Depilacja woskiem - Q&A

depilacja woskiem


Depilacja woskiem budzi wiele emocji. Wszystko za sprawą często nieprawdziwych informacji, które błyskawicznie przenoszą się pocztą pantoflową. Codziennie wykonujemy ten zabieg wielokrotnie i spotkamy się z różnymi pytaniami na temat depilacji woskiem. Postanowiliśmy przytoczyć kilka wątpliwości, z którymi przychodzą do nas zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeśli więc zastanawiasz się nad skorzystaniem z depilacji woskiem, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. 

Depilacja woskiem - czy boli?

To pytanie, z którym spotykamy się najczęściej. Nic dziwnego - zwykle boimy się bólu i ewentualnych podrażnień. Często spotykamy się z informacjami, że depilacja woskiem to prawdziwa tortura, a korzystają z niej tylko najodważniejsi. Tymczasem prawda jest nieco inna. 
Dobrze wykonana depilacja woskiem powoduje znacznie mniejszy dyskomfort, niż może się to wydawać. W Bodybar korzystamy zarówno z wosków miękkich, jak i twardych, a rodzaj surowca zależy od miejsca, które chcemy wydepilować. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować niedogodności do minimum. Nie bez znaczenia są także umiejętności i doświadczenie osób, wykonujących zabieg. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak powinna wyglądać prawidłowa depilacja woskiem i co zrobić, by odczuwany ból był zminimalizowany. Warto też wiedzieć, że regularne wykonywanie depilacji woskiem również przyczynia się do zmniejszenia dyskomfortu - przy każdym kolejnym zabiegu poczujesz się lepiej. 

Depilacja woskiem - co ile powtarzać zabieg?

Tempo wzrostu włosków to bardzo indywidualna kwestia. Jedni muszą powtarzać depilację woskiem częściej, inni rzadziej. Zwykle jednak efekt utrzymuje się przez około 3-4 tygodnie. Po tym czasie należy ponownie umówić się na depilację woskiem. 

Depilacja woskiem - czy i kiedy można się opalać?

Zarówno przed, jak i po depilacji woskiem należy zwracać szczególną uwagę na obszar, z którego usuwano nadmierne owłosienie. Bezpośrednio po zabiegu trzeba zrezygnować z opalania. Skóra może być nieco podrażniona i wykazywać wysoką wrażliwość. Właśnie dlatego nie poleca się wykonywania depilacji woskiem tuż przed urlopem w ciepłych krajach. Do opalania można wrócić kilka dób po zabiegu. Pamiętaj jednak, aby zawsze korzystać z ochronnych balsamów podczas kąpieli słonecznych.

Depilacja woskiem - czy mogą korzystać z niej mężczyźni?

Oczywiście! Mężczyźni stanowią coraz większą grupę osób, korzystających z depilacji woskiem. Wszystko za sprawą wygody, jaką daje to rozwiązanie. Panowie depilują już nie tylko plecy, pachy czy klatkę piersiową, lecz także okolice intymne. W naszej ofercie dostępna jest kompleksowa depilacja woskiem dla mężczyzn. 

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł rozwiał nieco wątpliwości na temat depilacji woskiem. Zachęcamy do zapoznania się z innymi publikacjami o depilacji, dostępnymi na naszym blogu. Chętnie też odpowiemy na pytania osobiście. Umów się na depilację woskiem i przekonaj się, że zabieg ten to naprawdę nic strasznego. Zapraszamy!