kwas laktobionowy

Kwas laktobionowy - skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej

Zaczerwienienie, podrażnienie czy ściągnięcia to jedne z najczęstszych problemów, z którymi borykają się posiadaczki cery wrażliwej. Jej pielęgnacja do zdecydowanie nie lada wyzwanie, gdyż cera wrażliwa jest nie tylko wymagająca, ale także bardzo często kapryśna. Na szczęście odpowiedzią na jej potrzeby jest kwas laktobionowy, a dokładniej zabieg na jego bazie, który poprawi jakość i wygląd skóry wrażliwej. 

Peeling chemiczny z kwasem laktobionowy

Eksfoliacja kwasami, a więc peeling chemiczny, to zabieg, którego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka z wykorzystaniem kwasów oraz pobudzenie i ukierunkowanie skóry na działanie, na przykład regenerujące, nawilżające czy redukujące przebarwienia. Niestety, przez wiele lat ta forma pielęgnacji profesjonalnej nie była dostępna dla posiadaczek cery borykającej się z nadwrażliwością. Dlaczego? Peelingi chemiczne charakteryzują się intensywną penetracją skóry, a więc złuszczaniem nawet głębokich warstw naskórka, co często może doprowadzić do zaognienia się stanów zapalnych cery wrażliwej. Na szczęście w przypadku tej wyjątkowej cery z pomocą przyszedł kwas laktobionowy.

Kwas laktobionowy to odkrycie kosmetologii, które wzniosło pielęgnację cery wrażliwej na wyższy poziom. Ów składnik posiada podobne właściwości, co kwas AHA, jednak w odróżnieniu do niego, kwas laktobionowy jest lepiej tolerowany przez skórę i nie powoduje podrażnień. Eksfoliacja kwasem laktobionowym, a więc peeling z wykorzystaniem powyższego kwasu nie powoduje zaczerwienienia skóry, szczypania czy łuszczenia. Cechuje go natomiast działanie regenerujące, łagodzące oraz przeciwzapalne. 

Kolejną dobrą wiadomością powinien być fakt, iż zabieg z użyciem kwasu laktobionowego może być wykonywany przez cały rok. Należy jednak pamiętać, aby po jego zakończeniu stosować filtr UV, najlepiej na poziomie SPF 30 lub SPF 50.

Peeling chemiczny z kwasem laktobionowy - jakich efektów mogę się spodziewać?

Jak już wiesz, eksfoliacja kwasami polega na złuszczeniu martwego naskórka właśnie za pomocą kwasów, a więc substancji bardzo aktywnych chemicznie. Jednak jaki efekt zapewni eksfoliacja kwasem laktobionowym w BodyBar? Zabieg wzmocni skórę, czego efektem będzie ograniczenie pękania i rozszerzania naczynek krwionośnych, co jest jedną z najczęstszych reakcji niepożądanych cery wrażliwej. Ponadto eksfoliacja pozwoli na zredukowanie rozszerzonych porów oraz zmniejszy istniejący już rumień. Wykorzystany podczas zabiegu kwas laktobionowy wykazuje także wysoką skuteczność w walce z fotostarzeniem skóry. Będzie więc wsparciem, jeśli na co dzięń zapominamy zastosować kosmetyk z filtrem UV. 

Kwas laktobionowy tylko dla skóry wrażliwej?

Eksfoliacja kwasem laktobionowym sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku skóry wrażliwej. Jego działanie docenią także posiadaczki cery naczynkowej oraz osoby borykające się z takimi problemami skóry jak trądzik (także różowaty), atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy, rumień czy teleangiektazja. 

Jeśli jednak nie jesteś pewna, czy zabieg z wykorzystaniem kwasu laktobionowego to dobry pomysł w przypadku twojej skóry - skonsultuj się kosmetologiem BodyBar podczas pierwszej wizyty i wspólnie podejmijcie tę decyzję.

Jeśli natomiast zastanawiasz się, czy posiadasz cerę wrażliwą, zapraszamy cię do kolejnej części naszego artykułu.

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?

Możesz posiadać cerę wrażliwą, jeśli twoją skórę twarzy charakteryzują dwa z trzech poniższych problemów:

  • pieczenie i zaczerwienienie całej twarzy lub części jej partii,
  • suchość oraz uczucie ściągnięcia,
  • reakcje alergiczne.    

Skóra wrażliwa reaguje w powyższy sposób na różnorodne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, takie jak na przykład składniki zawarte w kosmetykach, gwałtowne zmiany temperatury, suchość powietrza, stres, a nawet nieodpowiednia dieta. 

Jeśli zależy ci na odpowiedniej pielęgnacji skóry wrażliwej, umówić się na zabieg w BodyBar. Skontaktuj się z nami pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228. Zapraszamy