Czy hybryda niszczy paznokcie?

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Na manicure hybrydowy decyduje się zdecydowana większość kobiet. Jest on wygodniejszy- nie trzeba czekać aż paznokcie wyschną oraz trwalszy- jego efekt utrzymuje się aż do 3-4 tygodni. Czy jest bezpieczny dla naszych paznokci? Co może zaszkodzić naszym paznokciom i jak tego uniknąć?


Manicure hybrydowy atrybutem każdej kobiety

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Chcemy, aby nasz manicure był perfekcyjny, a kolor utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego jedną z najczęstszych metod stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Jest on o wiele wygodniejszy od zwykłego manicure, ponieważ jego efekt utrzymuje się do 3 tygodni. Nie musimy martwić się o odpryskiwanie, cotygodniowe zmienianie koloru, a także możemy sobie pozwolić na połysk i o wiele większą gamę efektów specjalnych. Pojawiają się jednak przypadki osób, które rezygnują z tej stylizacji w obawie, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Czy hybryda rzeczywiście niszczy paznokcie? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Wszystko tak naprawdę zależy od kilku czynników:

 •  sposobu wykonania oraz zdjęcia manicure,
 •  produktów wykorzystanych do stylizacji, 
 •  naszej pielęgnacji dłoni i paznokci, 
 •  rodzaju skóry ( skłonności do alergii, cienkiej, osłabionej płytce).

Hybrydy niszczą paznokcie? TO ZALEŻY   

Tak jak wspominaliśmy wyżej, działanie hybrydy na nasze paznokcie w dużym stopniu zależy od kilku czynników. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich, słabych i rozdwajających się paznokci, hybryda może się na nich po prostu nie utrzymać. Niekiedy klientki mogą mieć uczulenie na dany składnik, co skreśla u nich możliwość wykonania manicure hybrydowego. Dużo zależy także od odpowiedniego wykonania manicure, a jeszcze więcej od prawidłowego usunięcia hybrydy.

Hybryda sama w sobie nie jest szkodliwa dla paznokci, ale ważne jest, aby dać paznokciom czasem od niej odpocząć. Powinno to nastąpić mniej więcej po 2-3 zabiegach na około 3 tygodnie, aby nie przesuszyć płytki paznokciowej.

Idealny manicure, czyli jak zrobić paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie paznokci. W fazie przygotowawczej nie zapomnij o:

 •  usunięciu starego lakieru, nadaniu kształtu oraz pozbyciu się skórek, 
 •  zmatowieniu płytki paznokciowej za pomocą bloczka polerskiego, aby lakier hybrydowy mógł się utrzymać na paznokciach, 
 •  odtłuszczeniu paznokci specjalnym preparatem.

Kolejnym etapem jest nałożenie bazy i utwardzenie jej pod lampą. Gdy baza jest już utwardzona, nakładany jest odpowiedni kolor, a paznokcie ponownie trafiają do lampy. Dla uzyskania głębszego koloru powtórz tę czynność. Następnie dokładnie nakładamy top i ponownie utwardzamy pod lampą.

Czas trzymania paznokci pod lampą zależy od tego na jakich produktach pracujemy.

Końcowym etapem jest przemycie paznokci odpowiednim cleanerem, a na koniec paznokcie i dłonie możemy natłuścić oliwką. I voil’a! 

Manicure hybrydowy w Bodybarze

W naszym salonie wykonujemy manicure hybrydowy, pracując na produktach najwyższej jakości takich jak: amerykańska marka OPI oraz JESSICA, a także polska marka SŁOWIANKA i INDIGO.

Lakiery utwardzamy pod lampą LED-ową, dzięki czemu paznokcie nie są narażone na szkodliwe działanie lamp UV.

Aby manicure hybrydowy nie był dla kobiet utrapieniem i nie niszczył płytki paznokciowej, należy zadbać o odpowiednie ściągnięcie hybrydy.

Jak zdjąć hybrydę, aby nie zniszczyć paznokci?

Najczęstszym błędem w ściąganiu hybrydy jest jej spiłowywanie, zdrapywanie lub zgryzanie. W ten sposób płytka paznokciowa zostaje znacząco osłabiona, paznokcie stają się cienkie i rozdwojone. Nieprawidłowemu ściągnięciu hybrydy może towarzyszyć również ból ze względu na naruszone paznokcie.

Żeby nie zniszczyć swoich paznokcie ,zadbaj o odpowiednie ściągnięcie hybrydy w kilku krokach:

 1. Pilnikiem o gradacji 100/180 spiłuj delikatnie samą warstwę topu. Wtedy nie naruszasz płytki paznokciowej.
 2. Namocz wacik kosmetyczny specjalnym środkiem do usuwania hybryd i przyłóż go do paznokcia.
 3. Wacik owiń folią spożywczą w celu przyspieszenia rozpuszczenia hybrydy. Trzymaj około 10-20minut.
 4. Po tym czasie resztki hybrydy zlikwiduj drewnianym patyczkiem lub kopytkiem.
 5. Na koniec nałóż oliwkę, która ,dzięki witaminie E, nawilży skórki i płytkę paznokciową.

Pamiętaj, aby robić przerwy w manicure hybrydowym. By zregenerować płytkę paznokciową po hybrydach możesz w przerwie wykonać manicure japoński lub IBX, które mają na celu wzmocnienie, zregenerowanie i nawilżenie paznokci.

Pielęgnacja przede wszystkim!

Dłonie i paznokcie często narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Przede wszystkim należy pamiętać, aby wzbogacić swoją dietę o odpowiednie dla paznokci minerały zawarte np. w orzechach i pestkach. Stosowanie odpowiednich kremów nawilżających, olejku rycynowego czy kąpieli parafinowej nie zaszkodzi, a pomoże Twoim paznokciom. Przy pracach domowych zakładaj rękawiczki, aby dłonie nie miały styczności z szkodliwymi substancjami zawartymi w preparatach czyszczących.

Piękne i zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dbaj, pielęgnuj i zachwycaj zmysłowym manicurem hybrydowym.

 

autor: Natalia Rybarz, Bodybar