masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską- najważniejsze informacje

Masaż bańką chińską to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym, a także w zaciszu własnego domu. Nie zawsze jednak domowy masaż bańką chińską jest bezpieczny i przyniesie pożądane efekty, dlatego najlepiej zaufać profesjonalistom i umówić się na zabieg w salonie urody. Na czym właściwie polega masaż bańką chińską, skąd wywodzi się ta metoda i na jakie rezultaty można liczyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Masaż bańką chińską - krótka historia

Masaż bańką chińską wywodzi się z ludowej medycyny wschodu, a jego historia sięga aż starożytności. Wówczas oczywiście nie był stosowany jako remedium na cellulit. Wykorzystywano go natomiast w walce z bólem mięśniowym. Podczas masażu bańką chińską wytwarzane jest podciśnienie, które zasysa skórę, komórki tłuszczowe oraz mięśnie. W ten sposób pobudzany jest układ limfatyczny, czego efektem jest uruchomienie procesu lipolizy. Masaż bańką chińską świetnie ujędrnia skórę na brzuchu, udach i pośladkach. Obecnie jest stosowany w celach leczniczo-relaksacyjnych. 

Masaż bańką chińską brzucha

Brzuch to jeden z obszarów, na którym można wykonać masaż bańką chińską. Ma on za zadanie ujędrnienie skóry oraz wyszczuplenie tych okolic. Masaż wykonywany jest przy użyciu silikonowej bańki i oliwki, która ułatwia przemieszczanie bańki po ciele. Masaż bańką chińską brzucha polega na przyssaniu bańki do skóry na dolnej części brzucha, a następnie przesuwaniu jej ku górze kolistymi ruchami. Cała procedura może wywoływać lekki dyskomfort, ale nie ból. Po odessaniu bańki można dodatkowo wykonać ręczny masaż brzucha. Na koniec warto dodatkowo nawilżyć ten obszar, wykorzystując profesjonalne produkty do pielęgnacji ciała.

Bańki chińskie na cellulit

Jak już wspomnieliśmy, bańki chińskie wykorzystywane są także do walki z cellulitem. Masaż można wykonać na udach i pośladkach. Pobudzenie układu limfatycznego prowadzi do uruchomienia procesu lipolizy, czego efektem jest zniwelowanie tzw. pomarańczowej skórki. W Bodybar stosujemy bańki chińskie na cellulit. Do zabiegu wykorzystujemy również oliwkę, która sprawia, że cała procedura jest przyjemna, a nawet relaksująca.

Masaż bańką chińską na cellulit zwykle rozpoczyna się od przyssania silikonowej bańki nad kolanem. Następnie stopniowo przechodzimy ku górze - w kierunku pachwiny, wykonując koliste ruchy. W ten sam sposób masaż wykonywany jest również na pośladkach. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, proponujemy wesprzeć masaż bańką chińską dodatkową aktywnością fizyczną. W walce z pomarańczową skórką doskonale sprawdzi się trening EMS.

Bańka chińska - przeciwwskazania

Masaż bańką chińską to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, jednak nawet ta metoda nie jest dla wszystkich. Niektóre przypadłości, powodujące szczególną wrażliwość skóry, np. menstruacja, sprawiają, że masaż może być bolesny i nieprzyjemny. W takim przypadku lepiej zrezygnować z usługi i umówić się na nią w innym terminie. Oto lista innych przeciwwskazań do masażu bańką chińską:

  • choroby zakaźne,
  • choroby skóry, 
  • problemy z krzepnięciem krwi, 
  • żylaki,
  • ciąża,
  • nowotwory, 
  • schorzenia autoagresywne, 
  • wiek - zabieg nie może być przeprowadzany u dzieci poniżej 12 roku życia z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry. 

Jak widać, masaż bańką chińską to doskonała metoda na pozbycie się cellulitu i ujędrnienie skóry. Jeśli więc nie masz żadnych przeciwwskazań, umów się na bańki chińskie w naszym salonie urody! Gwarantujemy profesjonalną usługę na najwyższym poziomie. Zapraszamy już dziś!