Profesjonalna stylizacja brwi

Profesjonalna stylizacja brwi

Prawdą jest iż brwi stanowią bardzo istotny element naszego wyglądu i odpowiednio zadbane i wyeksponowane moga nadać kobiecej twarzy wyjątkowego charakteru. Dziś każda z nas śledzi najnowsze trendy w stylizacji brwi, ale często brakuje nam wiedzy i doświadeczenia aby profesjonalnie zadbac o nasze brwi i zapewnić im wymarzony kształt.

Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam temat profesjonalnej stylizacji brwi.
Zacznijmy od tego, że z reguły kobiety nie wiedzą jaki kształt powinny mieć ich brwi. Dodatkowo bardzo często regulując brwi samodzielnie wyrywamy włoski, których pod żadnym pozorem nie powinno się ruszać.

Z tego względu warto wybrać się do profesjonalnej stylistki brwi, która nie tylko doradzi nam docelowy kształt brwi, ale również wprowadzi nasze brwi w proces modelowania, który sprawi że brwi będą idealnie dopasowane do rysów naszej twarzy.

I tak płynnie doszliśmy do tego jak kształt twarzy determinuje kształt naszych brwi:

 

 

regulacja brwi w bodybarTWARZ OWALNA/POCIĄGŁA- MIĘKKIE BRWI Z ŁAGODNYM KĄTEM:

Należy podkreślić delikatnie załamanie łuku brwiowego, co optycznie skróci pociągłą buzię. W przypadku twarzy owalnej warto pamiętac o tym, że brwi nie powinny być zbyt cienkie

TWARZ OKRĄGŁA- WYSOKI ŁUK BRWIOWY Z OSTRYM KĄTEM:

Należy mocno podkreślić załamanie łuku brwiowego, co optycznie wydłuży twarz.

TWARZ TRÓJKĄTNA Z WYSTAJĄCYM PODBRÓDKIEM- BRWI LEKKO ZAOKRĄGLONE:

Należy postawić na długie, lekko zaokrąglone brwi, które nadadzą twojej twarzy lekkości

TWARZ PROSTOKĄTNA-PŁASKIE BRWI:
Należy postawić na proste brwi, które sprawią, że  twarz optycznie się skróci i sprawi wrażenie bardziej okrągłej

W Bodybar, który mieści się w samym sercu Mokotowa nasze stylistki dbają o to aby wspólnie z Klientkami wypracować idealny kształt brwi. Stylizacja brwi w Bodybar odbywa się w systemiie Brow by Mii, który jest unikalnym systemem stylizacji brwi zakładającym kompleksowe podejście.

System stylizacji brwi – Brow by Mii w Bodybar składa się z 4 podstawowych kroków:

1. Konsultacja
Podczas konsultacji stylistka analizuje rysy twarzy Klientki oraz omawia  docelowy kształt brwi dostosowany do kształtu twarzy.

 

stylizacja brwi - obraz 22. Konturowanie i koloryzacja
Podczas drugiego kroku zabiegu stylistka bardzo precyzyjnie nakreśla wcześniej uzgodniony kształt brwi skupiając się na trzech punktach- tak istotnych w uzyskaniu odpowiedniej symetrii brwi.

Należy bowiem pamiętać iż początek brwi wyznaczamy za pomoca równej linii pomiędzy skrzydełkiem nosa a wewnętrznym kącikiem oka.


Idealny łuk znajdziemy na wysokości źrednicy, na równej linii ze skrzydełkiem nosa.

Natomiast  koniec wyznacza linia pomiędzy skrzydełkiem nosa a zewnętrznym kącikiem oka.

 

 

profesjonalna stylizacja brwi bodybar - obraz 3

Koloryzacja brwi odbywa się przy użyciu farbek o wysokiej zawartości pigmentu. Należy zwrócić uwagę, iż farbki stosowane w systemie stylizacji Brow by Mii są w 100% mineralne, jak wszystkie kosmetyki brytyjskiej marki Mii.

Szeroka paleta kolorystyczna pozwala w pełni dostoswać kolor do potrzeb Klientki. Dodatkowo dzięki wysokiemu napigmentowaniu farbki pozwalają nie tylko na zabarwienie włosków ale również zakrycie ubytków poprzez zabarwienie skóry.

 

3. Depilacja woskiem

W trzecim kroku usuwamy niechciane włoski przy użyciu idealnie plastycznego wosku HOT- czyli twardego wosku marki Lycon. Usuwanie włosków woskiem pozwala nam na pozbycie się najmniejszego meszku i nadanie brwiom określonego kształtu. Wosk jest nakładany przy pomocy cieniutkiej szpatułki, co pozwala niezwykle precyzyjnie dotrzeć do każdego zaułka łuku brwiowego.

Warto podkreślić iż do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry.

4. Makijaż brwi

Ostatnim krokiem systemu stylizacji brwi Brow by Mii jest makijaż. Makijaż jest wykonywany za pomocą bogatej palety wyjątkowych produktów brytyjskiej marki Mii, takich jak puder mineralny czy kredka rozświetlająca. Wykończenie stylizacji brwi w systemie brow by Mii makijażem nadaje olśniewający i spektakularny efekt, a każda nasza Klientka chętnie powraca do Bodybar (Warszawa, Mokotów) na kolejną stylizację brwi w systemie Brow by Mii.

W kolejnym artykule opowiemy więcej o trendach w stylizacji brwi :) Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności!