Depilacja woskiem- fakty i mity

depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Sięgają po nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Wiele osób docenia ją za długo utrzymujący się efekt idealnie gładkiej skóry. Wciąż jednak krąży mnóstwo mitów o depilacji woskiem. Dziś postanowiliśmy rozprawić się z tym najpopularniejszymi. Obawiasz się depilacji woskiem i nie wiesz, czy plotki są prawdziwe? Poznaj najpowszechniejsze mity i sprawdź, jak rzeczywiście wygląda zabieg depilacji woskiem.


1. Depilacja woskiem bardzo boli

MIT! Depilacja woskiem nie jest bardziej bolesna niż choćby korzystanie z depilatora czy laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia. Wszystko zależy od miejsca wykonywania zabiegu, doświadczenia kosmetyczki oraz wykorzystanego wosku. Co ważne, nie wykonujmy depilacji woskiem tuż przed, w trakcie lub zaraz po menstruacji - w tym czasie dyskomfort podczas zabiegu może być nieco wyższy ze względu na zmiany hormonalne w organizmie. 
W Bodybar korzystamy z dwóch rodzajów naturalnego wosku, aby zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe. Do wrażliwych miejsc, jak pachy, okolice bikini czy twarz, używamy twardego wosku HOTWAX, zaś duże obszary, jak nogi, ręce oraz plecy, depilujemy standardowo z użyciem wosków do depilacji.

2. Depilacja woskiem uszkadza skórę

MIT! Poprawnie wykonana depilacja woskiem nie uszkadza skóry. Być może w pierwszej chwili może się tak wydawać ze względu na powstające zaczerwienienie, jednak ciągłość naskórka nie zostaje przerwana. Wręcz przeciwnie - depilacja woskiem ma pozytywny wpływ na skórę i działa jak mocny peeling. 

3. Odrastające włoski są znacznie mocniejsze

MIT! Podczas depilacji woskiem osłabia cebulki włosów, dzięki czemu po każdym zabiegu odrastające włoski są delikatniejsze. Przy regularnym usuwaniu owłosienia tą metodą może zdarzyć się tak, że z czasem włoski zupełnie przestaną odrastać na niektórych obszarach.

4. Depilacja woskiem w ciąży jest zakazana

MIT! W przypadku ciąży wszystko zależy od zdania lekarza. Nie każda przyszła mama może poddać się depilacji woskiem, jednak większość kobiet do 7 miesiąca ciąży nie ma przeciwwskazań do tego zabiegu. Depilacja woskiem, podobnie jak golenie maszynką, to jedna z metod polecanych przez położne. Pamiętaj, by kwestię depilacji woskiem zawsze skonsultować z lekarzem i bezwzględnie poinformować osobę, wykonującą zabieg, o Twoim stanie.

5. Na depilację woskiem mogę pójść w każdej chwili 

MIT, choć nie do końca. Depilacja woskiem jest zabiegiem, na który rzeczywiście możesz umówić się w każdej chwili. Należy jednak pamiętać, że po takim usunięciu owłosienia, musimy przestrzegać pewnych zasad. Unikajmy promieni słonecznych oraz solarium, a także chlorowanej czy słonej wody. Nie wybieraj się na depilację woskiem tuż przed planowanym wyjazdem na urlop do ciepłych krajów. Jeśli chcesz zagwarantować sobie idealnie gładką skórę na plaży, umów się na zabieg na kilka dni przed planowanym opalaniem.

To tylko kilka z wielu mitów, krążących wokół depilacji woskiem. Warto jednak wiedzieć, że jest to metoda bezpieczna i efektywna, a korzystać z niej mogą niemal wszyscy. Jeśli dręczą Cię pytania, dotyczące depilacji woskiem, koniecznie zadaj je kosmetyczce przed wykonaniem zabiegu. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie poddać się tej metodzie bez obaw o skutki uboczne. Umów się na depilację woskiem już dziś. Zapraszamy!