trening EMS Mokotów

Wskocz w bikini z treningiem EMS

Szczupła i wysportowana sylwetka to synonim zdrowia. Właśnie z tego powodu tak wiele osób interesuje się treningami na siłowni czy w klubach fitness. To świetne zjawisko, prowadzące do polepszenia zarówno wyglądu i kondycji, jak i stanu zdrowia naszego ciała. Lato to szczególny czas, kiedy chcemy prezentować się idealnie. Z tego powodu rozpoczynamy walkę o zdrowy styl życia i świetną figurę. Trening EMS to sposób na osiągnięcie świetnych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie, dlatego cieszy się on coraz większą popularnością. Postaw na aktywność fizyczną z elektostymulacją mięśni i zaskocz wszystkich na plaży!

Na czym polega trening EMS?


Trening EMS już na pierwszy rzut oka wygląda inaczej niż standardowy wysiłek na siłowni. Przede wszystkim wymaga on odpowiedniego przygotowania. Przed treningiem musimy założyć specjalny strój, umożliwiający stymulację naszych mięśni prądem.
Kolejną różnicą między treningiem EMS a standardową aktywnością jest czas trwania. Na siłowni zwykle spędzamy około 1,5-2 h, by wykonać pełny trening, poruszyć mięśnie i spalić odpowiednią liczbę kalorii. Tymczasem EMS wymaga jedynie 30 minut aktywności, a rezultaty są właściwie takie same.
Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, podczas których mięśnie są dodatkowo stymulowane prądem. Urządzenie EMS wysyła odpowiednie impulsy za pośrednictwem elektrod w kamizelce, którą zakłada osoba ćwicząca. Dzięki temu stymuluje nawet mięśnie głębokie, które niezwykle trudno wzmocnić podczas standardowego wysiłku. Impuls wywołuje skurcz i rozkurcz mięśni, zmuszając je do pracy. Moc impulsów dopasowywana jest do naszych możliwości oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć. Nie musimy obawiać się więc, że stymulacja prądem będzie za silna i mało komfortowa.

Jak wygląda trening EMS?


Trening EMS zazwyczaj składa się z trzech części, które odpowiadają standardowemu treningowi. Aktywność rozpoczynamy oczywiście od krótkiej rozgrzewki, a następnie przechodzimy do części siłowej. Trening siłowy wygląda dokładnie tak samo, jak na siłowni. Wykonujemy przysiady, planki, brzuszki, wypady, pompki itp. W tym czasie nasze mięśnie są ciągle stymulowane przez prąd.
Po tym etapie przychodzi czas na część cardio. Tu zależy nam na podniesieniu tętna i zmuszeniu organizmu do zwiększenia kondycji oraz spalania tkanki tłuszczowej. Stawiamy na ćwiczenia interwałowe oraz tabatę. Dzięki takiej aktywności znacznie wzrasta wydolność naszego organizmu. Zazwyczaj wykonujemy pajacyki, bieg bokserski, podskoki na skakance.
Masaż jest trzecim etapem treningu – zdecydowanie najprzyjemniejszym. To czas na relaks i rozluźnienie mięśni. Wyrównujemy oddech, staramy się nie spinać i poruszać bardzo swobodnie.

Ile trwa trening EMS?


Trening EMS trwa 30 minut, co odpowiada standardowemu, półtoragodzinnemu treningowi na siłowni. W tym czasie stymulujemy aż 9 partii mięśni jednocześnie i docieramy do najgłębszych partii mięśni od początku aktywności. EMS pozwala na osiągnięcie stosunkowo szybkich efektów, a pierwsze rezultaty widoczne są już po miesiącu treningu. Aktywność ta jest szczególnie polecana wszystkim osobom, które na co dzień borykają się z brakiem czasu i nie są w stanie wygospodarować chwili na standardowy trening.

Trening EMS w Bodybar


Nasz salon to jedno z miejsc, w którym możesz skorzystać z profesjonalnego treningu EMS pod okiem doświadczonych trenerów personalnych. Dajemy Ci możliwość ćwiczenia indywidualnego lub w parze z najbliższą osobą. Zanim zdecydujesz się na zakup karnetu, możesz skorzystać z darmowego treningu pokazowego. Oferujemy również możliwość wypożyczenia lub zakupu stroju do wykonywania ćwiczeń.
Ceny pakietów treningowych zależą od liczby zajęć w miesiącu oraz liczby osób, biorących w nich udział. Abonamenty indywidualne są zawsze nieco droższe niż te dla par (w przeliczeniu na jednego uczestnika zajęć). Warto też wiedzieć, że im więcej treningów w pakiecie wykupisz, tym cena jednorazowych ćwiczeń będzie niższa. Sprawdź dokładną ofertę treningów EMS w Bodybar w zakładce Cennik. Zapraszamy!