Smoky eyes makijaż

Smoky eyes makijaż

Makijaż smoky eyes to najpopularniejszy efekt oka dedykowany ważnym okolicznościom. Jest to bardzo zauważalne w studiach makijażu w Warszawie. Tam właśnie widać, ze względu na jakie okazje Panie decydują się na tę formę makijażu. Nawet przy klasycznym, prostym makijażu smoky eyes pozwoli wyróżnić się z tłumu. Stylizacja wydaje się bardzo skomplikowana i można tym samym wywnioskować, że wykonać ją jest w stanie jedynie profesjonalna makijażystka. Nic bardziej mylnego. Najczęściej smoky eyes kojarzy się z kocim okiem w odcieniach czerni i grafitu oraz tzw. kolorach ziemi. Nie należy się jednak ograniczać. Makijaż może zostać wykonany we wszystkich kolorach wedle uznania. Smoky eyes w wersji klasycznej może wykonać każdy, nie potrzeba tu zbyt wiele umiejętności, a jedynie kilka treningów. W końcu najlepiej jest się uczyć na własnym oku. Aby jednak wykonać go prawidłowo, trzeba pamiętać o kilku wskazówkach.

Krok pierwszy

Pierwszym krokiem do wykonania makijażu smoky eyes jest przygotowanie powieki. Należy nałożyć na jej górną część bazę. Ma to na celu wyrównanie kolorytu tej okolicy oraz przedłużenie trwałości cieni.

Krok drugi

Krok drugi to nałożenie tzw. bazowego cienia. Będzie to najjaśniejszy cień spośród tych, którymi wykonamy makijaż. W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, można użyć pigmentu matowego, perłowego bądź brokatowego. Należy nałożyć go w największej ilości w kąciku oka. Następnie płaskim pędzelkiem rozprowadzać w stronę zewnętrznego kącika oraz na kącik dolnej linii rzęs, a pozostałością na pędzlu musnąć również okolicę od załamania pod łuk brwiowy. Ma to na celu optyczne powiększenie oka.

Krok trzeci

Biorąc pod uwagę, że klasyczne smoky eyes zazwyczaj wykonuje się trzema cieniami, krok trzeci to nałożenie środkowego pod względem intensywności cienia. Należy nałożyć go na zewnętrznym kąciku oka, rozcierając nie dalej niż do środkowej części górnej powieki, delikatnie wychodząc ponad załamanie powieki oraz na dolną linię rzęs do około jej trzech czwartych części od zewnętrznego kącika.

Krok czwarty

Krok czwarty to tzw. modelowanie oka za pomocą najciemniejszego cienia. Należy nałożyć go od około trzech czwartych oka nad górną linią rzęs oraz płynnym przejściem w załamanie przy zewnętrznej części oka. W zależności od tego, czy kształt oka ma być w formie tzw. “jajeczka”, czy “kociego oka”, tak też należy modelować przejście między załamaniem a górną linią rzęs. Po wykonaniu tej czynności należy rozetrzeć cień najlepiej kulistymi ruchami minimalnie do zewnątrz, pilnując, by nie wykroczyć poza załamanie powieki, oraz do wewnątrz oka, nie przekraczając około dwóch trzecich oka od zewnętrznej jego części. Cieniem tym należy również przejść na dolną linię rzęs na dwie trzecie oka również od zewnętrznej części.

Krok piąty

Krok piąty to wytuszowanie rzęs. Ma to na celu nadanie mu wyrazistości.

Podczas nakładania cieni pamiętaj, by granice między kolorami były zatarte. Blenduj cienie tak długo aż zauważysz, że nałożone produkty tworzą jedną całość. Weź także pod uwagę fakt, że smokey eyes to dość wyrazista stylizacja, którą warto złagodzić delikatnym makijażem ust w myśl zasady „co za dużo, to niezdrowo”. Oczywiście wszystko zależy od okoliczności, jednak mocne usta i mocne oko wspólnie pasują na nieliczne okazje.

 

Autor: Karolina Kaczmarczyk