manicure klasyczny

Manicure klasyczny bez tajemnic

Klasyczny manicure może być równie efektowny jak manicure hybrydowy i, w zależności od rodzaju, posiada szereg zalet, dzięki którym wiele kobiet decyduje się na jego wykonanie. W Bodybar wykonujemy różne rodzaje manicure klasycznego – manicure z malowaniem odżywką czy manicure z malowaniem lakierem winylowym. Ulubionym i najczęściej wybieranym przez klientki jest manicure (klasyczny) z malowaniem lakierem winylowym. Specjalnie dla zainteresowanych klientek opiszemy, na czym polega taki manicure klasyczny krok po kroku.

Warto postawić pytanie – dlaczego akurat lakier winylowy, nie zaś zwykły lakier klasyczny, jak wskazywałaby sama nazwa manicure klasycznego? Lata praktyki i doświadczeń zarówno naszych stylistek, jak i klientek wpłynęły na decyzję, że o wiele lepszym rozwiązaniem od zwykłego lakieru klasycznego jest lakier winylowy. Jest on bardziej trwały, szybciej wysycha, zaś kolor posiada głębię porównywalną do głębi lakierów hybrydowych. Idealna alternatywa dla każdej z klientek, która obawia się utwardzania lakieru w lampie LED. 

Przedstawiamy zatem manicure klasyczny krok po kroku z malowaniem lakierem winylowym:

KROK I: Usunięcie poprzedniego manicure

Nie ma znaczenia, czy poprzednia stylizacja była klasyczna czy hybrydowa – w każdym wypadku należy ją dokładnie usunąć. Doświadczona stylistka dobrze wie, że wykonując świeży manicure nie może sobie pozwolić na pracę na paznokciach z pozostałościami po poprzednim lakierze. 

KROK II: Nadanie kształtu

Za pomocą pilniczka o odpowiednio dobranej gradacji, stylistka nadaje płytce odpowiedni kształt. W zależności od preferencji klientki kształt ten może przypominać migdał, owal czy prostokąt, zaś paznokcie mogą pozostać długie lub zostać spiłowane do króciutkich. 

KROK III: Praca ze skórkami

Istnieje kilka dopuszczalnych rodzajów wykonywania manicure klasycznego krok po kroku z malowaniem lakierem winylowym, ale każdy z nich zawsze będzie obejmował usuwanie skórek. Tutaj również, w zależności od indywidualnych preferencji – skórki mogą zostać wycięte cążkami lub tylko odsunięte drewnianym kopytkiem. 

KROK IV: Przygotowanie płytki paznokcia

Na trwałość lakieru wpływa odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do malowania. Do tego kroku używa się kostki polerskiej, za pomocą, której stylistka matowi płytkę. Doświadczona stylistka potrafi odpowiednio delikatnie zmatowić płytkę paznokcia, tak żeby nie została ona przepiłowana. 

KROK V: Malowanie

Elementem wyróżniającym manicure klasyczny krok po kroku z malowaniem lakierem winylowym jest fakt, że lakier winylowy Vinylux (amerykańskiej marki CND) nie wymaga nakładania bazy, ponieważ pigment lakieru jest bezpieczny dla naturalnej płytki paznokcia i nie odbarwia jej. Lakier nakładany jest w dwóch cienkich warstwach dokładnie na płytkę paznokcia – skórki przy tym nie mogą zostać zalane. Następnie, stylistka nanosi top coat na lakier. Wspomnianą wcześniej cechą charakterystyczną (i znaczącą zaletą) lakieru winylowego jest fakt, że potrzeba zaledwie 2 minut, żeby cieszyć się perfekcyjnie wykonanym krok po kroku manicure klasycznym z malowaniem lakierem winylowym!

KROK V: Nawilżenie

Zarówno skórki po wykonanym manicure wymagają natłuszczenia, jak i dłonie. Do tego kroku wykorzystuje się specjalne oliwki i kremy do rąk.

Jeżeli jeszcze nie próbowałaś tego rodzaju manicure – już dzisiaj zapisz się i wykonaj manicure klasyczny krok po kroku z malowaniem lakierem winylowym w ulubionym jesiennym kolorze!

 

autor: Magdalena Kołodziejczyk