Makijaż ślubny - co warto wiedzieć

makijaż ślubny w Warszawie

Każda panna młoda w dniu swojego ślubu musi wyglądać zjawiskowo i czuć się wyjątkowo. Makijaż ślubny to jeden z najważniejszych elementów przygotowania do tej szczególnej uroczystości. To taka "kropka nad i" w stylizacji panny młodej. Makijaż ślubny powinien być dobrany do ubioru, fryzury, urody oraz osobowości. Jest on połączeniem makijażu wieczorowego oraz fotograficznego. Powinien podkreślać urodę panny młodej, zakrywać niedoskonałości, powinien również dobrze współgrać z oświetleniem panującym podczas uroczystości oraz bukietem kwiatów panny młodej. Nie można zapomnieć również o tym, że obowiązkowo musi przetrwać całą noc. 

Próbny makijaż ślubny

W pierwszej kolejności należy zaplanować makijaż próbny. Warto o tym pomyśleć już 3-4 miesiące przed ślubem, by móc uwzględnić ewentualne zmiany, lub w przypadku niezadowolenia z wykonanego makijażu mieć czas na podjecie kolejnej próby. Wykonanie makijażu próbnego oszczędzi przyszłej pannie młodej dodatkowego stresu i rozczarowania w dniu uroczystości. 

Odpowiednie przygotowanie skóry przed ślubem

Bardzo ważną kwestią jest również przygotowanie skóry już kilka dni przed ślubem. Żaden makijaż nie prezentuje się dobrze na niezadbanej, przesuszonej skórze. Warto w przed dzień uroczystości wybrać się do kosmetologa, który wykona delikatnie złuszczający i mocno nawilżający zabieg. Trzeba jednak pamiętać o tym, by żadnych zabiegów, z którymi nie miałyśmy wcześniej styczności nie wykonywać dzień przed ważną okolicznością. Nigdy nie wiadomo jak zareaguje na nie skóra. 

Makijaż ślubny a zasada wyboru: oczy czy usta?

W każdym makijażu obowiązuje zasada wyboru akcentu. Jeżeli decydujemy się na mocne oko, powinniśmy wykonać stonowane usta, jeśli natomiast marzą nam się mocne usta, oko powinno być zdecydowanie bardziej delikatne. Z praktycznego punktu widzenia pierwsza opcja jest bardziej korzystna dla przyszłych panien młodych. Mocne oko i delikatne, naturalne usta pozwolą uniknąć ścierania widocznego koloru szminki podczas posiłków i pocałunków oraz ich kilkukrotnego poprawiania podczas uroczystości. 

Makijaż ślubny: krok po kroku

 1. Przemycie twarzy przy użyciu toniku (dla przywrócenia skórze pH 5,5, czyli odpowiedniego i naturalnego dla skóry- dzięki  temu kosmetyki lepiej się scalają i utrzymują).
 2. Nałożenie nawilżającego, lekkiego kremu na twarz, szyję, dekolt (warto odczekać ok. 5 min., by krem dobrze się wchłonął).
 3. Nałożenie równej warstwy bazy pod makijaż na całą twarz.
 4. Jeżeli pojawiają się niedoskonałości, na tym etapie trzeba nałożyć na nie korektor.
 5. Nałożenie podkładu (najlepiej za pomocą odpowiedniego pędzla, bądź gąbki omijając okolicę górnej powieki).
 6. Opruszenie twarzy pudrem.
 7. Nałożenie bazy na powieki (przedłuża trwałość cieni i zwiększa ich pigmentację).
 8. Aplikacja cieni oraz kredki, bądź eyelinera (w zależności od gustu i stylu makijażu).
 9. Tuszowanie rzęs (ze względu na chwile wzruszenia warto użyć wodoodpornej maskary).
 10. Podkreślenie brwi.
 11. Aplikacja bronzera pod kości jarzmowe, delikatnie na skronie i jeżeli jest potrzeba w celu wyszczuplenia nosa na jego boki (pozwoli to wysmuklić twarz i nadać efekt naturalnej opalenizny.
 12. Aplikacja subtelnego różu na piłeczki policzków.
 13. Nałożenie rozświetlacza na kości jarzmowe w kierunku skroni, szczyt nosa, łuk kupidyna, obojczyki oraz pod łuk brwiowy (pamiętajmy by rozświetlacz był niczym tafla lustra, a niżeli brokat.
 14. Obrysowanie ust konturówką (pozwoli to nadać im pełny kształt),
 15. Nałożenie szminki, bądź pomadki (warto nadmiar produktu odcisnąć w chusteczkę).
 16. Użycie utrwalacza.

 

autor: Karolina Kaczmarczyk