Mikrodermabrazja- wszystko, co musisz wiedzieć

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja na Mokotowie – oczyszczanie skóry w Bodybar

Jesień to czas nowości w naszym salonie. By spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientek, postanowiliśmy wprowadzić nowe zabiegi, dedykowane skórze twarzy. Od teraz zadbamy nie tylko o Twoją kondycję fizyczną, piękne dłonie, paznokcie czy brwi. Zajmiemy się także cerą – i to dogłębnie! Jednym z nowych zabiegów w naszej ofercie jest mikrodermabrazja, czyli dokładne oczyszczanie skóry. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, czy mikrodermabrazja jest właśnie dla Ciebie!

Mikrodermabrazja - co to właściwie jest?

Mikrodermabrazja to specjalistyczny zabieg, dzięki któremu uzyskasz efekt gładkiej skóry bez niedoskonałości. Wykonuje się ją urządzeniem z głowicą diamentową lub korundową. Można też wykorzystać kosmetyki o odpowiednich właściwościach. Znana jest także mikrodermabrazja tlenowa, podczas której naskórek złuszczany jest za pomocą tlenu oraz soli fizjologicznej. Szukając informacji o mikrodermabrazji, możesz natknąć się na:

  • mikrodermabrazję diamentową, czyli tę, podczas której naskórek złuszczany jest przy pomocy urządzenia z głowicą, pokrytą diamentami syntetycznymi lub naturalnymi, 
  • mikordermabrazję korundową – analogiczną do diamentowej, ale z wykorzystaniem kryształów korundu, czyli tlenku glinu, 
  • wspomnianą wyżej mikrodermabrazję tlenową.

Przebieg zabiegu

Mikrodermabrazja to zabieg stosunkowo krótki – zwykle trwa 30-40 minut. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia oraz odtłuszczenia skóry. Następnie głowicę urządzenia do mikrodermabrazji przykłada się do każdego fragmentu skóry. Podczas zabiegu możesz poczuć lekkie zasysanie – nie jest to bolesne, choć może wywoływać lekki dyskomfort. Po zakończeniu mikrodermabrazji skórę nawilża się odpowiednimi preparatami. Warto szczególnie zadbać o nią w pierwszych dniach po zabiegu. Odradza się także korzystanie z basenu oraz innych miejsc, które skupiają dużo ludzi – istnieje bowiem ryzyko zakażenia bakteriami. Pamiętaj także, by chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych i używać kremów z wysokim filtrem UV.

 

Efekty mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to zabieg, dzięki któremu przywrócisz skórze młody, promienny wygląd. Metoda ta:

  • rozjaśnia przebarwienia, 
  • niweluje blizny, 
  • mnimalizuje rozstępy, 
  • wygładza lub spłyca zmarszczki, 
  • pobudza produkcję kolagenu, 
  • regeneruje skórę. 

Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto poddać się serii zabiegów. Zwykle dobre rezultaty osiąga się już po 2-4 sesjach, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry.

 

Mikrodermabrazja – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny, z którego powinny skorzystać osoby, walczące z cerą tłustą lub mieszaną oraz rozszerzonymi porami. Świetnie sprawdzi się też w przypadku pierwszych oznak starzenia. Blizny, zrogowacenia czy przebarwienia to także wskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Mikrodermabrazję odradza się jednak osobom z trądzikiem różowatym, wirusową lub bakteryjną chorobą skóry oraz wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. W takich sytuacjach warto skonsultować się z dermatologiem i poczekać, aż zakończymy terapię. 

Mikrodermabrazja na Mokotowie – cena

Cena mikrodermabrazji diamentowej w Bodybar to 179 zł. Oczywiście osoby, posiadające kartę BodyBar, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Aby zapisać się na zabieg, skontaktuj się z nami telefonicznie już teraz! Rozpocznij jesień z nową, piękną skórą. Ciesz się młodym wyglądem na dłużej. Zapraszamy!