depilacja bikini

Lato? Zadbaj o swoje bikini!

Okres letni to czas, kiedy odkrywamy więcej ciała. Chcemy zachwycać na plaży nie tylko zgrabnym ciałem, ale też idealnie gładkim. Depilacja okolic bikini latem może okazać się dla większości priorytetowa. Jakim sposobem najlepiej pozbyć się niechcianego owłosienia? Przedstawiamy możliwości dla każdego. 

Depilacja domowa 

Najczęściej wybieraną metodą depilacji jest golenie okolic bikini za pomocą pianki/żelu i maszynki. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na pozbycie się owłosienia w domu. Depilacja maszynką jest bezbolesna, ale może powodować podrażnienia lub zacięcia. Nie daje efektów długotrwałych, gdyż włoski usuwane są tylko z zewnątrz, przez co na następny dzień można zauważyć już ciemne kropki. Często depilacja maszynką utrzymuje się maksymalnie kilka dni.
Kolejnymi domowymi sposobami mogą być: kremy i plastry do depilacji oraz depilatory. 

Kremy są alternatywą dla depilacji maszynką. Dzięki szpatułce nie tworzą podrażnień na skórze. Są przeznaczone do skóry wrażliwej i częściej działają na jasnych włosach. Długość włosków nie może być dłuższa niż 1,5 cm, gdyż krem może ich dobrze nie chwycić, tym samym nie usunąć. Warto dodać, że krem do depilacji nie jest przeznaczona do depilowania błon śluzowych. Efekty utrzymują się tak samo jak po maszynce. Kremy wpływają jednak na proces osłabienia i opóźnienia wzrostu kolejnych włosków. 

Plastry do depilacji bikini 

Plastry z woskiem są skuteczniejszą metodą pozbycia się owłosienia. W swoim składzie zawierają składniki kojące, dzięki czemu depilacja nie musi być bolesna. Wyrywają włosy wraz z cebulkami, co sprawia, że efekty mogą utrzymywać się do 2-3 tygodni. Przy regularnym stosowaniu włoski odrastają rzadsze i słabsze. Depilacja plastrami nie powinna sprawiać większego problemu osobom mniej doświadczonym, ale praktyka czyni mistrza.  W przypadku depilacji bikini bardziej jednak zalecana jest depilacja woskiem w salonie kosmetycznym, gdzie profesjonalny kosmetolog umiejętnie i bez podrażnień usunie większą ilość owłosienia.

Depilacja bikini depilatorem

Metoda pochodząca z Izraela niegdyś była jedną z najpopularniejszych. Depilator elektryczny podobnie jak depilacja woskiem usuwa włosy wraz z ich cebulkami, dzięki czemu włoski odrastają dopiero po około 3 tygodniach. Depilator może być podłączony do kontaktu, ładowany lub na baterie. Depilacja depilatorem nie zdziera naskórka. Jest prostą i skuteczną metodą, ale też niekiedy bardziej bolesną. 

Depilacja bikini u kosmetyczki

Studio urody może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o depilację bikini. Okolice intymne są miejscami wrażliwymi i trudno dostępnymi. Specjalistki w salonach kosmetycznych o tym doskonale wiedzą, dlatego wykonują depilację bezpieczną, dokładną i delikatną.

Depilacja bikini woskiem 

Pierwszą metodą, z którą na pewno się spotkacie jest depilacja bikini woskiem. W studio Bodybar na warszawskim Mokotowie depilacja wykonywana jest za pomocą wosku Lycon, który jest najbardziej uznawanym woskiem na całym świecie. Wyprodukowany z najwyższej klasy naturalnej żywicy oraz wosku pszczelego, dzięki czemu depilacja jest delikatna i nie powoduje podrażnień. Woski Lycon dzielą się na HOT WAX oraz STRIP WAX. Pierwsze to woski tzw. twarde przeznaczone do depilacji delikatnych części ciała jak pachy, bikini i twarz. Nie wymagają one używania pasków, skutecznie osłabiają cebulki włosków i powodują, że z każdą kolejną depilacją jest ich mniej. Depilując okolice bikini woskiem HOT WAX, zapominasz o bólu, ranach i wrastających włoskach. Strip Wax natomiast to depilacja woskiem miękkim z użyciem pasków. Tą metodę stosuje się najczęściej do większych partii ciała takich jak nogi, ręce czy plecy. Depilacja woskiem Lycon daje zdumiewające efekty na aż 4 tygodnie. Nasze specjalistki dbają o jak najwyższy komfort klienta. Dzięki nim możesz cieszyć się gładką skórą bez obaw o ból i podrażnienia. 

Depilacja bikini laserowa  

Jedna z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Jej największą zaletą jest całkowite lub niemal całkowite pozbycie się owłosienia na długie lata. W Bodybarze korzystamy z najszybszego i najmocniejszego laseru Light Sheer Desire, który usuwa aż do 98% włosków. Laser, w przeciwieństwie do innych metod, usuwa mieszki włosowe, niszcząc je bezpowrotnie. To dlatego jest tak skuteczną metodą. Depilacja bikini laserem jest bezpieczna i przynosi oczekiwane rezultaty. Za pomocą zmian głowicy można wykonać depilację laserową niemal całego ciała. Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków, należy pamiętać o systematyczności i wskazanych przez kosmetologa zaleceniach. W Bodybarze oferujemy pakiet 4 zabiegów depilacji, aby uzyskać zadowalające efekty. 

Wybierz odpowiednią depilację

Sposobów na gładką skórę jest wiele. Od Ciebie zależy, który wybierzesz. Depilacja bikini jest intymns, dlatego może towarzyszyć Ci poczucie wstydu. Jednak wykonując ją w salonie, możesz mieć pewność, że zostanie ona wykonana prawidłowo, bezpiecznie i skutecznie. Kosmetolog jest jak lekarz, przed którym nie musisz się niczego wstydzić. Zapewni Ci największy komfort, abyś mogła/ mógł czuć się swobodnie. Mimo że są możliwości wykonania depilacji okolic intymnych w domu, radzimy jednak, aby wykonać ją u profesjonalisty. Tym bardziej, że przynosi ona efekty, którymi możesz cieszyć się znacznie dłużej. 
 

Natalia Rybarz z Bodybar