Fakty mity depi woskiem

Depilacja woskiem bikini - fakty i mity

Każda z nas zapewne choć raz zastanawiała się nad depilacją okolic bikini woskiem. Wówczas napotykałyśmy szereg myśli i watpliwości:

  • Czy depilacja woskiem bikini jest bolesna?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilacji okolic intymnych, czy rodzaj wosku ma znaczenie?
  • Czym depilacja woskiem bikini  różni się od klasycznej metody usuwania owłosienia maszynką czy depilatorem?

W tym artykule dpowiemy na powyższe pytania oraz rozwiejemy najczęstsze wątpliwości, które towarzyszą kobietom przy podejmowaniu decyzji dotyczącej depilacji woskiem okolic intymnych.

Okolice bikini to niezwykle wrażliwe miejsce. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinnyśmy się upewnić na jakich woskach wykonywany jest zabieg.
 

 

depilacja bikini W renomowanych salonach w Polsce dostępny jest wosk australijskiej marki Lycon, który uważany jest  przez ekspertów za najlepszy w swojej klasie.

Depilację  woskami Lycon wyróżnia użycie wosków o naturalnym składzie, a także mniej bolesny proces usuwania owłosienia niż przy użyciu wosków syntetycznych.  Woski Lycon  bazują na żywicy i wosku pszczelim przez  co nie podrażniają skóry, a depilacja nazywana jest prawie bezbolesną. 

Ponadto należy zwrócić uwagę, czy depilacja bikini jest wykonywana przy użyciu wosków twardych. Metoda depilacji woskami twardymi uważana jest przez większość klientów i kosmetologów za najlepszą metodę depilacji delikatnych części ciała, takich jak właśnie okolice intymne. Depilację woskami twardymi charakteryzuje wysoka precyzja. Możliwość kładzenia wosku w jedno miejsce, więcej niż raz gwarantuje perfekcyjnie gładką i wypielęgnowaną skórę. Wosk twardy nie wymaga użycia pasków do depilacji, dodatkowo skutecznie osłabia cebulki włosów . 
 

Po tak przeprowadzonej depilacji możemy cieszyć się komfortem gładkiej skóry nawet przez 3-4 tygodnie. Przy regularnie wykonywanej depilacji możemy spodziewać się widocznego przerzedzenia włosów a także ich znacznego osłabienia. Dodatkowo każda depilacja wykonywana w równych odstępach czasu sprawi że kolejna staje się bardziej komfortowa. To bez wątpienia stanowi niezaprzeczalną koszyść w stosunku do tradycyjnej depilacji maszynką lub depilatorem.

W przypadku depilacji okolic intymnych z reguły natrafiamy na kolejną trudną decyzję. Musimy zdecydować  jaki rodzaj depilacji bikini wybrać na pierwszy i kolejny raz.

Zastanawiasz się  czym różni się depilacja brazylijska od francuskiej, czy bikini klasycznego, a także którą z nich wybrać podczas pierwszej depilacji bikini?
 

depilacja bikini

  • Bikini klasyczne

Depilacja nazywana bikini klasycznym jest depilacją która obejmuje pachwiny a także całą strefę „do linii bielizny”. Jest odpowiednim rodzajem dla osób które bardzo boją się pierwszej depilacji. Zalecana jako pierwsze krok do świata depilacji woskiem bikini. 

Bikini francuskie
Depilacja french jest to depilacja górnej części (wzgórek łonowy) i pozostawienie paseczka (na życzenie klientki). Grubość i długość zależy od oczekiwań osoby depilowanej. Depilację francuską charakteryzuje to, że nie jest usuwane owłosienie z dolnej części bikini, pozostawiona jest także strefa między pośladkowa. Poza usunięciem górnej części usuwane są także włoski z tej strefy bikini klasycznego. 

Bikini brazylijskie

Depilacja brazylijska to pełna depilacja bikini, a także depilacja owłosienia ze strefy między pośladkowej. Na życzenie klientki oczywiście można pozostawić paseczek. Bikini brazylijskie jest najpopularniejszą metodą depilacji miejsc intymnych. 
Dzięki użyciu wosków Lycon depilacja ta jest bardzo komfortowa dla klientki. Warto oczywiście wspomnieć iż bardzo istotne są umiejętności osoby wykonującej depilację bikini. W Bodybar często spotykamy się z opinią Klientek , iż jest to ich najprzyjemniejsza depilacja na jakiej były.