Letnia depilacja- poznaj wady i zalety różnych metod

depilacja woskiem

Lato to czas, gdy wielu kobietom zależy na idealnie gładkiej skórze. Właśnie w tym okresie zaczynamy bardziej interesować się depilacją i jej metodami. Każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak nie bez przyczyny jedne rozwiązania są bardziej popularne od innych. Poznaj metody, dzięki którym pozbędziesz się nadmiernego owłosienia i wybierz najlepszy sposób dla siebie. Postaw na szybkie i długotrwałe efekty!


Tradycyjna maszynka do golenia


Depilacja maszynką do golenia ma mnóstwo zwolenników. Przede wszystkim jest to metoda szybka i stosunkowo bezbolesna, choć zdarzają się potknięcia, skutkujące zacięciami. Nożyki do usuwania nadmiernego owłosienia są też łatwo dostępne, można ich używać właściwie w każdych warunkach, a skóra bezpośrednio po depilacji staje się gładka. 
Niestety usuwanie włosków przy pomocy tradycyjnej maszynki ma też swoje wady. Przede wszystkim efekt takiej depilacji jest bardzo krótkotrwały. Często już po dobie możemy odczuwać dyskomfort z powodu odrastających włosków. Kłopotem jest nie tylko samo odrastanie, ale również sposób, w jaki się to dzieje. Obcięte włoski stają się ostre na końcach, przez co ich pojawianie się prowadzi do jeszcze większego dyskomfortu. Kolejną kwestią są wrastające włoski i częste przypadki zapalenia mieszków włosowych. To niezwykle nieprzyjemne konsekwencje, które bywają bardzo bolesne i wyglądają nieestetycznie. Wadą maszynek są również zranienia oraz problemy z wrażliwością skóry – używanie golarek i pianek lub żeli do usuwania włosków może wywoływać reakcje alergiczne.


Kremy do depilacji 


Krem do depilacji to dobra alternatywa dla golarek. Wystarczy, że nałożymy go na wybrane miejsce, odczekamy zalecaną ilość czasu i usuniemy wraz ze zbędnym owłosieniem. Efekt zaraz po depilacji może nas usatysfakcjonować, jednak niestety jest on krótkotrwały. Metoda ta jest jednak chwalona za bezbolesność.
Kremy do depilacji mogą wywoływać poważne reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Oprócz tego niektórym przeszkadzać może chemiczny zapach preparatu. Odczekanie zalecanej ilości czasu również wiąże się z pewnym dyskomfortem - nie możemy wówczas się ubrać czy wykonywać innych czynności. Ostatecznie sam efekt depilacji również pozostawia wiele do życzenia. Jest krótkotrwały i często niedokładny.


Depilator dla gładkiej skóry


Depilator to kolejna metoda, po którą sięga wiele kobiet. Jest ona przede wszystkim bardzo efektywna – rezultat utrzymuje się przez kilka tygodni i w tym czasie możemy cieszyć się gładką skórą. Odrastające włoski są zwykle delikatniejsze, a ich usuwanie mniej niekomfortowe. Depilacja przy pomocy depilatora jest stosunkowo szybka i można wykonać ją właściwie wszędzie.
Dużą wadą tego rozwiązania jest bolesność zabiegu. Depilator wyrywa włoski, przez co możemy odczuwać silny ból. Kłopotem jest także bardzo cienka skóra, np. pod pachami czy w okolicach bikini, która może zostać uszkodzona podczas zetknięcia z depilatorem.


Depilacja woskiem


Depilacja woskiem zyskuje coraz więcej zwolenników, również wśród mężczyzn. Przyczyn takiej sytuacji jest kilka. Przede wszystkim to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia z każdej części ciała. Jest bardzo precyzyjna i może być wykorzystywana nawet na wrażliwej skórze twarzy czy bikini. Odpowiedni dobór produktu sprawia również, że depilacja woskiem jest niemal bezbolesna. 
W Bodybar korzystamy z metody HOTWAX (woski twarde) oraz STRIP WAX (woski miękkie). Pierwszą wykorzystujemy do precyzyjnej depilacji wrażliwych części ciała – twarzy, bikini czy pach. Druga zaś przeznaczona jest do usuwania włosków z rąk, nóg czy pleców. Do depilacji STRIP WX używamy odpowiednich pasków – dzięki tej metodzie możemy pozbyć się nawet najkrótszych włosków (od 2 mm). Metoda HOTWAX opiera się na nałożeniu produktu bezpośrednio na skórę. Dzięki temu uzyskujemy wysoką precyzję. Pozbywanie się owłosienia w ten sposób jest stosunkowo bezbolesne. 
Już dziś skorzystaj z naszej oferty depilacji woskiem w Warszawie i zapomnij o szybkim odrastaniu włosków. Dzięki metodom STRIP WAX i HOTWAX przez cały urlop nawet nie pomyślisz o usuwaniu owłosienia. Skontaktuj się z nami i umów wizytę już dziś!