Brwi krok po kroku

Brwi krok po kroku

Brwi to niezwykle ważny element oprawy oczu. Nadają one wyrazistości, charakteru i symetrii całej twarzy. Nieodpowiedni kształt czy kolor sprawia, że nasza buzia traci cały urok. Jednak podobnie jak rzęsy, brwi również pełnią bardzo ważną rolę. Ich zadaniem jest ochrona naszych oczu, głównie przed wodą. Dzięki ich kształtowi woda spływa na boki, tym samym nie dostaje się do gałek. Jednak to nie wszystko. Brwi nie tylko nadają wyrazistości twarzy, ale również wyrażają emocje. Przyjmują one charakterystyczny kształt od radości po złość. 
Wiele kobiet ma duży problem z doborem odpowiedniego kształtu brwi, pasującego do owalu twarzy i pozostałej oprawy oka. Jak wówczas sprawić by wykonane przez stylistkę brwi okazały się strzałem w dziesiątkę? Jest na to kilka rad.

Idealne brwi krok po kroku

Brew powinna zaczynać się w punkcie przeprowadzonym od skrzydełka nosa przez wewnętrzny kącik oka. Najwyższy punkt brwi powinien być zaznaczony poprzez przeprowadzenie linii od skrzydełka nosa przez środek źrenicy. Natomiast zakończenie brwi od skrzydełka nosa poprzez zewnętrzny kącik oka. brwi

  • Do twarzy owalnej najbardziej będą pasowały brwi w kształcie delikatnego łuku, lekko zwężanego ku skroniom. Ważne jest by ich załamanie było równe zewnętrznemu kącikowi oka, by dodatkowo nie zaokrąglać twarzy. 
  • Do twarzy okrągłej najlepiej będą pasowały brwi o dość mocno zarysowanym łuku, by optycznie wydłużyć twarz. Pamiętajmy jednak by nie popadać ze skrajności w skrajność. Przesadnie wyrysowany łuk po prostu wygląda sztucznie.
  • Do twarzy trójkątnej zaokrąglone brwi będą idealne. W tym przypadku ważnym jest by łuk delikatnie był podkreślony i by unosił się w stronę skroni. Taki kształt optycznie zwęzi czoło. 

Sprawdzone sposoby na mocne i lśniące brwi

Tutaj podobnie, jak przy pielęgnacji rzęs idealnie sprawdzą się oleje naturalne. Zalecane jest olejowanie brwi raz w tygodniu, wykonując przy tym krótki masaż. Spowoduje on poprawę krążenia, a co za tym idzie - lepszy przepływ erytrocytów, które są transporterem tlenu w wyniku czego cebulki włosowe są lepiej dotlenione. To natomiast skutkuje poprawą jakości włosa. 

Jakie oleje są w takim razie najlepsze?

 Najlepiej sprawdza się olej z nasion baobabu (zawiera wit. A i E), z jagód acai (swoje właściwości zawdzięcza niezwykle dużej ilości antyoksydantów, polifenoli (flawonoidy i antocyjanidy), fitosteroli, 18 aminokwasów, witamin (B1, B2, B3, C, E), pierwiastków (wapń, fosfor, potas, żelazo, białko) oraz zrównoważonemu kompleksowi 29 nienasyconych kwasów tłuszczowych), z nasion malin (witamina F, kwas linolowy (omega-6), kwas alfa-linolenowy (omega-3), kwas oleinowy (omega-9)),  z awokado ( wit. A, B, D, E, H, K, PP),  ze słodkich migdałów (nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, B1, B2, B6, D i E),  arganowy (witaminie E i nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3,6,9).  Oczywiście nie mogłabym zapomnieć o już dawno zapomnianym oleju rycynowym, który mimo że odżywia brwi to dzięki swojej skłonności do przyciemniania jasnych włosków idealnie sprawdza się u blondynek.

Co dziś wybierają kobiety?

Przede wszystkim naturalność. Dzisiejsze trendy kreowane przez magazyny urodowe już jakiś czas temu odbiegły od przerysowanych  brwi, które jeszcze niedawno były najbardziej pożądane. Jest to zauważane przez kobiety, co bardzo łatwo dostrzec w Bodybar. Największą popularnością cieszy się stylizacja Brow by Mii, stworzona przez brytyjską markę Mii. Aby brwi spełniały swoje wizualne zadanie ważnym jest, by nadać im właściwy kształt, kolor oraz grubość. Brow by Mii to najbardziej profesjonalny i kompleksowy system do stylizacji brwi dostępny na polskim rynku.

Zabieg składa się z czterech kroków. Zaczynamy od wnikliwej konsultacji w skład której wchodzi określenie indywidualnych preferencji klientki, następnie wykonujemy koloryzację poprzedzoną wyrysowaniem odpowiedniej mapy brwi. Kolejno następuje depilacja za pomocą wosku i pęsety. Ostatnim krokiem jest makijaż. Zabieg Brow by Mii powstał by sprostać coraz wyższym wymaganiom kobiet.