Ems wpływ na ból pleców

Ems wpływ na ból pleców

Metoda treningu EMS wywodzi się  ze sfery rehabilitacji i fizjoterapii. Trening z EMS zasadniczo działa jako celowe zewnętrzne wzmocnienie elektrycznych bodźców dla ciała. Dzięki nowoczesnej technologii, zewnętrzne bodźce elektryczne przepływają za pomocą elektrod przyczepionych do specjalnej kamizelki osoby ćwiczącej. Trening EMS na Mokotowie w Studio Bodybar jest prowadzony pod okiem certyfikowanych trenerów personalnych i jest w pełni dostosowany do potrzeb osoby ćwiczącej.
Podczas treningu aktywowanych jest 90% wszystkich mięśni jednocześnie. Ponadto, skurcze mięśni są silniejsze i bardziej intensywne, niż przy dobrowolnym wysiłku. W porównaniu do konwencjonalnego treningu siłowego, aktywowane są głębsze partie mięśni.

Jaką funkcję pełni zewnętrzny elektryczny bodziec wywoływany podczas treningu EMS?


Mięśnie potrzebują bodźców, aby się aktywować. Zwykle są one wyzwalane za pośrednictwem ośrodkowego, centralnego układu nerwowego, a następnie przekazywane przez rdzeń kręgowy i włókna nerwowe do mięśni. 
Trening EMS umożliwia ukierunkowaną aktywację grup mięśniowych. Jest to szczególnie ważne, kiedy powinny zostać wyrównane różnice mięśniowe. (słabsze górne partie ciała).
W przeciwieństwie do regularnego treningu z ciężarami, trening w systemie EMS nie powoduje dodatkowego obciążenia Twoich stawów i przy wsparciu trenera może być prowadzony również po urazie lub nawet z bólem stawów.

Czy trening EMS może pomóc w niwelowaniu bólu pleców i poprawie postawy?


Ból pleców jest częstą chorobą w populacji. Silne mięśnie stanowią gwarancję zdrowych pleców. Bóle kręgosłupa są spowodowane zbyt słabymi mięśniami lub zaburzeniami równowagi mięśniowej. Kręgosłup składa się jak harmonijka bez wspierających go mięśni. Kręgi naciskają na krążki międzykręgowe, które w konsekwencji naciskają na tkankę nerwową. W większości przypadków powoduje to ból pleców. 
Trening EMS wzmacnia głębsze warstwy poszczególnych grup mięśni, co  automatycznie przynosi ulgę w przypadku bólu pleców. 
Głębokie partie mięśni są trudne do aktywacji metodami konwencjonalnymi. Z tego powodu trenerzy personalni w studio Bodybar na Mokotowie rekomendują trening EMS osobom, które borykają się z bólem pleców. Trening EMS może go złagodzić, a nawet usunąć całkowicie. 
Wśród naszych Klientów na Mokotowie zauważamy także poprawę postawy osób trenujących EMS regularnie. 
Anatomiczne komponenty ludzkiego ciała mogą być podzielone na aktywne i pasywne. Struktury aktywne produkują siłę, natomiast pasywne, nie. Mięśnie są aktywne, podczas gdy kości, chrząstki, więzadła i pozostałe tkanki miękkie są strukturami pasywnymi.
Intensywna stymulacja aktywnego układu mięśniowo-szkieletowego (cała muskulatura szkieletowa) w treningu  wspomaganym przez EMS prowadzi również do procesów adaptacyjnych w pasywnym układzie mięśniowo-szkieletowym (kości, chrząstka, więzadła). Ze względu na naciski i obciążenia rozciągające mięśnie szkieletowe, kości są przez krótki czas "zniekształcane". Podczas procesu regeneracji adaptują się do poprzedniego bodźca obciążeniowego, budując nową substancję kostną. 
Ponadto obserwuje się wzrost wielu hormonów anabolicznych, np. hormonów wzrostu, testosteronu, DHEA (dehydroepiandrosteron), a także estrogenu,  tym samym poprawiając ogólnie stabilizację i strukturę pasywnego układu mięśniowo-szkieletowego.