Makijaż smokey eye - czaruj spojrzeniem nawet z maseczką na twarzy!

Pandemia, która towarzyszy nam od ponad roku, mocno ograniczyła trendy makijażowe. W tym trudnym czasie bardziej skupiamy się na pielęgnacji twarzy, niż na makijażu. Maseczka, która zasłania nam pół twarzy, nie zachęca do codziennego make-upu. Jednak dzięki makijażowi smokey eye możemy nadal czarować spojrzeniem oraz czuć się i wyglądać zniewalająco. 

makijaż smokey eye

Czym jest makijaż smokey eye?

W makijażu panuje jedna złota zasada. Jeśli podkreślamy mocno oczy, usta malujemy delikatnie. Jeśli mocno podkreślamy usta, wtedy makijaż oka powinien być lżejszy. Makijaż smokey eye - jak sama nazwa wskazuje - charakteryzuje mocne podkreślenie oczu. Jest to dobra propozycja szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy usta i tak zasłania nam maseczka. 
Makijaż smokey eye został zapoczątkowany przez wszystkim dobrze znanego Maxa Factora. W XX wieku postanowił nadać spojrzeniu głębi, dlatego zaczął wykonywać mocny makijaż oczu, skupiający się na zaznaczeniu ramy oka. 
Smokey eye stał się absolutnym hitem zarówno do stylizacji wieczornych, jak i codziennych. Mimo że na początku może się wydawać trudny do zrobienia, okazuje się całkiem prosty. 

Na czym polega makijaż smokey eye?

Smokey eye charakteryzuje się efektem przydymionego, smolistego oka. Na rezultat składają się plamki różnych cieni, mieszane ze sobą na powiece. Najczęściej wykonywany jest ciemnymi, czarnymi cieniami, jednak kolory makijażu można dobierać indywidualnie pod siebie. Warto zaznaczyć, że jest to makijaż, który pasuje do każdej oprawy oczu. Koniec więc z problemem dobrania idealnego make-upu oczu. 

Jak wykonać makijaż smokey eye?


Do wykonania makijażu będziesz potrzebować:

 •     bazę pod cienie lub korektor, 
 •     cień wybrany jako główny kolor, 
 •     cień ciemniejszy od koloru głównego, 
 •     jasny, matowy cień do powiek np. nude, 
 •     połyskujący, perłowy cień do powiek, 
 •     eyeliner, 
 •     tusz do rzęs - najlepiej wydłużający rzęsy. 

Najprostszy sposób na wykonanie smokey eye


Przede wszystkim pamiętaj, aby przez rozpoczęciem makijażu oczyścić odpowiednio skórę. Zwróć uwagę, czy Twoje brwi są właściwie wyregulowane. Smokey eye przyciąga uwagę oczu, więc każdy wystający włosek może się rzucać w oczy. 

 1. Makijaż rozpocznij od nałożenia na powieki bazy lub korektora - dzięki temu makijaż utrzymuje się znacznie dłużej na powiekach,
 2. Zacznij od jasnego cienia z połyskującymi drobinkami. Nałóż go na wewnętrznym kąciku oka i delikatnie rozetrzyj - cień nie powinien znaleźć się na całej powiece, a wyłącznie w jej kąciku.
 3. Jasnym, matowym cieniem pomaluj górną powiekę tuż pod łukiem brwiowym.
 4. Cień w kolorze, który wybrałaś jako główny, nakładaj nad linią rzęs (od wewnętrznej strony), kierując się do zewnętrznej części oka tworząc pętlę.
 5. Najciemniejszy cień nakładaj bezpośrednio na linię rzęs oraz w zewnętrznym kąciku oka - kolistymi ruchami rozprowadź go w kierunku środka oka.
 6. Używając eyelinera lub ciemnej konturówki namaluj kreskę jak najbliżej rzęs, dochodząc do ciemnej linii cienia.
 7. Rozetrzyj wszystkie cienie aż do uzyskania efektu ombree. Uważaj, by nie zamalować rozświetlającego cienia w wewnętrznym kąciku oka.
 8. Nie zapomnij o dolnej powiece! Nałóż korektor lub bazę na dolną powiekę, a następnie ciemny cień nałóż na dolną linię rzęs.
 9. Wytuszuj rzęsy kilka razy, tak by nie powstały grudki - 2-3 razy maksymalnie

I voil’a ! 
Teraz możesz się cieszyć perfekcyjnym makijażem oczu. Możesz delikatnie podkreślić usta błyszczykiem lub pomadką w jasnych odcieniach. 
Jeśli nadal obawiasz się, że makijaż smokey eye nie wyjdzie Ci w domowym zaciszu, zapraszany do naszego salonu, w którym nasze stylistki perfekcyjnie wykonają makijaż smokey eye… i nie tylko.