manicure warszawa

Tradycyjny manicure – zadbaj o swoje dłonie

Dłonie są naszą wizytówką. Zadbane paznokcie i nawilżona skóra zawsze robią dobre wrażenie. Wiosna i lato to doskonały czas na zadbanie o dłonie. Tradycyjny manicure sprawi, że Twoje ręce będą prezentowały się idealnie oraz naturalnie. Zależy Ci na subtelnym efekcie zadbanych dłoni? Poznaj tradycyjny manicure.

Odżywienie i nawilżenie

Dlaczego w ogóle wykonuje się manicure? Jego głównym zadaniem jest nie tylko opracowanie paznokci, lecz także odżywienie oraz nawilżenie skóry dłoni. W tym celu stosuje się zarówno kremy nawilżające, jak i maski, a także specjalne mieszanki olejów. Dzięki temu skóra jest miękka, odżywiona oraz odpowiednio nawilżona. Profesjonalny manicure pomoże Ci pozbyć się uporczywej suchości.

Manicure krok po kroku

Manicure zwykle rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokcia. Przed rozpoczęciem pracy można zamoczyć dłonie w specjalnym preparacie rozmiękczającym, który usprawnia usunięcie skórek. Innym sposobem jest bezpośrednie nałożenie takiego produktu na okolice paznokci. Po odpowiednio długim moczeniu skórki są odsuwane lub wycinane.

Kolejnym etapem jest nadanie odpowiedniego kształtu płytce paznokcia. Tu wiele zależy od Twoich preferencji. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć palce, warto zdecydować się na paznokcie w kształcie migdałków. Dużą popularnością cieszy się także zaokrąglona lub prostokątna płytka.

Po przypiłowaniu paznokci do odpowiedniej długości i kształtu przyszedł czas na ich odtłuszczenie. Etap ten jest bardzo istotny – od niego zależy trwałość naszej stylizacji. Do odtłuszczenia płytki używany jest cleaner, czyli specjalny preparat, przeznaczony właśnie do manicure. Następny krok jest chyba najprzyjemniejszy – to nakładanie lakieru. Jeśli nie lubisz kolorowych paznokci, możesz zdecydować się jedynie na odżywkę lub wybrać inną metodę manicure, np. manicure japoński.

W pierwszej kolejności na paznokcie aplikujemy odpowiednią bazę. Może być ona odżywcza, jeśli stan paznokci tego wymaga. Po dokładnym wyschnięciu nakładamy na płytkę dwie warstwy kolorowego lakieru. W Bodybar możesz zdecydować się na opcję z malowaniem winylowym – taki lakier utrzymuje się nawet do 10 dni. Na koniec na wyschnięty lakier nakładany jest topcoat, który przedłuża trwałość stylizacji. Aby Twoje dłonie i paznokcie prezentowały się idealnie każdego dnia, pamiętaj o stosowaniu kremu do rąk po każdym myciu. Warto także regularnie wsmarowywać witaminową oliwkę w skórki.

Manicure to najlepszy sposób na piękne i gładkie dłonie, a jego regularne wykonywanie to gwarancja długotrwałych efektów. Już dziś zapisz się na stylizację paznokci w studio Bodybar! Nasze stylistki z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy!