rzęsy Warszawa

Przedłużanie rzęs – jak dbać o przedłużone rzęsy?

Piękne, gęste, długie i ciemne rzęsy nadają oczom wyjątkowy wygląd, podkreślają spojrzenie i sprawiają, że cała twarz wygląda atrakcyjniej. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie pięknymi rzęsami. Wiele z nas cierpi z powodu krótkich, rzadkich i często jasnych włosków, które nawet po wytuszowaniu nie wyglądają rewelacyjnie. Właśnie z tego powodu tak wiele pań decyduje się na przedłużanie rzęs nie tylko tuż przed wyjątkowymi okazjami, lecz także na co dzień. Jak dbać o przedłużone rzęsy, by cieszyć się tym efektem przez długi czas? Poznajcie nasze wskazówki. 

Przedłużanie rzęs – jak wygląda zabieg?

Permanentne przedłużanie rzęs to zabieg, na który musimy poświęcić około  godzin. Czas zależy od gęstości naszych naturalnych rzęs oraz metody, na którą się zdecydujemy. Zwykle możemy spotkać się z następującymi oznaczeniami zabiegów: 1:1, 2:1, 3:1 itp. Oznacza to, że do jednej naturalnej rzęsy zostaną doczepione odpowiednio jeden, dwa lub trzy sztuczne włoski. Im większe kępki doczepimy, tym efekt będzie bardziej spektakularny. Na co dzień świetnie prezentują się rzęsy 2:1 bądź 3:1 – dają bowiem naturalny, nieprzesadzony rezultat. 
Podczas zabiegu przedłużania rzęs stylistka stopniowo dokleja kolejne kępki do naturalnych włosków. W tym czasie przebywamy w pozycji leżącej, z zamkniętymi oczami. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Wiele pań ucina sobie drzemkę podczas jego trwania.

Jak dbać o przedłużane rzęsy – pierwsze 48 h

Pierwsze dwie doby po aplikacji rzęs są niezwykle istotne. To właśnie od nich zależy, jak długo będziemy mogły cieszyć się długimi, pięknymi rzęsami. W tym czasie zachodzą procesy wiązania kleju. Po zabiegu stylistka zawsze informuje, czego najlepiej unikać podczas kolejnych godzin. Na co więc zwrócić uwagę?
    1. Zrezygnujmy z dotykania i rozczesywania rzęs.
    2. Unikajmy stosowania kosmetyków wokół oczu – jeśli musimy zaaplikować dany produkt, zachowajmy przy tym szczególną ostrożność.
    3. Zachowajmy ostrożność podczas snu. Idealnym rozwiązaniem jest ułożenie się na plecach tak, aby rzęsy nie ocierały o poduszki.
    4. Zrezygnujmy z gorących kąpieli, basenu czy sauny. Wysokie temperatury oraz wilgoć mogą osłabić wiązania kleju. 
    5. Przełóżmy terminy planowanych zabiegów kosmetycznych na twarz – mogą one podrażnić okolice oczu bądź osłabić wiązanie kleju.

Jak dbać o przedłużane rzęsy – po dwóch dobach

Pielęgnacja rzęs w kolejnych dobach również ma ogromne znaczenie. To od niej zależy ogólny wygląd stylizacji, a także jej trwałość. Przedłużane rzęsy wymagają uzupełniania co około 2-3 tygodnie, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i predyspozycjach, czas ten można wydłużyć nawet do 4 tygodni. Po upływie 48 h od aplikacji: 
    1. Unikajmy wodoodpornych produktów do makijażu, np. eyelinera.
    2. Zrezygnujmy z korzystania z kosmetyków do demakijażu na bazie olejów.
    3. Obchodźmy się z rzęsami bardzo delikatnie – nie dotykajmy ich, nie ciągnijmy, nie wyrywajmy.
    4. Włoski przeczesujmy wyłącznie specjalną, czystą szczoteczką do rzęs.
    5. Nie stosujmy do demakijażu waty, wacików czy innych materiałów, zwierających włókna.
    6. Unikajmy stosowania kosmetyków wokół oczu i na powiekach – kremów pod oczy, wazeliny, olejków.
    7. Zrezygnujmy z używania zalotki – sztuczne rzęsy zwykle są już odpowiednio podkręcone. Sięgnięcie po zalotkę może je połamać i sprawić, że nie będą wyglądały dobrze.
    8. Korzystajmy z produktów do makijażu, przeznaczonych do przedłużanych rzęs.
    9. Myjmy rzęsy oraz powieki specjalnie przeznaczonymi do tego produktami.
    10. Ograniczmy wizyty w saunach, łaźniach parowych czy na solarium. 

Przedłużane rzęsy mogą odmienić nasz wizerunek. Odpowiednia pielęgnacja to klucz do długiej i trwałej stylizacji. Jeśli myślisz o profesjonalnym przedłużaniu rzęs, zapraszamy! Nasze stylistki chętnie pomogą Ci w wyborze najlepszej metody i wykonają zabieg z zachowaniem najwyższych standardów. Umów się na przedłużanie rzęs w Bodybar już dziś!