peelingi

Złuszczanie naskórka, czyli o peelingach słów kilka

Peelingi to istotny zabieg w pielęgnacji skóry każdego rodzaju. Szczególnie ważne są jesienią i zimą, kiedy chcemy przywrócić skórze jej naturalny, zdrowy wygląd. Pomagają w walce z przebarwieniami, trądzikiem, bliznami. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Działanie peelingów chemicznych 

Peelingi chemiczne mają za zadanie oczyścić skórę z niepotrzebnych toksyn, rozświetlić ją, dodać jej blasku. Wskazane przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra poprzez słonce straciła swoją jędrność i jasność. Działają korzystanie na takie problemy jak: 

  • przebarwienia,
  • trądzik,
  • rumień, 
  • przesuszenie skóry, 
  • nadmierne przetłuszczanie.

Złuszczanie to nic innego jak pozbycie się martwego naskórka, oczyszczenie i odświeżenie skóry. Eksfoliacja kwasami to jeden z najpopularniejszych zabiegów jesienno-zimowych. 

Peelingi chemiczne na trądzik

W momencie, gdy Twoja skóra zmaga się z problemem trądziku, warto pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Na trądzik zalecamy stosowanie zabiegów kwasowych z wykorzystaniem takich kwasów jak: pirogronowy, salicylowy, glikolowy. Peelingi mają działanie przeciwzapalne, a także rozpuszczają zaskórniki - co w przypadku cery trądzikowej może dać zaskakujące efekty. 

Peeling chemiczny na przebarwienia

Przebarwienia to zmora coraz większej liczby osób. Mają na nie wpływ szkodliwe promienie UV. Przebarwienia przypominają brązowe plamki, a powstają one wskutek zaburzonego wytwarzania melaniny i jej nierównomiernego rozłożeniu na skórze. Z przebarwieniami da się wygrać za pomocą peelingów chemicznych. Złuszczanie naskórka w tym przypadku może być bardzo pomocne. Peelingi spłycają zmarszczki i blizny, rozświetlają skórę, a także zapewniają jej równomierny koloryt. Dobór peelingów chemicznych na przebarwienia powinien zostać wybrany przez kosmetologa lub lekarza. Wszystko zależy od intensywności przebarwień, a także od stężenia kwasu. Ważna jest REGULARNOŚĆ. Najczęściej wybierane kwasy na przebarwienia to: peeling glikolowy, peeling migdałowy, pirogronowy, kojowy. 

Na większość problemów skórnych - peeling z kwasem migdałowym

Peeling z kwasem migdałowym polecany w terapii wielu problemów skórnych. Ma działanie antybakteryjne, redukuje wydzielanie sebum - dzięki czemu twarz się nie świeci, a jest rozjaśniona i promienna. Zabieg spowalnia także proces starzenia się skóry dzięki produkcji kolagenu. Wykonując peeling kwasem migdałowym uzyskasz takie efekty jak: 

  • wygładzenie, 
  • rozjaśnienie i uzyskanie jednolitego kolorytu skóry. 

Przede wszystkim działa on na: fotostarzenie się skóry, przebarwienia, trądzik pospolity, rozszerzone pory, zaskórniki. 

Peeling kwasami AHA

Jest to peeling przeznaczony dla skóry suchej, zgrubiałej, a także zniszczonej opalaniem, ale też dla osób zmagających się z trądzikiem. Kwasy AHA to kwasy owocowe, które są rozpuszczalne w wodzie i nie mają zdolności przenikania w głąb naskórka. W zależności od stężenia mogą różnie działać. W niskim stężeniu działają tylko naskórek, natomiast w wyższych stężeniach mają wpływ na głębsze warstwy skóry - skórę właściwą. Do kwasów AHA zalicza się: kwas migdałowy, mlekowy, winowy, jabłkowy, cytrynowy - już chyba wiecie dlaczego, mówi się na nie kwasy owocowe. 

Peeling chemiczny i jego cena

Peelingu chemicznego nie powinnaś wykonywać sama w domu, a skorzystać z wizyty u specjalisty. W naszym salonie Bodybar pojedynczy zabieg eksfoliacji kwasami kosztuje 170 zł ( dla klientów z kartą Bodybar) oraz 190 zł ( dla klientów bez karty). Aktualnie trwa u nas jesienna promocja na pakiet 4 zabiegów kwasowych w cenie 560zł (z kartą), 640zł (bez karty). Przed umówieniem się na konkretny zabieg skorzystaj z konsultacji, aby odpowiednio wybrać kwas dla Twojego problemu skóry.