Wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat peelingu kawitacyjnego

peeling kawitacyjny

 

Większość kobiet jest świadomych konieczności wykonywania peelingów. Zarówno jeżeli chodzi o peeling ciała, jak i twarzy. Regularne stosowanie peelingów pomaga nam pozbyć się zrogowaciałego naskórka i utrzymać skórę oczyszczoną i gładką. Istnieje wiele rodzajów peelingów, które możemy stosować w domu, jednak nie są to rozwiązania idealne, które pozwolą nam na dokładne oczyszczenie szczególnie skóry twarzy.
Peeling kawitacyjny to specjalistyczny zabieg, który możemy wykonać w salonie kosmetycznym, pozwalający nam na dokładniejsze oczyszczenie skóry. Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie.

Peeling kawitacyjny – na czym polega?

Wiele salonów kosmetycznych w Warszawie oferuje peeling kawitacyjny jako jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych. Czym zatem jest ten zabieg i na czym dokładnie polega? Peeling kawitacyjny, zwany w skrócie kawitacją, ma za zadanie rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. Jak to się dzieje? Otóż podczas peelingu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji polegające na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową, co zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. 
Zjawisko to wywoływane jest dzięki specjalnej szpatułce wywołującej fale ultradźwiękowe. Nie jest to bolesne, ale odczuwalne jest łaskotanie lub lekkie drapanie. Aby doszło do zjawiska kawitacji, skóra musi być wilgotna. Dlatego większość kosmetyczek w Warszawie przy peelingu kawitacyjnym w pierwszej kolejności nakłada na skórę specjalne serum.

Dzięki temu przy zetknięciu z ultradźwiękami na naszej skórze tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi, co  powoduje  \rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka.

Peeling kawitacyjny - dla kogo odpowiedni?

Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest złuszczanie i oczyszczanie, zatem tego rodzaju zabieg polecany jest de facto każdej z nas niezależnie od rodzaju cery oraz problemów skórnych. Niemniej jednak, szczególnie rekomendowany jest osobom walczącym z trądzikiem pospolitym, zaskórnikami oraz wągrami. To jest jeden z niewielu sposobów na pozbycie się nieestetycznych czarnych kropek z okolic nosa.
Ponadto peeling kawitacyjny rekomendowany jest również osobom borykającym się z problemem cery tłustej i mieszanej, ponieważ zmniejsza wydzielanie się sebum, dzięki czemu nasza twarz nie będzie się tak bardzo świecić.

Jeżeli masz suchą skórę, to regularny peeling kawitacyjny doda Twojej skórze blasku.
Cera wrażliwa i naczynkowa nie jest przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego, ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny.

W Bodybar w Warszawie peeling kawitacyjny rekomendowany jest też często przez kosmetologów jako forma przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ pomaga we wchłanianiu aktywnych składników.

Peeling kawitacyjny - jakich efektów mogę się spodziewać?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, peeling kawitacyjny usuwa martwe komórki rogowej warstwy naskórka, co daje natychmiastowy efekt oczyszczenia skóry, a dla osób borykających się z wągrami pozbycie się tego przykrego problemu. Ponadto wibracje wywołane ultradźwiękami pobudzają krążenie, czego efektem jest dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. W Studio Bodybar w Warszawie peeling kawitacyjny rekomendujemy robić regularnie, co wzmocni pozytywne efekty.