Depilacja nóg bez tajemnic

depilacja nóg Warszawa

Wiele kobiet marzy o pięknej, gładkiej skórze na nogach, jednak nie zawsze jest to możliwe, gdyż część z nas boryka się z mocnym owłosieniem. Jest wiele metod walki z niechcianymi włosami na nogach, jednak nie wszystkie przynoszą zamierzony efekt. Idealnie gładką skórę możemy uzyskać m.in. dzięki depilacji woskiem. Jest to nieinwazyjna, dość prosta i stosunkowo bezbolesna metoda depilacji nóg. W Warszawie wiele salonów oferuje takie zabiegi, jednak przy depilacji woskiem należy zwracać uwagę na rodzaj wosku oraz na umiejętności osób wykonujących tego typu zabiegi.

Dlaczego depilacja maszynką w domu to nie najlepszy pomysł?

Depilacja maszynką to nadal jedna z najpopularniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Nic dziwnego! Jest szybka, prosta i tania. Niestety większość z nas już następnego dnia, a najdalej drugiego dnia po goleniu zaczyna tego żałować. Podczas takiej depilacji włos jest ucinany nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka i czujemy dyskomfort dotykając nóg. Ponadto golenie maszynką często powoduje podrażnienia, a, jeżeli jesteśmy nieuważne, również skaleczenia.
Jaka jest zatem alternatywa, jeżeli nie bierzemy pod uwagę permanentnego pozbycia się owłosienia?

Czy depilacja nóg woskiem może być skuteczna i bezbolesna?

Zdecydowanie tak!  Depilacja nóg woskiem pozwala uzyskać idealnie gładką skórę nawet na kilka tygodni. Dzieje się tak dzięki temu, że włos usuwany jest wraz z cebulką. Ponadto wosk, w odróżnieniu od depilacji laserowej, usuwa wszystkie włoski (jasne też), pozostawiając skórę jedwabiście gładką. Dodatkowo, jeżeli depilacja nóg woskiem jest wykonywana regularnie, to gwarantujemy, że już za drugim razem będzie praktycznie bezbolesna! Dzieje się tak, ponieważ z każdym kolejnym razem włosków zaczyna być coraz mniej i są coraz słabsze.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając salon urody, w którym chcemy dokonać depilacji nóg woskiem?

Jeżeli wybieramy się po raz pierwszy do salonu urody na depilacje woskiem, warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze na rodzaj wosku, jaki dany salon używa do wykonywania zabiegów depilacji, a po drugie na doświadczenie kosmetyczek w wykonywaniu tego zabiegu. 
W Bodybar w Warszawie depilacja nóg jest wykonywana z wykorzystaniem wosku najwyższej jakości - wosku australijskiej marki Lycon, a kosmetyczki tam pracujące, przeszły kompleksowe trójstopniowe szkolenie organizowane przez firmę Lycon.

Dlaczego wosk marki Lycon jest taki wyjątkowy i czego możemy się spodziewać podczas zabiegu?

Do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. 

Podczas zabiegu depilacji nóg korzystamy w Bodybar z tzw. wosku STRIP WAX firmy Laycon. Strip Wax to depilacja woskiem miękkim z użyciem pasków do depilacji. Woski strip wax są przeznaczone do usuwania włosków o długości 2 mm. 
Na 2-3 dni przed zabiegiem depilacji nóg zalecane jest wykonanie peelingu, dzięki czemu pozbędziemy się martwej części warstwy rogowej naskórka, co pozwoli łatwiej przebić się włoskom i tym samym spowoduje, że zabieg depilacji nóg będzie efektywniejszy.
 
Po depilacji nóg przez około 2 dni nie należy się opalać, korzystać z sauny i solarium. Gorące kąpiele też nie są wskazane. 

Koszt depilacji nóg w Warszawie w Studio Bodybar waha się od 119zł do 129zł. Jest to idealnie rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn ceniących sobie czas - zabieg trwa około 45 minut i pozwala cieszyć się gładka skórą bez podrażnień przez kilka tygodni.