Maszynka vs depilacja woskiem

depilacja woskiem Warszawa

Pierwsze z wielu pytań, zadawanych przez klientkę lub klienta w związku z zabiegiem depilacji woskiem brzmi: czy jest to bolesne? Pytanie to nasuwa się nie bez przyczyny – usuwania owłosienia golarką nie da się odczuć, ale jakim cudem zabieg depilacji, polegający na usuwaniu włosków wraz z cebulkami, również może być bezbolesny?  Depilacja woskiem w mieście jak Warszawa daje szerokie możliwości i znajduje rozwiązanie nawet dla potencjalnego bólu z nim związanego. 

Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu, raz na zawsze obalamy MIT – depilacja woskiem nie jest bardziej bolesna niż korzystanie z własnego depilatora lub laserowego usuwania nadmiernego owłosienia – wszystko po prostu zależy od miejsca wykonywania zabiegu i zastosowanego wosku. Dodatkowo, prawidłowo przeprowadzona depilacja woskiem w mieście Warszawa nie uszkadza skóry!

DEPILACJA MASZYNKĄ DO GOLENIA 

Bezsprzecznie najbardziej popularna metoda usuwania owłosienia. Jest najszybsza i najłatwiej dostępna – wiele osób, jednakże nie zdaje sobie sprawy z jej wad, które sprawiają, że depilacja woskiem w mieście Warszawa jest lepszym wyborem. Po pierwsze, przez regularne golenie zamiast osłabiać odrastające włoski – wzmacniamy je. Za każdy razem odrastają grubsze i ostrzejsze na końcach, a ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosów jest coraz większe. Po drugie, efekt takiej depilacji jest bardzo krótkotrwały – najczęściej już następnego dnia ogolona część ciała przestaje być gładka, więc dla najlepszych efektów golić się trzeba co dwa dni. 

DEPILACJA WOSKIEM 

Staje się coraz popularniejszą alternatywą dla klasycznej golarki i jednym z najlepszych rozwiązań dla osób, którym zależy na długotrwałym efekcie gładkiego ciała. Przede wszystkim, odrastające włoski są coraz słabsze – wosk osłabia cebulki, dzięki czemu po każdym zabiegu odrastają one coraz delikatniejsze, a przy regularnym stosowaniu zabiegu depilacji woskiem, włoski mogą w ogóle przestać odrastać w niektórych obszarach. Brzmi zachęcająco? Warto również podkreślić, że dla uzyskania jak najlepszych efektów to w zależności od części ciała, do depilacji wykorzystywane są różne rodzaje wosków.

RODZAJE WOSKÓW

W Bodybar stosujemy dwa rodzaje wosków do przeprowadzania depilacji:

  • WOSKI MIĘKKIE STRIP WAX stosowane do dużych obszarów, takich jak chociażby nogi, plecy czy ręce. Najlepiej wykonywać depilację tym rodzajem wosku (wraz z zastosowaniem dodatkowych pasków) na włoskach nie krótszych niż 2mm.
  • WOSKI TWARDE HOTWAX - stosowane do miejsc wrażliwych, takich jak pachy, twarz czy miejsca intymne. Pozwalają zachować maksymalną precyzję przy wykonywaniu zabiegu. Wosk może być nakładany na to samo miejsce nawet kilka razy, bez wystąpienia jakichkolwiek podrażnień. Woski twarde bardzo osłabiają cebulki włosów. 

CENA DEPILACJI WOSKIEM

Cena depilacji woskiem w Bodybar zależy od części ciała poddawanej zabiegowi. Koszt zabiegu usuwania owłosienia z całych nóg lub łydek waha się w granicach 59 – 149 zł. Usuwanie owłosienia z okolic bikini to koszt ok. 120 zł. 

Nie zwlekaj dłużej i już dziś zapisz się na bezbolesny zabieg depilacji woskiem, żeby cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni! 

 

autor: Magdalena Kołodziejczyk