brwi stylizacja latem

Stylizacja brwi, z której nie zrezygnujesz

Twarz - pierwsze, na co zwracamy uwagę przy poznaniu osoby. Dlatego staramy się, aby wszystko na niej idealnie się prezentowało. Używamy produktów pielęgnacyjnych, kosmetyków upiększających, a także zabiegów, dzięki którym czujemy się piękne i młode w każdym wieku. Brwi to element stylizowany od lat. W modzie były już różne sposoby ich stylistyki. Cieniutko, rzadko, gęsto, pod łukiem, proste - przechodzą stale przez coś nowego. W tym sezonie szczególnie dominuje henna pudrowa z geometrią brwi. 

Sposób na idealne brwi

Większość kobiet marzy o stylizacjach, które w późniejszych etapach nie wymagają pracy z dużą ilością kosmetyków. Naturalny wygląd jest na topie! Brwi można podkreślić na wiele sposobów. W drogeriach jest mnóstwo kosmetyków, które uwydatnią Twoje brwi. Jednak stosowanie kosmetyków, ma swoją wadę - należy o tym pamiętać codziennie. Może więc warto wybrać metodę, dzięki której zapomnisz o codziennej stylizacji brwi w domu?

Henna standardowa a henna pudrowa

Henna znana jest już od czasów starożytnego Egiptu, gdzie Egipcjanie henną malowali nią paznokcie, włosy, stopy, dłonie swoich zmarłych oraz płótna, w które były zawinięte mumie. Henna to barwnik produkowany z krzewów i liści lawsonii bezbronnej. To były początki henny.

Standardowa henna wykonywana na brwiach utrzymuje się ok. 2-3 tygodni. Jednak obecnie chcemy, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej. Nie zależy nam już tylko na kolorze brwi, ale także idealnym kształcie. Henna pudrowa jest trendem ostatnich czasów. Różni się od standardowej przede wszystkim tym, że jej efekt utrzymuje się 6-8 tygodni. Przy jej stylizacji kosmetolog wykonuje geometrię brwi - sprawia, że brwi są równego kształtu. Dodatkowo henna pudrowa nie tylko koloryzuje brwi, ale również odżywia je i wzmacnia. Prócz krzewów i liści lawsonii zawiera jeszcze substancje odżywcze jak witamina E i witamina C. 

Jak wygląda henna pudrowa brwi?

Efekt henny pudrowej jest podobny do henny tradycyjnej. Henna pudrowa to naturalny odpowiednik tradycyjnej. Nie zawiera jednak oksydantu oraz nie dodaje się do niej wody utlenionej jak do henny tradycyjnej. Na skórze utrzymuje się do 2 tygodni, podczas gdy henna tradycyjna zmywa się podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. 
CO DAJE HENNA PUDROWA?

 • Podkreśla kształt brwi,
 • Wzmacnia kolor brwi,
 • Wzmacnia i odżywia włoski,
 • Daje naturalny efekt,
 • Barwi skórę, przez co wypełnia ubytki, tam gdzie włosków nie ma.

Stylizacja brwi henną pudrową w kilku krokach

Henna pudrowa z geometrią brwi zajmuje zazwyczaj około 60 minut. Oto jak wygląda wykonanie stylizacji brwi krok po kroku:

 1. Na początku razem z kosmetologiem wybierany jest odpowiedni kształt i kolor brwi.
 2. Henna pudrowa musi być wykonana na oczyszczonej skórze, dlatego niezbędny jest demakijaż i oczyszczanie.
 3. Kolejny krok to szkicowanie kształtu brwi za pomocą nici i odpowiednich miarek.
 4. Następnie brwi są zabezpieczane przed wydostaniem się henny poza kontur.
 5. Przyszedł czas na nałożenie henny pudrowej na ok. 15- 20 min.
 6. Po tym czasie preparat z henną jest zmywany.
 7. Ostatni krok to regulacja brwi przy pomocy pesety.

Henna pudrowa - przeciwwskazania

Henna pudrowa cieszy się dużą popularnością wśród płci pięknej. Nadaje twarzy wyrazistości, charakteru i przyciąga spojrzenie. Jest w pełni bezpieczna, jednak w niektórych sytuacjach nie powinno się jej wykonywać. Jakie to sytuacje?

 • Choroby oczu,
 • Stany zapalne oczu,
 • ;Poparzenia słoneczne,
 • Opuchlizny,
 • Otarcia.

Należy też pamiętać, że każda henna może wywołać reakcję alergiczną, dlatego należy 48 godzin przed przewidywaną stylizacją wykonać próbę np. na nadgarstku . Jeśli wystąpi reakcja uczuleniowa, należy zrezygnować z zabiegu.

Jak dbasz, tak masz

O tym ,jak długo utrzyma się efekt decyduje nie tylko profesjonalnie wykonany zabieg, produkty wysokiej jakości, ale także Twoja indywidualna pielęgnacja po. Czego unikać po wykonanej pudrowej stylizacji brwi? 

 • Na kilka dni zrezygnuj z basenu i sauny,
 • Nie pocieraj, nie dotykaj i nie mocz brwi w pierwszy dzień po zabiegu,
 • Nie maluj brwi po zabiegu,
 • Unikaj kosmetyków z olejkami i kwasami.

Finalnie od Ciebie zależy, jak długo henna pudrowa utrzyma się na Twoich brwiach. Ciesz się piękną stylizacją i czarującym spojrzeniem na dłużej.

W naszym salonie wykonujemy hennę pudrową (BROWSHAPE), bazując na wysokiej jakości produktach ELLABANY, których innowacyjna formuła pomaga wzmocnić włos, przywrócić ich wzrost i nadać brwiom idealnego kształtu. Dzięki palecie pełnej kolorów, kosmetolog może dobrać kolor idealnie podkreślający Twoją urodę. Bodybar to miejsce, gdzie stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm, ale chcemy też byś zawsze czuła się jak u siebie w domu. Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.