Makijaż na wesele - praktyczne wskazówki

makijaż na wesele warszawa

 


Sezon makijażu na wesele w Warszawie uznajemy za oficjalnie otwarty! Bez względu na to, czy jesteś Panną Młodą, czy występujesz w roli gościa, oczywiste jest, że pragniesz wyglądać olśniewająco. Jeżeli wciąż nie możesz się zdecydować na to, jaki makijaż wykonać, przychodzimy z pomocą i dzielimy naszymi wskazówkami, wypracowanymi przez lata działalności. 

Słowem wstępu - dlaczego makijaż na wesele jest tak istotny i czym różni się od zwykłego makijażu?

Wesele to wyjątkowy rodzaj uroczystości trwającej do wczesnych godzin porannych. Makijaż na tę okoliczność musi cechować się maksymalną trwałością, żeby zarówno na żywo, jak i na zdjęciach wyglądał bezbłędnie. Przecież nie wyobrażasz sobie wesela bez pamiątkowych zdjęć, a tym bardziej poprawiania co chwilę rozmazanej powieki!

KILKA WSKAZÓWEK…

  • Próbny makijaż – absolutny MUST dla każdej panny młodej! Makijaż powinien być starannie dobrany i dopasowany nie tylko do typu urody, ale także sukienki i fryzury. Ponadto - panna młoda musi mieć przecież pewność, że żaden z kosmetyków jej nie uczuli, a wizażysta, w którym pokłada swoje nadzieje, jej nie zawiedzie.
  • Makijaż dopasowany do sukienki – gość na weselu ma dużą dowolność w doborze makijażu. Zaleca się jednak, żeby współgrał on z kreacją. Dlatego delikatne sukienki powinny występować w akompaniamencie delikatnego makijażu. 
  • Makijaż dopasowany do typu urody– poza dopasowaniem makijażu do sukienki, nie można zapomnieć o dopasowaniu go do typu urody. Brunetki mogą pozwolić sobie na mocniejsze podkreślenie oka, świetnie sprawdzą się odcienie złota. Ciekawym rozwiązaniem jest minimalistyczne oko podkreślone kreską i wyraziste czerwone usta. Blondynki z kolei, w zależności od upodobań i wybranej kreacji, mogą pozwolić sobie na matowy makijaż w stylu nude lub odcienie metaliczne. 
  • Dobór kosmetyków odpowiedni do pory roku – makijaż na wesele w Warszawie - w sezonie letnim - musi przetrwać wysokie temperatury i wilgoć, co jest dużym wyzwaniem, dlatego dobrane kosmetyki powinny posiadać lekką formułę, a kluczową rolę odgrywać powinien matujący puder.
  • Kluczowa rola bazy – jakość makijażu na wesele zależy od rodzaju użytej bazy. Oprócz wyrównania kolorytu, odpowiednio dobrana baza zapewni trwałość makijażu. 
  • Przypudrowanie pomadki wpłynie na jej trwałość, zaś chusteczki matujące zastąpią kolejną warstwę pudru nakładaną w trakcie nocy.

Jeżeli szukasz miejsca do wykonania makijażu na wesele w Warszawie – w Bodybar przygotowaliśmy kompleksowy pakiet ślubny (https://www.bodybar.com.pl/pakiet-slubny) obejmujący makijaż u najwyższej klasy wizażysty! 

Zadzwoń już dziś i umów się na makijaż próbny!

autor: Magdalena Kołodziejczyk