lata z trenigami EMS

Zrób formę na lata z trenigami EMS

Mimo trwającego obecnie lockdownu, zachęcamy do aktywności fizycznej w każdej formie. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na wspólnych treningach EMS, dzięki czemu szybko i bezpiecznie zbudujemy formę. Tymczasem przypomnimy Wam, czym jest EMS i dlaczego warto wybrać tę formę aktywności. 

Wiosną zadbaj o siebie

Okres jesienno- zimowy jest czasem, kiedy w większości się rozleniwiamy, więcej odpoczywamy, więcej czasu spędzamy w domu przed telewizorem i nasza aktywność fizyczna jest mniejsza. Potem na wiosnę przypominamy sobie o treningach i szukamy idealnego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów lub zbudowanie masy mięśniowej. Trenujesz cały rok? Wspaniale! Jednak jeśli Twoja aktywność fizyczna nie jest regularna i nie wiesz, od czego zacząć i co będzie dla Ciebie najlepsze, zostań z nami. 

Indywidualne treningi EMS

Jeśli jesteś zwolennikiem treningów indywidualnych, ćwiczenia EMS są dla Ciebie. W przeciwieństwie do siłowni, trening odbywa się 1:1 - klient i trener. Dzięki temu trening dopasowany jest przez trenera do Twoich potrzeb. Nie musisz czekać na wolny sprzęt i samodzielnie myśleć, jak wykonać dane ćwiczenia, by nie zrobić sobie krzywdy. 

Trening EMS różni się od standardowych ćwiczeń, ponieważ jest to trening opierający się na elektrostymulacji mięśni, która jest sprawdzona klinicznie i bezinwazyjna. 

Na czym polega EMS?

Podczas treningu EMS trenujący wyposażony jest w specjalną kamizelkę, za pomocą której przesyłane są prądy z elektrodami, powodujące skurcz i zmuszające organizm do wykonania ćwiczeń dokładnie tak, jak w przypadku ćwiczeń standardowych np. ze sztangą. 
Trening taki trwa tylko 30 minut, w trakcie jego wykonywania stymulowanych jest aż 9 głównych partii mięśniowych
Dzięki tej metodzie stawy oraz kręgosłup nie są obciążone, dlatego EMS wykorzystuje się w.... 

...fizjoterapii jako zabieg rehabilitacyjny. Impulsy elektryczne przekazywane są przez elektrody i „przyczepiane” bezpośrednio do ciała w pobliżu miejsca urazu. EMS w rehabilitacji zapobiega atrofii mięśni (zanikaniu mięśni), pomaga w leczeniu przewlekłego bólu np. kręgosłupa, a także  leczy niektóre schorzenia układu krwionośnego. Znany jest również w zwalczaniu problemów z nietrzymaniem moczu. 

Korzyści płynące z treningów EMS

Podczas jednego treningu EMS można spalić aż do 500 kcal.  Dzieje się tak z powodu połączenia wszystkich metod treningowych oraz ćwiczeń aerobowych i ABS. 
Pierwsze efekty ćwiczeń można zobaczyć już po kilku sesjach treningowych. Przede wszystkim można zauważyć:

 • poprawienie metabolizmu energetycznego,
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
 • >
 • poprawę krążenia i ukrwienia organizmu,
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego i mięśni kręgosłupa,
 • zwiększenie wytrzymałości,
 • polepszenie wydolności fizycznej,

EMS daje też rezultaty, które najbardziej ucieszą kobiety – redukcja cellulitu i rozstępów oraz poprawa jędrności skóry.

Warto dodać, że treningi EMS są bezpiecznie dla kobiet po porodzie. Przed rozpoczęciem powrotu do formy młodych mam warto skonsultować się z lekarzem. Ćwiczenia EMS nie obciążają stawów, ponieważ wykonywane z masą własnego ciała. Dla kobiet, u których po porodzie pojawił się rozstęp kresy białej, możemy w bezpieczny sposób pracować nad jej eliminacją poprzez umieszczenie elektrody tylko na brzuchu i wywołanie spięcia izometrycznego.

Jakie ćwiczenia wykonuje się podczas treningu EMS?

Treningi EMS to szereg prostych, ale skutecznych ćwiczeń  takich jak:

 • berpee,
 • pompki,
 • wysoki,
 • przysiady,
 • pajacyki,
 • bieg bokserki,
 • ćwiczenia z ciężarkami,
 • ćwiczenia z taśmami TRX,
 • ćwiczenia cardio.

Przywitaj wiosnę treningami EMS

Wiosna to dobry moment, aby wrócić do budowania formy. Mimo chwilowego zamknięcia studio EMS, warto wiedzieć, gdzie można takie treningi wykonywać. 
W Warszawie dużą popularnością cieszą się treningi personalne w studio Bodybar na Mokotowie. 

Należy pamiętać, że efekty po ćwiczeniach EMS są widoczne szybciej niż po treningach wykonywanych na siłowni. Cena pakietu 8 treningów w miesiącu wynosi 999 zł. Podliczając koszty siłowni z trenerem osobistym i uczestnictwo w zajęciach na siłowni minimum 3 razy w tygodniu koszty byłyby porównywalne, a efekty szybciej uzyska się podczas elektrostymulacji mięśni. 

Treningi EMS wystarczy wykonywać 2 razy w tygodniu, by uzyskać oczekiwane efekty. 

Wracamy do ćwiczeń jak tylko skończy się lockdown, a Ty?

Przeczytaj także:

 1. Trening EMS w Warszawie alternatywą dla siłowni?
 2. Wielke wyzwanie bikini z treningiem EMS w Bodybar
 3. Trening EMS i jego pozytywny wpłw na bóle pleców
 4. Trening EMS a zdrowy kręgosłup

autor: Natalia Rybarz, Bodybar