Warto też zaznaczyć, że depilacje partii widocznych np. rąk, twarzy, nóg nie powinno wykonywać się latem, kiedy skóra narażona jest na promieniowanie słoneczne. Depilacje bikini oraz pach można wykonywać przez cały rok. Najczęściej jednak zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w okresie jesienno-zimowym. 

Jak przygotować się do depilacji?

 • Po opalaniu lub używaniu samoopalacza odczekaj 4- 6 tygodni nim przystąpisz do zabiegu, 
 • Jeśli pojawiły się u ciebie infekcje (bakteryjne, grzybiczne lub wirusowe) zrezygnuj z zabiegu do czasu całkowitego wyleczenia infekcji,
 • Na tydzień przed depilacją nie stosuj żadnych peelingów, 
 • Po wykonaniu depilacji woskiem, depilatorem bądź pęsetą odczekaj 4-8 tygodni,
 • Dzień przed depilacją laserową usuń owłosienie za pomocą maszynki do golenia,
 • Przed depilacją wypij 2 litry wody


Kiedy muszę całkowicie zrezygnować z depilacji laserowej?


Mimo, że depilacja laserowa Light Sheer jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, istnieją przeciwskazania do jego wykonania. Depilacji nie możesz wykonać jeśli:

 

 • Jesteś w ciąży lub karmisz piersią, 
 • Zażywasz leki lub zioła światłouczulające, 
 • Od Twojego ostatniego opalania nie minęły min. 4 tygodnie, 
 • Masz chorobę nowotworową, 
 • W miejscu depilacji pojawia się opryszczka, rybia łuska lub otwarte rany, a także jeśli pojawiają się zmiany skórne, wirusowe i bakteryjne

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

 

 • Przede wszystkim KONIECZNIE zrezygnuj z opalania na 2-3 tygodnie. 
 • Stosuj kremy z filtrem anty- UVA oraz B z filtrem 50 
 • Skóra po depilacji laserowej może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawiać się strupki. W takich sytuacjach bądź traktuj swoją skórę bardzo delikatnie: 

•    zrezygnuj z dezodorantów ( przy depilacji pach),
•    korzystaj z kosmetyków bezmydłowych i bezalkoholowych, a najlepiej z samej wody. 
•    Na podrażnienia stosuj maść, krem lub zasypkę Bepanthen lub Alantan

 • Unikaj wizyt na basenie i saunie przez 2 dni od depilacji, 
 • Jeśli wykonujesz depilację nóg lub bikini, załóż zwiewne spodnie bądź sukienkę. Odzież ma przepuszczać powietrze.

Depilacja laserowa w Bodybar w 3 krokach:

KROK 1KROK 2KROK 3
Wcześniejsze przygotowanie przez klienta skóry do zabiegu. Stosowanie wskazanych  wcześniej zaleceń( 2 litry wody, usunięcie owłosienia maszynką, dłuższa przerwa od opalania). Podczas wizyty pierwszy krok to wypełnienie ankiety o aktualnym stanie zdrowia klienta oraz przyjmowanych lekachKosmetolog przeprowadza dokładny wywiad kosmetologiczny. Ustala parametry dla urządzenia. Po ustaleniu parametrów, kosmetolog przystępuje do zabiegu. Dezynfekuje skórę i sprzęt, a następnie przez obie strony zakładane są okulary ochronne. Za pomocą lodu skóra zostaje schłodzona, a kosmetolog może rozpocząć zabieg.Po zakończonej depilacji na podrażnioną skórę kosmetolog nakłada specjalną maść. Klient powinien pamiętać wtedy o wszystkich zaleceniach po zabiegowych.
Nie opalać się, stosować krem z filtrem, unikać basenu i sauny, a także używać maści na miejsca podrażnione. 
Ostatnim krokiem jest powtórzenie serii po ok. 4 tygodniach. 

 

W Studio BodyBar depilacja laserowa wykonywana jest przez certyfikowanych profesjonalistów. Cenimy sobie jakość i efektywność laseru Light Sheer Desire, na co dowodem są zadowoleni klienci i ich efekty. 
Jeśli nadal borykasz się z niechcianym owłosieniem, chcesz je trwale usunąć, nie czekaj i skonsultuj się z naszym salonem w celu ustalenia terminu wizyty. BodyBar- najwyższa jakość, profesjonalizm i rodzinna atmosfera. 

 


 

 

CENNIK

  

         

  1 ZABIEG

4 ZABIEGI

Bikini i okolice

Bikini brazylijskie300 zł1000 zl
Bikini francuskie250 zł800 zł

Bikini płytkie

200 zł600 zł
Pośladki250 zł800 zł

Nogi

 
Nogi całe400 zł1600 zł
Łydki 250 zł800 zł
Uda250 zł800 zł
Stopy50 zł150 zł
Kolana 100 zł250 zł
Pozostałe
Ręce250 zł800 zł
Brzuch plus linia brzucha laser150 zł400 zł
Broda150 zł400 zł
Policzki150 zł400 zł
Baki150 zł400 zł
Szyja150 zł400 zł
Wąsik150 zł400 zł
Uszy150 zł400 zł
Sutki100 zł250 zł
Pachy200 zł600 zł
Plecy250 zł800 zł
Klatka piersiowa250 zł800 zł